Pieniądze na założenie własnej firmy

Twoja firma, pytania i odpowiedzi jak polepszyć przepływ pieniądza, pomysły na firmę, porady odnośnie prowadzenia firmy.

Pieniądze na założenie własnej firmy

Postprzez Ariel » 26 Sty 2022 09:41

Pracuje na etacie ale zarabiam tyle ze nie starcza mi na przeżycie miesiąca. Już przed pandemia myślałam o własnej firmie, ale musiałam się wytrzymać ze względu na sytuacje. Myśle o franczyzie - stoisko handlowe w galerii handlowej.
Chciałabym żebyście mi podpowiedziały co Wy byście zrobiły w tej sytuacji - mam na koncie oszczędności które pokryłyby założenie tej firmy i jeszcze by mi zostało, natomiast są to moje jedyne środki które miały być przeznaczone na większe mieszkanie, jak je wydam to w razie gdyby mi firma nie poszła to ani nie zarobię takich pieniędzy ani nie dostanę od nikogo. Mogę tez wziąć kredyt, kwota jaka będzie mi potrzebna na założenie tej firmy to Ok 50tys.
Co byście zrobiły? Wzięły kredyt czy skorzystały z własnych środków? Majac w głowie ze te środki to moja jedyna szansa na większe mieszkanie w przyszłości ?
Ariel
 
Posty: 160
Rejestracja: 13 Paź 2014 13:40

Re: Pieniądze na założenie własnej firmy

Postprzez Mlodybiznesman » 26 Sty 2022 12:49

Chcesz sklep w galerii. Czy masz pracownika czy chcesz rzucić etat i sama pracować? Kto Cię zastąpi, gdy będziesz chora (lub będziesz musiała się opiekować dzieckiem jeśli masz). Pewnie różne galerie mają swoje regulaminy, ale niektóre mają kary dla punków, jeśli te nie są punktualnie otwarte.
Poza tym jeśli nie znasz się na prowadzeniu firmy to nie wiem czy wchodzenie od początku we franczyzę, gdzie jest dużo warunków do spełnienia, spory wkład własny i kary finansowe, będzie dobrym pomysłem. Dopytaj się na jakie wsparcie możesz liczyć ze strony franczyzodawcy.
Ja mając etat zaczęłabym od dorabiania sobie (działalność nierejestrowana lub zwykła), szkoleń, nawiązania ciekawych kontaktów, sprawdzenia czy dana branża mi odpowiada. A gdybym miała wchodzić we współpracę z czyjąś marką to szukałabym takiej, gdzie mogę działać w niezależnym lokalu, a nie w galerii. Nawet jak był lockdown to np. u nas Pepco zamknięte, bo jest w środku galerii, a w miejscowości obok było otwarte i z tego co widziałam na lokalnej grupie mam z mojego miasta to mamy w czasie pandemii jeździły tam.

http://plmfund.pl/zrodla-finansowania-przesiebiorstw/

Zerknij sobie najlepiej na stronę. Możesz sobie tutaj poczytać o źródlach finansowania firmy.
Mlodybiznesman
 
Posty: 28
Rejestracja: 21 Lis 2014 08:48

Re: Pieniądze na założenie własnej firmy

Postprzez Aligru » 27 Sty 2022 14:17

Ja ze wspólnikiem braliśmy kasę z kredytu :) Załatwiali nam go https://plcg.pl/ - polecam. Szybko i bardzo fachowo.
Aligru
 
Posty: 245
Rejestracja: 31 Sie 2018 14:52

Re: Pieniądze na założenie własnej firmy

Postprzez Miren » 27 Sty 2022 20:51

Zdecydowanie warto część oszczędności lokować w metale szlachetne złota i srebra jest kluczowe, dlatego jeśli zależy Wam na jakości i możliwościach bezpiecznego zakupu to jak najbardziej mogę polecić Wam do sprawdzenia Mennicę skarbową https://www.mennicaskarbowa.pl/ u których również staram się budować swoją pozycję oszczędności na długie lata zarówno zabezpieczając swoją przyszłość, ale również naszych dzieci na przyszłość. Pozdrawiam i oby też u Was inwestycje były wyłącznie udane!
Miren
 
Posty: 1422
Rejestracja: 19 Sie 2018 22:40

Re: Pieniądze na założenie własnej firmy

Postprzez rowia » 01 Lut 2022 18:58

Skoro jesteśmy przy temacie finansów to jeszcze dodam od siebie że istnieje takie narzędzie jak pożyczka oddłużeniowa , która jest niezwykle pomocna w sytuacji kiedy brakuje pieniędzy na spłatę długu. Polecam się tematem mocniej zainteresować
rowia
 
Posty: 766
Rejestracja: 10 Wrz 2012 16:16

Re: Pieniądze na założenie własnej firmy

Postprzez Jacekk » 18 Sie 2022 08:08

W pełni się zgadzam, że warto również inwestować w bezpieczne aktywa jak metale szlachetne jeżeli chcecie bezpiecznie lokować oszczędności i jednocześnie budować poduszkę finansową przez lata. Odnośnie wyboru miejsca z szerokim wyborem to polecam sprawdzić mennice skarbową w której sami lokujemy oszczędności w sztabki oraz monety złote i srebrne.
Jacekk
 
Posty: 433
Rejestracja: 23 Lip 2018 20:49


Wróć do Po prostu Biznes

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości