Problem z finalizowaniem sprzedaży

Twoja firma, pytania i odpowiedzi jak polepszyć przepływ pieniądza, pomysły na firmę, porady odnośnie prowadzenia firmy.

Problem z finalizowaniem sprzedaży

Postprzez Mariusz100 » 08 Sty 2019 18:54

Bardzo dużo handlowców ma problem z finalizowania sprzedaży. Spotykają się klientami, robią prezentację, opracowują oferty, dzwonią i niestety niewiele z tego wychodzi. Większość handlowców słyszy od klientów: proszę zadzwonić za miesiąc … przepraszam, ale nie miałem chwili wolnej aby się zastanowić … na razie mamy inny projekt na głowie … jutro mamy targi … mieliśmy awarię. Wymówek jest tak dużo, że trudno je wymieniać. Oczywiście handlowcy szukają wyjaśnień trudności z finalizowaniem sprzedaży i prawie nigdy nie myślą, że przyczyna leży po ich stronie. Cóż, nikt nie chce się przyznawać do niepowodzenia. Jednak wina jest po stronie handlowców. Główną przyczyną jest to, że handlowcowi nie udało się wzbudzić u klienta silnego poczucia potrzeby dokonania zakupu. Klient nie czuje potrzeby lub jeśli nawet ją czuje to nie jest ona dla niego pilna. Tak, to chyba najważniejszy powód braku finalizowania. Jak to rozwiązać? Najlepszym sposobem jest zadawanie pytań o sytuację klienta (pytania o fakty), następnie zadawanie pytań o kłopoty (trudności), skoncentrowanie uwagi na tych kłopotach i konsekwencjach finansowych. Takie postępowanie sprawia, że zwiększają się szanse na rozbudzenie potrzeby przez klienta i wzrost pilności tej potrzeby. I oczywiście, słuchanie, reagowanie, dopasowywanie prezentacji do zgłaszanych potrzeb. Bliższe informacje można znaleźć na stronie jaką opracowała firma doradcza . Systematycznie pojawiają się tam wskazówki biznesowe na temat sprzedaży, organizacji pracy handlowców i kupców, strategii rozwoju firmy. Warto też zajrzeć na inne strony jakie opracował ta firma konsultingowa . Jeśli macie problemy z finalizowaniem sprzedaży to na pewno są tego jakieś przyczyny. Najlepiej zacząć od tych typowych tzn. rozbudzenia potrzeby i uczucia pilności u klienta. Oczywiście ważna jest też wiarygodność handlowca. To jak on wygląda i czy ma wiedzę produktową. Musi być kimś komu można zaufać. Tego najczęściej klienci nie powiedzą handlowcowi. To zbyt osobista sprawa, ale można to zauważyć obserwując spotkania handlowca z klientem. Warto poświęcić czas na wyjazd z handlowcem. Takie terenowy coaching może zmienić losy finalizowania sprzedaży. Życzę powodzenia w finalizowaniu sprzedaży ... :lol:
Mariusz100
 
Posty: 29
Rejestracja: 31 Sie 2018 13:05

Re: Problem z finalizowaniem sprzedaży

Postprzez AbiUbu » 07 Cze 2019 10:10

Dobre szkolenie sprzedażowe rzeczywiście może dużo dać. Trzeba też rozeznać, jak wygląda obecna sytuacja handlowców. Czy czują presję na wynik, czy są nastawieni, żeby słuchać i zrozumieć potrzeby potencjalnego klienta. Może to też kwestia przełożonego, który powinien zrobić studia podyplomowe coaching, żeby efektywniej motywować pracowników do realizacji targetu?
AbiUbu
 
Posty: 36
Rejestracja: 25 Kwi 2019 10:09

Re: Problem z finalizowaniem sprzedaży

Postprzez Ash7 » 04 Lip 2019 13:31

Sprzedaż to nie jest prosty biznes, niestety. Znalazłem fajny serwis z dobrymi poradami, trzymaj linka może znajdziesz informacje dla siebie.
Ash7
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 Lip 2019 21:08


Wróć do Po prostu Biznes

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron