Najczęstszym źródłem zakażeń jest woda.

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Najczęstszym źródłem zakażeń jest woda.

Postprzez leonidas » 03 Paź 2015 20:59

Podczas studiów najbardziej popularnym kawałem na osiedlu było ogłoszenie przez radio studenckie ze woda w kranach jest skażona bakteriami czerwonki. Starzy studenci wiedzieli, że to żart związany z otrzęsinami pierwszego rocznika. Najczęściej ogłaszano go w czasie fuksówek.
Abstrahując od tego żartu faktem jest, że większość chorób układu pokarmowego bierze się z wody, którą spożywamy. Często jak jedziemy gdzieś na wczasy to rezydenci przypominają nam by nie pić wody z kranu, albo wręcz używać do mycia zębów wody przegotowanej.
W większości naszych miast zakłady wodociągowe dostarczają nam wody niezwykle czystej i nadającej się do picia bezpośrednio z kranów. To dzięki postępowi w oczyszczaniu wody. Dzisiejsze wysokowydajne filtry UV to przełom w dziedzinie inwestycji w dezynfekcję wody. Są one jednym z elementów współczesnej stacji uzdatniania wody .
Dezynfekcja wody przy użyciu wiązek promieni UV polega na naświetlaniu jej elektormagnetycznymi falami. To wysoko zaawansowana technologicznie sterylizacja. Urządzenie wykorzystujące promieniowanie ultrafioletowe wyposażone jest w komorę naświetlania – właśnie tam zostają umieszczone lampy UV. Woda w procesie oczyszczania przepływa przez sterylizator wzdłuż lamp, dzięki temu może być dokładnie naświetlona i zdezynfekowana. Taki filtr wody jest bardzo skuteczny, a do tego wydajny.
Do miast które mają najczystszą wodę w Polsce należy Łódź, Gdańsk, Kraków, Wałbrzych i Warszawa.
Taka inwestycja bardzo się opłaca.
leonidas
 
Posty: 9
Rejestracja: 17 Sty 2015 19:07

Re: Najczęstszym źródłem zakażeń jest woda.

Postprzez Wasyl369 » 22 Lut 2018 20:15

Ja piję zawsze wodę przefiltrowaną. U mnie w domu pije się bardzo dużo wody, szczególnie latem. Znalazłem na stronie http://sklep.dafi.pl/produkty/akcesoria.html/ bardzo eleganckie karafki. Kupiłem kilka na pewno się przydadzą do wystawienia wody w upalne dni dla gości.
Wasyl369
 
Posty: 977
Rejestracja: 20 Wrz 2014 19:29

Re: Najczęstszym źródłem zakażeń jest woda.

Postprzez monikabert90 » 19 Lip 2018 09:28

Ogólnie mówi się, że woda, która jest w naszych kranach, nadaje się do picia. Ja jednak zawsze wcześniej wolę ją jednak przefiltrować. Używam do tego dzbanków filtrujących wyposażonych w odpowiednie filtry. Oczywiście trzeba takie filtry regularnie wymieniać, ja zamawiam sobie zawsze zapas na https://strefafiltrow.pl/filtry-do-dzbankow.html. Jak widać nie jest to jakaś droga sprawa, a przynajmniej mam spokojne sumienie i wiem, że taka woda mi nie zaszkodzi.
monikabert90
 
Posty: 657
Rejestracja: 21 Lis 2016 11:43


Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości