Fotograf - pomysł na biznes

Twoja firma, pytania i odpowiedzi jak polepszyć przepływ pieniądza, pomysły na firmę, porady odnośnie prowadzenia firmy.

Fotograf - pomysł na biznes

Postprzez aFOTO » 29 Kwi 2013 15:45

Jak myślicie, bycie fotografem imprez okolicznościowych(ślub i wesele, chrzest, komunia, urodziny itp.) to może być dobry pomysł na biznes. Jak do tej pory to moje hobby, mam już doświadczenie (robiłem zdjęcia dla znajomych).
Myślę teraz o złożeniu własnej firmy. Ktoś z Was ma doświadczenie, od czego zacząć. Jestem z okolic Krakowa, swoją działalność będę chciał prowadzić związaną z tym miastem.
"Nie ma dobrych reguł opisujące udaną fotografię, są tylko dobre fotografie."
www.ere.net
aFOTO
 
Posty: 4
Rejestracja: 29 Kwi 2013 15:30

Re: Fotograf na wesele Kraków

Postprzez janusz » 29 Kwi 2013 15:51

Jak jesteś dobry to pewnie będziesz miał klientów z polecenia, ale to czasem nie wystarczy. Wizytówkę w Internecie już masz? A materiały na portfolio? Jak Ciebie klient zapyta.
Wizytówka WWW - dobre zdjęcia, czytelna strona, opis - "O MNIE" - widać że chłopaki maja doświadczenie i potrzebne wykształcenie.
Może warto z z czasem iść również w tym kierunku.

Zobacz również - ekasa.com.pl/listmotywacyjny-grafik.php
Ostatnio edytowany przez janusz 15 Cze 2016 09:00, edytowano w sumie 3 razy
janusz
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 Lut 2012 11:22

Re: Fotograf - pomysł na biznes

Postprzez Barto » 01 Maj 2013 18:51

Niepotrzebne jest wykształcenie ale zacięcie do fotografii :) oczywiście odpowiedni katalog zdjęć podstawa :)
Czy istnieje dobry cv wzór doc
Barto
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 Kwi 2013 19:25

Re: Fotograf - pomysł na biznes

Postprzez blue » 13 Maj 2013 12:41

Aby być dobrym fotografem musi to wynikać z pasji.Taki fotograf do każdej sesji podchodzi z zaangażowaniem.Przykładem takiego działania jest Studio Fotograficzne w Poznaniu można tam wykonać zdjęcia wizerunkowe, mody oraz zdjęcia produktowe z użyciem sprzętu bezcieniowego.
blue
 
Posty: 45
Rejestracja: 06 Lut 2013 17:56

Re: Fotograf - pomysł na biznes

Postprzez atrix9 » 21 Maj 2013 19:37

doświadczenie, zacięcie i co najgorsze - fotoszop:) to trzeba ogarnąć bo dzisiejsze zdjęcia okolicznościowe to 90% retusz i tego klienci wymagają. jeśli twoi znajomi są zadowoleni to pewnie mogliby cie polecić i miałbyś za darmo marketing szeptany na starcie. niestety tutaj konkurencja jest duża bo fotografów jak psów, ceny różne, a najgorsze to sezonowość. w zimie bedziesz musial sie zatrudniac do fabryki albo zejdziesz na psy i bedziesz robic sesje brzuszkowe, psowe, kotowe, samochodowe, dla badziewi na allegro. powodzenia
atrix9
 
Posty: 10
Rejestracja: 07 Sty 2013 17:40

Re: Fotograf - pomysł na biznes

Postprzez fleszyn » 30 Maj 2013 19:59

A ja niedługo jadę nad Jezioro Białe w Okunince. Zamierzam porobić tam trochę fajnych zdjęć. Niedługo wrzucę na mojego bloga to ocenicie sami.
fleszyn
 
Posty: 271
Rejestracja: 19 Lis 2012 15:09

Re: Fotograf - pomysł na biznes

Postprzez Kazikdobry » 30 Mar 2022 09:44

Można mieć dobry sprzęt ale jak się nie ma oka to cała wiedza i tak na nic...nie będzie tego czegoś w zdjęciach i duszy.

__________________
polecam artykuł
https://www.wseia.edu.pl/prywatny-detek ... wroclawiu/
Kazikdobry
 
Posty: 450
Rejestracja: 15 Mar 2019 11:23


Wróć do Po prostu Biznes

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość