Restrukturyzacja

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Restrukturyzacja

Postprzez blik44 » 22 Lut 2021 21:53

W naszych czasach nie jest łatwo z prowadzeniem firmy. Płynność nie należy do najlepszych wskaźników. Z jednej strony nie zapłacone faktury, z drugiej strony zobowiązania, kredyty. Robi się coraz trudniej i "ciaśniej". I ciężko lawirować między tym wszystkim. Przyszedł pomysł górnolotny czy aby nie podjąć restrukturyzacji wszystkiego, by wyjść na prostą. Czy to pomoże? Czy tez jakaś inna opcja?
blik44
 
Posty: 66
Rejestracja: 14 Paź 2018 17:53

Re: Restrukturyzacja

Postprzez Janinka » 23 Lut 2021 21:24

W dobie pandemii i wprowadzonych obostrzeń z płynnością w niektórych firmach może być bardzo krucho. Jednak aby zrobić rozeznanie trzeba by przeprowadzić audyt, który ułatwi podjęcie odpowiednich kroków. Moim zdaniem najlepiej zwrócić się z tym problemem do znawców, którzy rzetelnie to ocenią i pomogą.
Janinka
 
Posty: 118
Rejestracja: 13 Lut 2020 19:19

Re: Restrukturyzacja

Postprzez KonradW » 24 Lut 2021 20:50

Sprawa do przemyślenia. Tylko należy to zrobić z głową. I pomocą. Nic samemu. Takie coś to najlepiej z prawnikami. Ja polecę kancelarię Fenix z Warszawy. Całkiem nieźli są w sprawach finansowych. Upadłość, złe kredyty (franki) więc pewnie tez ten temat powinien być dla nich dobry. A robią całkiem niezłą robotę.
KonradW
 
Posty: 95
Rejestracja: 04 Mar 2020 14:02

Re: Restrukturyzacja

Postprzez blik44 » 25 Lut 2021 20:38

KonradW napisał:Sprawa do przemyślenia. Tylko należy to zrobić z głową. I pomocą. Nic samemu. Takie coś to najlepiej z prawnikami. Ja polecę kancelarię Fenix z Warszawy. Całkiem nieźli są w sprawach finansowych. Upadłość, złe kredyty (franki) więc pewnie tez ten temat powinien być dla nich dobry. A robią całkiem niezłą robotę.


Jak widzę u nich na stronie (o ile dobrze wyszukałem w google), to ten temat też mają rozpisany. Pora pewnie z nimi porozmawiać i zobaczyć co odpowiedzą. Zadanie nie proste, droga pewnie długa. Ważny jest cel do zrealizowania. Zobaczymy czy się coś da ugrać.
blik44
 
Posty: 66
Rejestracja: 14 Paź 2018 17:53

Re: Restrukturyzacja

Postprzez KonradW » 18 Mar 2021 21:56

blik44 napisał:
KonradW napisał:Sprawa do przemyślenia. Tylko należy to zrobić z głową. I pomocą. Nic samemu. Takie coś to najlepiej z prawnikami. Ja polecę kancelarię Fenix z Warszawy. Całkiem nieźli są w sprawach finansowych. Upadłość, złe kredyty (franki) więc pewnie tez ten temat powinien być dla nich dobry. A robią całkiem niezłą robotę.


Jak widzę u nich na stronie (o ile dobrze wyszukałem w google), to ten temat też mają rozpisany. Pora pewnie z nimi porozmawiać i zobaczyć co odpowiedzą. Zadanie nie proste, droga pewnie długa. Ważny jest cel do zrealizowania. Zobaczymy czy się coś da ugrać.


Najważniejsze by podejść dobrze do tematu i rozważyć różne opcje. To nie są proste sprawy i na pewno pomoc kogoś, kto się na tym zna i ma za sobą przeprowadzone czynności w tym zakresie, będzie dużą pomocą. Każdy problem da się rozwiązać z korzyścią dla wszystkich.
KonradW
 
Posty: 95
Rejestracja: 04 Mar 2020 14:02

Re: Restrukturyzacja

Postprzez Janinka » 23 Mar 2021 20:00

blik44 napisał:
KonradW napisał:Sprawa do przemyślenia. Tylko należy to zrobić z głową. I pomocą. Nic samemu. Takie coś to najlepiej z prawnikami. Ja polecę kancelarię Fenix z Warszawy. Całkiem nieźli są w sprawach finansowych. Upadłość, złe kredyty (franki) więc pewnie tez ten temat powinien być dla nich dobry. A robią całkiem niezłą robotę.


Jak widzę u nich na stronie (o ile dobrze wyszukałem w google), to ten temat też mają rozpisany. Pora pewnie z nimi porozmawiać i zobaczyć co odpowiedzą. Zadanie nie proste, droga pewnie długa. Ważny jest cel do zrealizowania. Zobaczymy czy się coś da ugrać.


blik44 i jak jesteś już po kontakcie z kancelarią? Zaproponowali jakieś rozwiązanie?
Janinka
 
Posty: 118
Rejestracja: 13 Lut 2020 19:19

Re: Restrukturyzacja

Postprzez blik44 » 29 Mar 2021 18:00

Janinka napisał:
blik44 napisał:
KonradW napisał:Sprawa do przemyślenia. Tylko należy to zrobić z głową. I pomocą. Nic samemu. Takie coś to najlepiej z prawnikami. Ja polecę kancelarię Fenix z Warszawy. Całkiem nieźli są w sprawach finansowych. Upadłość, złe kredyty (franki) więc pewnie tez ten temat powinien być dla nich dobry. A robią całkiem niezłą robotę.


Jak widzę u nich na stronie (o ile dobrze wyszukałem w google), to ten temat też mają rozpisany. Pora pewnie z nimi porozmawiać i zobaczyć co odpowiedzą. Zadanie nie proste, droga pewnie długa. Ważny jest cel do zrealizowania. Zobaczymy czy się coś da ugrać.


blik44 i jak jesteś już po kontakcie z kancelarią? Zaproponowali jakieś rozwiązanie?


Jesteśmy na etapie analizy. Podchodzą bardzo dokładnie do tematu. Muszą właściwie wszystko prześwietlić, by mieć obraz sytuacji. Umowy, faktury, kredyty itd. Od tego wszystko zależy. Działanie na pewno nie proste, bo tych papierków z czasem zawsze jest sporo. I jakoś nad tym trzeba zapanować. Już maja kilka pomysłów jak renegocjować pewne umowy. Wiesz sama ustawa o restrukturyzacji daje jakieś rozwiązania i możliwości. Na jej podstawie można wnioskować o inne formy rozliczenia itd. Zobaczymy. Z drugiej strony pokazali nam też rozwiązania jak szybciej odzyskać fundusze z niezapłaconych nam faktur, więc to też plus.
blik44
 
Posty: 66
Rejestracja: 14 Paź 2018 17:53

Re: Restrukturyzacja

Postprzez galia » 30 Mar 2021 19:06

W sumie jest to sposób na uratowanie biznesu. Można co prawda poszukać kredytu z takim https://silesiafinanse.pl/ekspert-finan ... bie-zdroj/ doradcą, ale czasem zobowiązań mamy aż nadto, żeby w ogóle sobie z tym zagadnieniem poradzić. Myślę jednak, że liczy się skutek - uratowanie każdej firmy.
galia
 
Posty: 155
Rejestracja: 01 Sie 2019 12:14

Re: Restrukturyzacja

Postprzez Janinka » 04 Maj 2021 20:07

blik44 z tego co napisałeś to podeszli do sprawy bardzo profesjonalnie. Powodzenia
Janinka
 
Posty: 118
Rejestracja: 13 Lut 2020 19:19

Re: Restrukturyzacja

Postprzez Gregor25 » 12 Maj 2021 18:48

Restrukturyzacja nie odnosi się tylko do kredytów czy pożyczek ale także jest to proces ratowania firmy przed upadłością z wsparciem doświadczonej kancelarii. Mi takie coś groziło i dzięki kancelarii TATARA udało mi się przetrwać. Dziś wiem że nie wolno się poddawać i znam wiele nowych rzeczy jak chociażby definicja severability które jest często stosowane podczas restrukturyzacji.
Gregor25
 
Posty: 653
Rejestracja: 02 Maj 2019 20:44

Następna

Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości