Co decyduje o sukcesie handlowca?

Sytuacja na rynku pracy. Oferty pracy i współpracy, profesjonalne dokumenty do szukania pracy LM, CV, podanie o pracę - http://ekasa.com.pl , wskazówki jak odpowiadać na rozmowie kwalifikacyjnej.

Co decyduje o sukcesie handlowca?

Postprzez Mariusz100 » 21 Sty 2019 12:17

Wielu handlowców i kandydatów na handlowców szuka odpowiedzi na pytanie, co decyduje o sukcesie w sprzedaży. Sam też obserwując pracę, zwycięstwa i porażki handlowców, doszedłem do wniosku, że jest kilka kluczowych czynników decydujących o sukcesie handlowców. Po pierwsze, trzeba lubić sytuacje sprzedażowe. Napisze, że wręcz trzeba uwielbiać rozmawiać z ludźmi i oferować im swoje produkty. Niby to oczywiste, ale niektórzy handlowcy uważają, że oferowanie jest nachalne, wywiera nadmierną presję. Wolą, gdy klienci wychodzą z inicjatywą i proszą o prezentację produktu. Kolejna sprawa – trzeba bardzo mocno być przekonanym w wartość oferowanych produktów. Jeśli handlowiec nie wierzy w swój produkt, nie będzie miał siły oddziaływania. Będzie nieśmiały w procesie sprzedaży i szybko się wycofa w trudnej dla niego chwili. Trudno mu będzie również bronić ceny. Cóż, takie są konsekwencje braku wiary w to, co się oferuje. Idąc dalej – dobry sprzedawca powinien być świetny w komunikacji z innymi ludźmi. Powinni mówić językiem swoich klientów. Używać podobnych słów, podobnej argumentacji, dograć się zarówno w komunikacji werbalnej jak i niewerbalnej. Być empatyczni i złapać porozumienie z klientem. Wówczas klienci będą bardziej otwarci i mogą łatwiej zaufać handlowcowi. Dalej, handlowcy powinni potrafić myśleć analitycznie i wyciągać wnioski. Ta praca wymaga intensywnego myślenia, ciągłego rozwiązywania problemów, ciągłej walki z przeciwnościami losu. Skuteczni handlowcy są też mistrzami w organizacji pracy własnej. Muszą być systematyczni, pracować bardzo metodycznie. Tam nie ma miejsca na przypadek. Owszem, czasami tak będzie, że przypadek dopomoże. Jednak w większości to ciężka i metodyczna praca przybliża handlowców do sukcesu. I wreszcie skuteczni handlowcy muszą mieć dobrze opanowane techniki sprzedaży. Nie ma czasu na zastanawianie się, co zrobić w danej sytuacji, jak odpowiedzieć na trudne pytania klienta, jak bronić ceny czy jak finalizować transakcję. To powinno być doskonale opanowane przez handlowców. Dla tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej na te tematy, zachęcam do zapoznania się z informacjami o sprzedaży na stronie poruszającej zagadnienia handlowe i szkolenia handlowe lub też na innych stronach związanych z problematyką jaką musi się zmierzyć każda firma konsultingowa . Właściwa wiedza przybliża handlowca do celu jakim są zadowoleni klienci, wracający klienci i wykonane plany sprzedażowe. Trzymajcie się i powodzenia w sprzedaży. :shock:
Mariusz100
 
Posty: 32
Rejestracja: 31 Sie 2018 14:05

Re: Co decyduje o sukcesie handlowca?

Postprzez Inka » 26 Paź 2021 08:51

W pracy handlowca niezwykle ważny jest ciągły rozwój, dlatego warto czytać publikacje takie, jak ta http://uwagafinanse.pl/jak-zwiekszyc-sprzedaz-jako-handlowiec-5-porad-dla-handlowcow . Nie można osiąść na laurach, warto korzystać z różnego typu szkoleń, poznawać nowe techniki sprzedażowe itd. Praca przedstawiciela handlowego to zajęcie dla ludzi z pasją.
Inka
 
Posty: 192
Rejestracja: 05 Sty 2018 14:17


Wróć do Praca

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości