pozycjonowanie czy może adwords - co lepsze ?

Skuteczna reklama, dobrze przeprowadzona promocja. Czyli jak skutecznie podbijać rynek. Źródła i metody dotarcia do klienta. Koszt reklamy i wiele więcej.

Re: pozycjonowanie czy może adwords - co lepsze ?

Postprzez Olgierdt » 21 Maj 2017 17:01

Naturalne wyniki wyszukiwania zawsze są chętniej klikane niż adwords. Niemniej jednak dosyć ciężko jest wejść wysoko na dany wynik wyszukiwania.
Olgierdt
 
Posty: 4
Rejestracja: 19 Maj 2017 08:57

Re: pozycjonowanie czy może adwords - co lepsze ?

Postprzez Lidka » 14 Cze 2017 20:18

To prawda. Nie mniej jednak działania marketingowe w sieci powinny być przede wszystkim odpowiednio dostosowane zarówno do naszych możliwości, jak i potrzeb. W związku z tym na pewno jeśli chcemy, aby były one skuteczne, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy takiej agencji jak Quality Factor http://q-f.pl/ . Jest ona certyfikowanym partnerem Google i świadczy szeroko rozumiane usługi w zakresie marketingu internetowego. Przy czym poszczególne działania, czy to łączące się z kampaniami SEM czy też reklamą w Social Mediach są tutaj dobierane indywidualnie pod kątem określonego klienta. Dzięki temu ich skuteczność jest niezwykle wysoka.
Lidka
 
Posty: 94
Rejestracja: 31 Maj 2017 14:49

Re: pozycjonowanie czy może adwords - co lepsze ?

Postprzez chrzysztof » 19 Cze 2017 22:05

Radek_Stankiewicz_21 napisał:Hej, zastanawiam się nad wypromowaniem swojej firmy, chodzi tutaj o myjnie samochodową. Od dłuższego czasu mocno jestem zainteresowany pozycjonowaniem, ale znajomy podpowiada, że adwords może się lepiej sprawdzić. Co myślicie ?


Tak naprawdę wszystko zależy od kontekstu tego gdzie chcesz się promować i jaki ma być cel promocji. Pozycjonowanie firmowej strony internetowej w momencie gdy Twoja konkurencja jest liczna zajmie trochę czasu. Wtedy warto pomyśleć o reklamie płatnej. Jej niewątpliwym plusem jest to, że od razu możesz zwiększyć ruch na swojej stronie. AdWords oferuje możliwość reklamy zarówno w wynikach wyszukiwania jak i w sieci reklamowej AdSence (na stronach partnerskich) w związku z czym istnieje szansa reklamy na lokalnych portalach. Jeśli chodzi o płatną reklamę warto również pomyśleć o Facebooku, lokalna reklama w mediach społecznościowych może przyprowadzić klientów.

Jeśli chodzi o to co klika się bardziej; Przez lata utarło się że ludzie nie klikają w reklamy AdWords, jednak po zmianie wyglądu samych reklam w wynikach sprawa ma się nieco inaczej. Ostatnio jednemu z naszych klientów (branża turystyczna, dość niszowy kierunek, wszystkie interesujące klienta frazy w TOP10, konkurencja duże biura podróz) zaproponowaliśmy w celu zwiększenia konwersji reklamę w AdWords. W chwili gdy to piszę dzięki reklamie w Google dało się zwiększyć ruch na stronie o 30%.

Gdybym miał doradzić stawiałbym na działania zintegrowane. Pozycjonowanie lokalne na pewno jest dobrym pomysłem i często pomaga czerpać profity przez długi czas, nie można też zapominać o profilu na facebooku, oraz wizytówce Google Moja Firma.
chrzysztof
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 Cze 2017 21:37

Re: pozycjonowanie czy może adwords - co lepsze ?

Postprzez Funia » 21 Cze 2017 10:50

Ja uważam, że taka reklama w google jak i remarketing dynamiczny to najlepsze formy reklamy w dzisiejszych czasach gdzie wszystko kręci się wokół internetu. Ja osobiście postawiłam na takie formy reklamy w swojej firmie ponieważ sprawdzają się idealnie.
Funia
 
Posty: 71
Rejestracja: 01 Paź 2016 20:58

Re: pozycjonowanie czy może adwords - co lepsze ?

Postprzez Pacynka0 » 22 Cze 2017 01:51

To zależy od profilu firmy i do czego dążycie. Najlepiej postawić na kampanie marketingową, a contentorganica https://contentorganica.pl/ ma w tym spore doświadczenie .Od wielu lat działają w branży i na koncie mają wiele udanych współprac z różnymi dużymi markami. Można im zaufać.
Pacynka0
 
Posty: 386
Rejestracja: 13 Wrz 2016 13:33

Re: pozycjonowanie czy może adwords - co lepsze ?

Postprzez Ludeczek » 01 Lip 2017 08:56

Adwords jest dla mnie co raz bardziej nie przydatny. Uważam, że na taką reklamę trzeba dziś przeznaczyć na prawdę sporo środków.
Ludeczek
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 Lip 2017 07:41

Re: pozycjonowanie czy może adwords - co lepsze ?

Postprzez rosochacki » 09 Lip 2017 11:41

A to nie jest tak, że podstawą jest najpierw skorzystanie z audytu SEO? Chodzi o to, by zbadać naszą stronę internetową, sprawdzić jak Google będzie ją oceniał etc. W razie potrzeby zawsze można wprowadzić poprawki naszego serwisu www i dopiero później zacząć wydawać pieniądze na pozycjonowanie. Jeśli chodzi o taki audyt, to przeprowadzają go dobre i doświadczone firmy np. http://fabrykamarketingu.pl/ , a efektem ich pracy jest przygotowanie dokumentu wraz z rekomendacjami zmian w serwisie, w warstwie technicznej jak i treściowej. Od tego bym zaczął.
rosochacki
 
Posty: 331
Rejestracja: 17 Kwi 2016 16:39

Re: pozycjonowanie czy może adwords - co lepsze ?

Postprzez emma » 13 Lip 2017 15:32

Generalnie ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie bo i jedna i druga forma reklamy są bardzo skuteczne. Moim zdaniem warto zasięgnąć rady specjalistów w tej dziedzinie. Jeśli chodzi o konkretną firmę to polecam sprawdzić ofertę agencji Soluma SEM z Warszawy https://sem.soluma.pl. Poza pozycjonowaniem proponują także audyty czy badanie konkurencji.
emma
 
Posty: 287
Rejestracja: 15 Maj 2017 11:13

Re: pozycjonowanie czy może adwords - co lepsze ?

Postprzez adik356 » 30 Sie 2017 17:24

Moim zdaniem obie te formy marketingu internetowego są potrzebne. Bo najważniejsza jest dywersyfikacja działań. Jeśli chodzi o Adwords to takie kampania linków sponsorowanych pozwalają szybko pokazać się w wyszukiwarce. Pamiętać jednak trzeba, że przy takich kampaniach niezwykle ważna jest odpowiednia strategia działań i odpowiednia optymalizacja kampanii. Samodzielnie ciężko to zrobić. Dlatego dobrą opcją jest skorzystanie z usług profesjonalnej agencji, np. Uprise z Gorzowa Wielkopolskiego. Dzięki certyfikowanej agencji możemy mieć pewność, że nasza kampania przyniesie korzyści.
adik356
 
Posty: 436
Rejestracja: 14 Cze 2014 16:18

Re: pozycjonowanie czy może adwords - co lepsze ?

Postprzez indygo » 19 Sty 2018 15:32

Wydaje mi się że to i to ma swoje plusy, każda forma reklamy trafia do innych odbiorców dlatego u nas w firmie się je łączy. My teraz domówiliśmy takie gadżety - http://www.izisport.pl/produkty.html i to najlepszy sposób na dobre efekty
indygo
 
Posty: 152
Rejestracja: 04 Lip 2017 20:22

PoprzedniaNastępna

Wróć do Marketing

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość