Kto może zostać trenerem?

Twoja firma, pytania i odpowiedzi jak polepszyć przepływ pieniądza, pomysły na firmę, porady odnośnie prowadzenia firmy.

Kto może zostać trenerem?

Postprzez paku » 14 Paź 2015 13:37

Jakie wymagania należy spełnić, aby zostać trenerem? Czy istnieją jakiekolwiek ustawowe oczekiwania odnośnie osób, które mogą się tak tytułować?
Trzeba mieć ukończone jakieś konkretne studia?
paku
 
Posty: 340
Rejestracja: 03 Paź 2013 09:50

Re: Kto może zostać trenerem?

Postprzez Gruszka » 15 Paź 2015 19:56

Teoretycznie? Żadnych wymagań, chyba nawet nie musi mieć wyższego wykształcenia. Trener to specjalista, który potrafi sam uczyć. Ale pierwsze słyszę, aby istniał jakiś spis trenerów, czy też ich baza. Ale wiadomo - by móc to robić na powaznie musisz posiadać konkretne umiejętności, znać się na czymś, potrafić przekazywać innym wiedzę. Przy czym faktycznie nadal są ludzie, którzy nazywają się trenerami, a nic nie potrafią.
Gruszka
 
Posty: 78
Rejestracja: 17 Maj 2012 09:44

Re: Kto może zostać trenerem?

Postprzez paku » 16 Paź 2015 13:50

Hmmm... ale w takim razie co robić, aby ta droga rzeczywiście miała sens? Dawała efekty?
Bo raczej nie każdego przyjmuje się do prowadzenia zajęć z uczniami, pracownikami i nie tylko?
paku
 
Posty: 340
Rejestracja: 03 Paź 2013 09:50

Re: Kto może zostać trenerem?

Postprzez cookie » 16 Paź 2015 21:16

Nie ma żadnych. Wystarczy zrobić kurs.
cookie
 
Posty: 682
Rejestracja: 28 Lip 2013 15:18

Re: Kto może zostać trenerem?

Postprzez Gruszka » 19 Paź 2015 17:48

Program takiego szkolenia jest dosyć długi, ale wszystko należy zaliczyć, zobaczcie to - http://gaum.pl/kurs-trenerski/
To nie jest prosty temat, jest on wymagający, nie każdy może zostać trenerem i przede wszystkim zawód ten wymaga mega zaangażowania.
Gruszka
 
Posty: 78
Rejestracja: 17 Maj 2012 09:44

Re: Kto może zostać trenerem?

Postprzez paku » 20 Paź 2015 13:52

Każdy zawód wymaga zaangażowania - tutaj chyba chodzi bardziej o predyspozycje, prawda?
Bo raczej nie każdy poradzi sobie z prowadzeniem zajęć, chodzi nawet o same kwestie występowania publicznie przed innymi, mówienia do nich.
Znam takich, którzy nie daliby rady - o szkoleniu poczytam, wybrałbym się na coś takiego.
paku
 
Posty: 340
Rejestracja: 03 Paź 2013 09:50

Re: Kto może zostać trenerem?

Postprzez Gruszka » 22 Paź 2015 15:37

Pewnie, że każdy, ale z tego zawodu bardzo łatwo wypaść. Jeśli zajęcia prowadzone przez ciebie nie będą dawały profitów, to zaraz polecą negatywne oceny w sieci. A wtedy frekwencja będzie dramatyczna. W trenerce nie ma miejsca na pomyłki - jest jedynie miejsce na doskonalenie umiejętności.
Gruszka
 
Posty: 78
Rejestracja: 17 Maj 2012 09:44

Re: Kto może zostać trenerem?

Postprzez paku » 23 Paź 2015 13:52

W sumie masz rację. Chcę się tym zainteresować nieco bliżej. Mam swoją dziedzinę, w której uważam siebie za specjalistę i w której nieźle sobie radzę. Chciałbym z dokładnie tego samego zakresu uczyć innych - to na razie plan, pierwsze kroki mam obrane, aby tylko teraz wszystko poszło po mojej myśli.
paku
 
Posty: 340
Rejestracja: 03 Paź 2013 09:50

Re: Kto może zostać trenerem?

Postprzez cookie » 27 Paź 2015 21:19

Rzeczywiście konkurencja jest spora.
cookie
 
Posty: 682
Rejestracja: 28 Lip 2013 15:18

Re: Kto może zostać trenerem?

Postprzez rosochacki » 11 Kwi 2018 14:04

Ja osobiście nie mam predyspozycji do bycia trenerem/ konsultantem biznesowym czy coachem więc zdecydowanie bardziej wolę bazować na wiedzy innych fachowców. Gdybyście potrzebowali pomocy, szkolenia miękkiego czy doradztwa biznesowego to polecam skontaktować się z Panem Rafałem: http://www.rafalszrajnert.pl/ . Specjalizuje się w m.in. szkoleniach sprzedażowych, z zakresu rozwoju osobistego, samorealizacji, motywacji ale też innych dziedzin biznesu. Sami zobaczycie, ile korzyści płynie ze spotkań z Nim.
rosochacki
 
Posty: 374
Rejestracja: 17 Kwi 2016 17:39


Wróć do Po prostu Biznes

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości