Budowa hali kredyt czy leasing

Twoja firma, pytania i odpowiedzi jak polepszyć przepływ pieniądza, pomysły na firmę, porady odnośnie prowadzenia firmy.

Budowa hali kredyt czy leasing

Postprzez fleszyn » 11 Sty 2022 12:31

Zastanawiamy się nad budową hali magazynowej dla firmy ( jest to sklep internetowy).

KUpuję na firmę. Lepszy będzie leasing czy moze jednak kredyt?
fleszyn
 
Posty: 271
Rejestracja: 19 Lis 2012 15:09

Re: Budowa hali kredyt czy leasing

Postprzez Ariel » 11 Sty 2022 12:45

Ja bym szedł w kredyt. Musisz tylko mieć zdolność kredytową i minimum 20% wkładu własnego. Albo dobry biznesplan - zawsze Ty jesteś właścicielem. Leasing wypowiedzieli na pewno Atlanticowi jak go przestał spłacać. Firmy leasingowe na tym właśnie zarabiają. Najlepsze są przypadki gdzie im ktoś zalega z ostatnią ratą czyli "nie ma na wykup" i przedmiot przepada.

Mogę polecić rownież hale stalowe od firmy MCM - firma ma duże doświadczenie w stawianiu budynków komercyjnych oraz powinni podpowiedzieć jakie rozwiazanie w firmie najlepiej Ci się sprawdzi.
Ariel
 
Posty: 160
Rejestracja: 13 Paź 2014 13:40

Re: Budowa hali kredyt czy leasing

Postprzez gama » 31 Lip 2022 16:27

Bez dwóch zdań duża grupa osób pożycza kasę i jest to coś naturalnego, ale jest to zobowiązanie. Najważniejsze jest, by wszystko spłacić na czas. Jakby było nam za ciężko to Konsolidacja kredytów 2022 jest wyjściem z opresji.
gama
 
Posty: 511
Rejestracja: 15 Lip 2019 15:38

Re: Budowa hali kredyt czy leasing

Postprzez angel55 » 04 Sie 2022 10:57

Wydaje mi się, że sam musisz rozważyć, co będzie dla Ciebie korzystniejsze - czy leasing czy kredyt. Jeśli chodziło by o mnie to ja bym się nie zastanawiała i poszłabym w leasing, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy jest taki ogromny wybór i można przebierać w ofertach różnych przedsiębiorstw. Sama ostatnio trafiłam na stronę: https://mleasing.pl/ przez zupełny przypadek i widziałam, że mają ogromną ofertę. Co do kredytu... od zawsze starałam się ich unikać i teraz sama sobie za to dziękuję. :)
angel55
 
Posty: 935
Rejestracja: 26 Sie 2017 16:14

Re: Budowa hali kredyt czy leasing

Postprzez marko565 » 04 Sie 2022 13:00

Jakie macie zdanie na temat obecnych cen materiałów budowlanych?

Spodnie medyczne sklep
marko565
 
Posty: 408
Rejestracja: 24 Lis 2017 07:28

Re: Budowa hali kredyt czy leasing

Postprzez burn » 05 Sie 2022 11:54

Kosmiczne są, nie wiadomo co robić...
burn
 
Posty: 1351
Rejestracja: 22 Sie 2014 15:55

Re: Budowa hali kredyt czy leasing

Postprzez Aleksander » 10 Sie 2022 08:46

To wszystko zależy gdzie uzyskasz korzystniejsze warunki, akurat jeśli chodzi o leasing na nieruchomości to możecie sobie oszacować jak to będzie wyglądało na stronie https://sprawdzleasing.pl/kalkulator-leasingu gdzie jest wygodny i prosty kalkulator do znalezienia jak najlepszej oferty leasingu. Można to zrobić szybko samodzielnie w domu i oszacować czy to racjonalny wybór dla Twojej firmy i jej rozwoju :)
Aleksander
 
Posty: 596
Rejestracja: 20 Sie 2018 13:22

Re: Budowa hali kredyt czy leasing

Postprzez Karolek87 » 17 Sie 2022 12:50

Nie jestem pewny czy kredyt w obecnej sytuacji ze względu na inflację to dobry pomysł. Tyle ludzi teraz narzeka na olbrzymie raty i nie mają możliwości nic z tym zrobić. ewentualnie frankowicze mogą starać się przekształcić swój kredyt , przewalutować lub nawet unieważnić umowę. Więcej na ten temat przeczytacie na przykład tu https://www.blizejprawa.pl/porady-prawn ... dea-banku/ Polecam tego typu artykuły
Karolek87
 
Posty: 1221
Rejestracja: 31 Paź 2019 14:43


Wróć do Po prostu Biznes

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości