Gdzie opłaca się kupić euro - kantor czy jednak bank?

Twoja firma, pytania i odpowiedzi jak polepszyć przepływ pieniądza, pomysły na firmę, porady odnośnie prowadzenia firmy.

Re: Gdzie opłaca się kupić euro - kantor czy jednak bank?

Postprzez Wasyl369 » 13 Gru 2015 12:52

Moim zdaniem jest to decyzja indywidualna i nie powinno się nikogo nakłaniać do tego :) My wybraliśmy stronę https://ekantor.pl/, bo sobie porównaliśmy i wyszło, że jednak w kantorze jest taniej - wyliczone na kalkulatorze wymiany walut. Jednak wydaje mi się, że to wszystko zależy od okresu, dnia i tak dalej.
Wasyl369
 
Posty: 977
Rejestracja: 20 Wrz 2014 19:29

Re: Gdzie opłaca się kupić euro - kantor czy jednak bank?

Postprzez bonita » 20 Gru 2015 16:02

Sporo zależy od tego ile pieniędzy potrzebujesz i na co chcesz je przeznaczyć. Bo internetowe kantory są teraz dobrym rozwiązaniem, pytanie tylko czy będziesz płacić kartą czy gotówką, bo jak to pierwsze to na przykład w cinkciarzu możesz sobie zamówić taką kartę walutową i wyjeżdżając za granicę płacisz nią, w każdej chwili możesz wykonać szybki przelew ze swojego normalnego konta i wymieniać gotówkę. Banki niestety nie mają najlepszych kursów wymiany, ale przy 200-300 euro ta różnica nie jest odczuwalna
bonita
 
Posty: 6
Rejestracja: 13 Gru 2015 23:09

Re: Gdzie opłaca się kupić euro - kantor czy jednak bank?

Postprzez Celeste » 26 Gru 2015 16:56

Niekoniecznie bank. Zdarza się, że to jednak kantory walcząc o klienta podbijają nieco ceny euro i innych walut przez co dla osob sprzedającej obcą walutę jest to bardzo preferencyjna sytuacja bo nie musi się nachodzić by sprzedać gdzieś drozej walutę bo kantory na przykład w moim mieście są tak usytuowane że w promieniu 100 metrów takich placówek jest kilka więc można łatwo porównać ceny
Celeste
 
Posty: 5
Rejestracja: 21 Gru 2015 20:15

Re: Gdzie opłaca się kupić euro - kantor czy jednak bank?

Postprzez paku » 15 Sty 2016 13:12

Również wymieniamy walutę przez ekantor, a najlepszym opisem przyczyny, będzie oczywiście to - https://ekantor.pl/kalkulator-walut/
Dużo niższe kursy, niski spread i generalnie wysokie oszczędności w stosunku do tego, co płaciliśmy za to samo w kantorach na mieście. Ja osobiście na pewno nie wrócę do kantorów stacjonarnych. A już całkowicie odradzam wymianę w galeriach handlowych czy w marketach.
paku
 
Posty: 340
Rejestracja: 03 Paź 2013 09:50

Re: Gdzie opłaca się kupić euro - kantor czy jednak bank?

Postprzez Gruszka » 18 Sty 2016 19:08

Potwierdzam. Wymieniam u nich walutę od blisko roku i się faktycznie bardzo opłaca. Przede wszystkim ze względu na dobre kursy, niski spread, ale również dostępność waluty i szybkość wymiany. Bo jednak nie muszę biegać po mieście i szukać kantoru, który ma aktualnie walutę.
Gruszka
 
Posty: 78
Rejestracja: 17 Maj 2012 09:44

Re: Gdzie opłaca się kupić euro - kantor czy jednak bank?

Postprzez paku » 19 Sty 2016 13:12

hehe... my kiedyś handlowaliśmy walutą, z tym że wszystkie transakcje były załatwiane wyłącznie na mieście. Kiedy kurs leciał w dół, to od rana nie dało się nigdzie kupić waluty. Wszędzie wyprzedana - masakra to była. Człowiek tracił godziny na to, przez co opłacalność tego zakupu okazywała się znikoma, tym bardziej kiedy trzeba było długo czekać na poprawę kursów.
paku
 
Posty: 340
Rejestracja: 03 Paź 2013 09:50

Re: Gdzie opłaca się kupić euro - kantor czy jednak bank?

Postprzez Gruszka » 20 Sty 2016 19:03

Kilka razy tak robiliśmy, ale akurat my nie czekaliśmy specjalnie na odpowiedni moment, nie śledziliśmy tego. Po prostu samo z siebie tak wychodziło. I na walucie nieźle zarabialiśmy. Teraz to już wymiana wyłącznie online. Normalnie w kantorach wymieniają już pewnie ci, którzy nie są świadomi możliwości.
Gruszka
 
Posty: 78
Rejestracja: 17 Maj 2012 09:44

Re: Gdzie opłaca się kupić euro - kantor czy jednak bank?

Postprzez paku » 21 Sty 2016 13:21

No właśnie - to nie ma sensu. Bo jeśli handlować walutą to tylko online, wirtualnymi pieniędzmi. Dużo większe bezpieczeństwo i większy komfort załatwiania wszystkiego.
Tak przynajmniej ja sobie to wyobrażam.
paku
 
Posty: 340
Rejestracja: 03 Paź 2013 09:50

Re: Gdzie opłaca się kupić euro - kantor czy jednak bank?

Postprzez Gruszka » 24 Sty 2016 15:59

To prawda, ale pamiętaj, że w dalszym ciągu nie każdy jest świadom takich możliwości. Poza tym - wielu Polaków boi się interesu, a tym bardziej operowania w jego ramach jakąkolwiek kasą.
Gruszka
 
Posty: 78
Rejestracja: 17 Maj 2012 09:44

Re: Gdzie opłaca się kupić euro - kantor czy jednak bank?

Postprzez paku » 25 Sty 2016 13:09

Ale się wstrzeliłem z euro ;-) Kupowałem na ekantor.pl o 40 groszy taniej niż sprzedałem, a to była kwestia 3 miesięcy - zarobiłem tyle co, w 3 lata na lokacie ;-) I ktoś mi powie, że nie warto inwestować w walutę. Pewnie, że ryzyko istnieje, ale jak dotąd jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, aby nie zarobił. Nie zawsze to jest aż tyle, jednak te proc. w krótkim okresie zawsze wyciągam. A przecież realnie teraz tyle zarabia się na lokatach - nie biorąc pod uwagę inflacji.
paku
 
Posty: 340
Rejestracja: 03 Paź 2013 09:50

PoprzedniaNastępna

Wróć do Po prostu Biznes

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości