Własna firma - tworzenie umów, opieka prawna

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Własna firma - tworzenie umów, opieka prawna

Postprzez Marek34 » 24 Cze 2014 14:37

Zastanawia mnie kto w Waszych firmach zajmuje się tworzeniem umów? Bo ja muszę przyznać mam z tym ogromny kłopot. Na początku zajmowała się tym zewnętrzna firma, jednak później ich ceny wzrosły i zrezygnowaliśmy. Obecnie zastanawiam nad skorzystaniem z innej firmy, która oferuje narzędzia do samodzielnego tworzenia umów, formularzy oraz różnego rodzaju pism - https://e-konsultantprawny.pl/pl/moje/index/. Czy ktoś z Was korzystał może z usług tej bądź podobnej firmy? Jak oceniacie współpracę?
Marek34

Re: Własna firma - tworzenie umów, opieka prawna

Postprzez qwerty » 06 Lip 2014 17:15

Na pewno nie da się rady samodzielnie tego zrobić... Pomoc prawnika jest potrzebna.
Ostatnio edytowany przez qwerty, 23 Wrz 2014 15:29, edytowano w sumie 1 raz
qwerty

Postprzez sylwia4012 » 08 Lip 2014 17:34

a przy okazji własnej firmy - jakie konto firmowe warto założyć? Porównywarki np. http://www.tanie-konto.pl/porownanie-kont-firmowych/ poleca mBank. A Wy gdzie macie swoje konta firmowe?
sylwia4012

Postprzez MegaLena » 20 Lip 2014 22:51

Z tego co wiem, to często wzory najczęściej zawieranych umów robi księgowość.
MegaLena

Postprzez qwerty » 23 Wrz 2014 15:30

Marek34 napisał:Zastanawia mnie kto w Waszych firmach zajmuje się tworzeniem umów? Bo ja muszę przyznać mam z tym ogromny kłopot. Na początku zajmowała się tym zewnętrzna firma, jednak później ich ceny wzrosły i zrezygnowaliśmy. Obecnie zastanawiam nad skorzystaniem z innej firmy, która oferuje narzędzia do samodzielnego tworzenia umów, formularzy oraz różnego rodzaju pism - https://e-konsultantprawny.pl/pl/moje/index/. Czy ktoś z Was korzystał może z usług tej bądź podobnej firmy? Jak oceniacie współpracę?

Na stronie e-koksztys.pl jest tani pakiet prawny dla małych firm, takich jak Twoja czy moja. Od 3 miesięcy korzystam i po przełamaniu obaw co do potrzeby usług, zostałem i mam komfort posiadania prawnika na telefon. No i mam straszaka na nieuczciwych kontrahentów, czyli używam ich czerwonej pieczęci na fakturach.
qwerty

Postprzez Wasyl369 » 15 Paź 2014 18:04

MegaLena napisał:Z tego co wiem, to często wzory najczęściej zawieranych umów robi księgowość.

To wszystko można dogadać. U nas to robi firma zewnętrzna 12tka Bielsko Biała i jest terminowo, a przede wszystkim taniej niż standardowa księgowość.
Wasyl369

Postprzez igregor » 17 Paź 2014 14:47

Umowy tworzy pracownik, a prawnik zewnętrzny aprobuje i mam od sztuki płacone.
igregor

Postprzez qwerty » 03 Lut 2015 20:03

igregor napisał:Umowy tworzy pracownik, a prawnik zewnętrzny aprobuje i mam od sztuki płacone.

OK, płacisz prawnikowi od sztuki i ile Cię to wychodzi miesięcznie? Pewnie mało nie jest,co? Do tego dochodzi jeszcze wynagrodzenie tego pracownika,który sam te umowy tworzy... Wychodzi więc na to, że płacisz podwójnie za raz wykonaną robotę: pracownikowi za napisanie umowy i prawnikowi za jej zatwierdzenie. Bez sensu. To ja już wolę swój abonament za 99zł :P
qwerty

Postprzez fleszyn » 22 Cze 2015 10:35

My korzystamy z usług kancelarii prawnej. Sam jestem zdania,że skoro człowiek się na tym dobrze nie zna to warto jest to powierzyć komuś kto w temacie ma o wiele większe doświadczenie. Od początku funkcjonowania firmy korzystamy z usług radcy prawnego z tej kancelarii adwokackiej w Łodzi: http://www.kkeller.pl/ .Mają bardzo duże doświadczenie. Wszystkie umowy zawsze były przygotowane z dużą starannością, na czas. Firma świadczy również porady prawne. Specjalizuje się w obsłudze prawnej firm. A także w prawie podatkowym ( swego czasu mieliśmy pewne problemu z us i dzieki nim udało nam się dojść do kompromisu).
Pozdrawiam.
fleszyn

Postprzez teresaxx » 29 Cze 2015 11:14

Zawsze można korzystać z pomocy blogów tego typu http://superksiegowa.pl/blog/ceidg-1-ja ... ie-zlozyc/ , albo księgowości online!
Wielu moich znajomych chwali sobie takie nowoczesne rozwiązania!
teresaxx

Następna

Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości