przeziebienie czy alergia?

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez Legulas » 03 Lis 2020 08:51

Ja myślałam, że mam coś z zatokami, a okazało się, że to alergia. Więc warto się czasami skonsultować z lekarzem.
Legulas
 
Posty: 430
Rejestracja: 24 Kwi 2016 14:11

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez biznesowa » 01 Gru 2020 17:30

Ja myślałam że mam tylko przeziębienie ale lekarz mnie szybko uświadomił że to angina, nie bardzo lubię używać leków, znacie może jakieś domowe sposoby na anginę ? zawsze używałam syropów własnej roboty, ewentualnie nalewki od babci ale chcę się szybko postawić na nogi co polecacie?
biznesowa
 
Posty: 292
Rejestracja: 29 Kwi 2019 16:24

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez dzuma » 08 Gru 2020 12:53

Przy alergii polecam się zaopatrzeć w porządny odkurzacz albo myjkę parową. Ja mam od myjki.eu i zdecydowanie lepiej się teraz w domu czuje :) sprzątanie z tym tez mniej czasu zabiera
Ostatnio edytowany przez dzuma, 30 Gru 2020 08:59, edytowano w sumie 1 raz
dzuma
 
Posty: 638
Rejestracja: 25 Kwi 2018 13:18

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez zulugula » 16 Gru 2020 18:04

kurzamelodia napisał:Niezaleznie od tego czy katar jest alergiczny czy ten towarzyszący grypie czy przeziębieniu, to aerozol Euphorbium da sobie z nim radę. Lek obkurcza śluzówkę nosa i faktycznie leczy katar a nie tylko hamuje na kilka godzin jego objawy.


A to przypadkiem nie jest lek tylko dla dzieci? Pamiętam, że Euphorbium stosowałam kilkakrotnie u syna (z powodzeniem). U dorosłych też się sprawdza?
zulugula
 
Posty: 340
Rejestracja: 25 Cze 2019 16:13

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez Anegdota » 06 Kwi 2021 17:48

Domowe sposoby walki z przeziębieniem są jak najbardziej cenione, ale ostatnio wielu ludzi stawia też na szeroko pojęty rynek suplementów diety.Apteki są pełne tych specyfików i wielu ludzi wierzy,że w razie kłopotów ze zdrowiem będą one w stanie pomóc.By nieco więcej się na ten temat dowiedzieć,warto poczytać trochę na ich temat,dowiedzieć się jak wybierać suplementy spośród tak wielu,jak je stosować i komu one na prawdę mogą pomóc https://tantus.pl/warto-stosowac-suplementy-diety/
Anegdota
 
Posty: 839
Rejestracja: 21 Maj 2016 19:36

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez KarinaM » 20 Maj 2021 18:44

Jeśli i Was to spotkało, to koniecznie powinniście wybrać się do lekarza
Ostatnio edytowany przez KarinaM, 06 Kwi 2022 08:56, edytowano w sumie 1 raz
KarinaM
 
Posty: 824
Rejestracja: 08 Cze 2017 21:17

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez usper » 22 Cze 2021 22:32

Jeśli to przeziębienie to może się pojawiać temperatura, ból, ogólne rozbicie. Wtedy warto wziąć lek który złagodzi te objawy jak https://baza-lekow.com.pl/apap-bol-i-go ... awkowanie/ . Możecie zobaczyć na tej stronie jaki ma skład, jak należy go dawkować i jakie działanie wykazuje. Jeśli po upływie kilku dni od stosowania tego leku nie nastąpi poprawa czy nawet stan się pogorszy zawsze należy zwrócić się do lekarza.
usper
 
Posty: 264
Rejestracja: 17 Mar 2020 18:37

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez azorahai » 27 Cze 2021 13:12

Polecam Wam sprawdzić jakie są grypa przyczyny - jak klikniecie w artykuł, to was przeniesie na stronkę. Conagardlo.pl to świetna strona, gdzie znajdziesz podsumowanie wiedzy na temat bólu gardła czy anginy oraz wiele domowych sposobów na leczenie. Moim skromnym zdaniem warto to zobaczyć i sprawdzić samemu.
azorahai
 
Posty: 1213
Rejestracja: 05 Maj 2019 10:01

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez Tymoteusz1 » 30 Cze 2021 08:55

To dużo bardziej złożona kwestia. Chodzi w końcu o to, byście zawsze stawiali na jak najlepsze rozwiązania pod kątem Waszego zdrowia. Ja mogę Wam już teraz podpowiedzieć, byście zastanowili się nad tym, w jaki sposób mógłby zadziałać u Was rokitnik. Czuję, że może być to dla Was sporym ułatwieniem.
Tymoteusz1
 
Posty: 1581
Rejestracja: 17 Lip 2016 21:16

Re: przeziebienie czy alergia?

Postprzez gama » 24 Lip 2021 19:59

Dość łatwo jest rozróżnić obie te rzeczy na podstawie objawów. Przede wszystkim przeziębienie znika po kilka dniach, a alergia się utrzymuje. Podczas alergii także często dochodzi do zapalenia spojówek o czym można poczytać na dbam o oczy . Wtedy warto zastosować przecialergiczne krople do oczu, ale też warto być pod opieką alergologa, który może zlecić odczulanie lub inne postępowanie
gama
 
Posty: 511
Rejestracja: 15 Lip 2019 15:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron