Fakturowanie w zamowieniach publicznych

Twoja firma, pytania i odpowiedzi jak polepszyć przepływ pieniądza, pomysły na firmę, porady odnośnie prowadzenia firmy.

Fakturowanie w zamowieniach publicznych

Postprzez Ariel » 26 Maj 2021 10:02

Interesuje mnie tematyka fakturowania w zamówieniach publicznych. Czy osoba wystawiająca fakturę musi ja wystawić w formie elektronicznej?
Ariel
 
Posty: 160
Rejestracja: 13 Paź 2014 13:40

Re: Fakturowanie w zamowieniach publicznych

Postprzez tetate » 26 Maj 2021 12:18

Zamawiający ma obowiązek przyjmować e-faktury w zamówieniach publicznych niezależnie od wartości wskazanej na fakturze. Zmiana ta ma zastosowanie od 1 sierpnia 2019 r. Przed tą datą obowiązek dotyczył e-faktur od kwoty 30 tys. euro. Przynajmniej tak to obecnie wygląda.
Jesli interesuje Cię tematyka fakturowania, polecam zajrzeć sobie jeszcze na strone:
https://www.wawrus.pl/biznes/finanse/fa ... -rozwiazan

Jest tutaj to wszystko dokładniej opisane.
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.
tetate
 
Posty: 150
Rejestracja: 30 Lip 2013 12:04

Re: Fakturowanie w zamowieniach publicznych

Postprzez fastka » 23 Cze 2021 08:28

Teraz faktura online to żaden problem, myślę ze dzięki różnym programom można ułatwić sobie prowadzenie firmy. Tym bardziej że takie programy umożliwiają też zarządzanie magazynem
fastka
 
Posty: 672
Rejestracja: 10 Gru 2016 20:19

Re: Fakturowanie w zamowieniach publicznych

Postprzez bella91 » 05 Wrz 2021 19:04

Ja ostatnio trafiłam na ten program do fakturowania https://www.mega-tech.com.pl/ i myślę o skorzystaniu z niego. Od niedawna mam firmę i wszystko ogarniam sama ale niestety mój obecny program do faktur nie jest zbyt dobry i ciągle mam z nim problemy!
bella91
 
Posty: 504
Rejestracja: 20 Lut 2020 20:24

Re: Fakturowanie w zamowieniach publicznych

Postprzez Josi » 16 Lis 2021 15:20

Według mnie również warto poświęcić jednak więcej uwagi dla programu Faktura Vat 2021 RafSoft bo jednak można w jego przypadku liczyć na szybkie wystawianie faktur, eksport do wielu formatów XLS, HTML, CSV, Plik JPK, , rachunków, paragonów, ewidencje itd. i jednak pod względem ceny to licencja na rok nie jest droga. Według mnie po prostu warto na nich postawić.
Josi
 
Posty: 365
Rejestracja: 26 Lip 2019 08:17


Wróć do Po prostu Biznes

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości