Badania prenatalne

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Badania prenatalne

Postprzez usper » 07 Cze 2022 10:43

Co myślicie o badaniach prenatalnych? Warto je wykonywać? Iść na NFZ czy prywatnie? Dopiero co koleżanka umówiła mnie do pani doktor Rozmus-Warcholińskiej, która przyjmuje w Gyncentrum w Katowicach. Umówiła mnie do niej bo sama do niej chodziła i była z niej bardzo zadowolona.
usper
 
Posty: 264
Rejestracja: 17 Mar 2020 18:37

Re: Badania prenatalne

Postprzez topelka » 28 Cze 2022 22:43

Pewnie, że warto. Jeśli można wcześniej dowiedzieć się o chorobach jakie występują u dziecka bądź je wykluczyć to z takiej możliwości powinno się korzystać. Badania zalecane są szczególnie mamom po 35-tym roku życia. Nieinwazyjnym i bardzo czułym badaniem jest test Nifty Pro https://www.testdna.pl/badania-prenatal ... nifty-pro/ . W całej Polsce znajduje się ponad 200 autoryzowanych punktów gdzie można pobrać próbkę krwi do badania.
topelka
 
Posty: 477
Rejestracja: 19 Paź 2016 18:48

Re: Badania prenatalne

Postprzez Dreaming » 03 Lip 2022 11:44

Są indywidualne zalecenia czy warto czy nie. KAżda ciąża przebiega inaczej i ma inną historię. Ale generalnie moim zdaniem warto, bo test jest bardzo szczegółowy i pozwala wykryć wady genetyczne, których nie widać na USG. Szczególnie że test sanco w laboratorium diagnostyki jest test nieinwazyjnym i nie zagraża dziecku. Badanie robi się z krwi matki.
Dreaming
 
Posty: 107
Rejestracja: 10 Lut 2018 00:09

Re: Badania prenatalne

Postprzez BiznesToBiznes » 15 Gru 2022 19:54

Badania prenatalne na pewno warto wykonać w pewnym wieku, czyli będąc późną mamą, ale są też inne przypadki, kiedy warto. Też słyszałam, że dr Wioletta Rozmus Warcholińska zna się na tym - posiada ponad 20 lat doświadczenia, więc to o czymś świadczy.
BiznesToBiznes
 
Posty: 150
Rejestracja: 24 Kwi 2017 09:50

Re: Badania prenatalne

Postprzez Toska » 05 Lut 2023 21:31

Ja dzisiaj trafiłam na test nipt warszawa i chcę się umówić na to badanie zaraz po skończeniu 10 tygodnia ciąży. Niestety w mojej rodzinie występują rózne choroby genetyczne i chcę sprawdzić czy moje dziecko jest zdrowe a test nipt jest bezpieczny dla mamy idziecka.
Toska
 
Posty: 326
Rejestracja: 26 Mar 2018 11:52

Re: Badania prenatalne

Postprzez Gregor25 » 31 Lip 2023 13:55

Jeżeli jesteś z stolicy i musisz robić badania prenatalne lub jakikolwiek inne wymagające USG to odwiedź witrynę https://www.gabinetusg.com.pl/oferta-usg-doroslych/usg-sutkow/ Tam dostaniesz wsparcie w kwestii badań USG różnego typu jak i dostęp do specjalistów. Dzięki nim szybko wykryjesz wszelkie schorzenia i zrobisz to w komfortowych warunkach.
Gregor25
 
Posty: 653
Rejestracja: 02 Maj 2019 20:44

Re: Badania prenatalne

Postprzez kazia74 » 12 Mar 2024 16:45

A czy myślałyście kiedykolwiek o wykonaniu badań genetycznych? Na stronie https://paterinfo.pl/ znajdziecie taką możliwość. Warto poczytać o niej trochę więcej.
kazia74
 
Posty: 519
Rejestracja: 24 Lut 2020 08:51


Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

cron