Czytaliście o ustawie Budrewicza?

Sprawdzone i dochodowe firmy, co o nich wiemy ile zarabiają ich właściciele. Które branże sa najbardziej dochodowe, jaki sektor gospodarki ma największe szanse rozwoju.

Czytaliście o ustawie Budrewicza?

Postprzez ekologia » 12 Sie 2015 12:26

Jakiś czas temu był o tym artykuł we Wproście.
Czytałam tutaj: http://www.robimyustawe.org/ też o co w tym dokładniej chodzi.
Okazuje się, że chcą wprowadzić znacznie prostsze zasady prowadzenia działalności w Polsce. Zmiany mają dotyczyć przede wszystkim małych i średnich firm.
Myślicie, że coś takiego, jak obywatelska ustawa ma szansę przejść?
Zwłaszcza biorąc pod uwagę takie postulaty?
ekologia
 
Posty: 245
Rejestracja: 03 Mar 2015 15:36

Re: Czytaliście o ustawie Budrewicza?

Postprzez Kucharz » 01 Wrz 2015 20:55

Obywatelska ustawa ma szansę przejść, życie pisało już takie scenariusze. Oczywiście lepiej nie zakładać, że uda się wprowadzić 100% tego i w takim kształcie, jak się planowało, ale niemniej można liczyć na to, że coś przepchnąć się uda. Tutaj postulaty faktycznie są dość odważne, na pierwszy rzut oka może kontrowersyjne, ale gdy się im przyjrzeć z bliska okazuje się, że mają ręce i nogi. Tak naprawdę ustawa Budrewicza na piśmie wyraża to, co mówi się od dawna w środowisku drobnych przedsiębiorców: dajcie nam prowadzić nasze biznesy w normalnych, przyjaznych warunkach - zyskamy na tym my, zyska na tym państwo polskie. Proste? Proste. Tylko czemu wciąż jest inaczej...? Oby to uległo zmianie, oby przysłużyła się do tego ta ustawa.
Kucharz
 
Posty: 65
Rejestracja: 18 Maj 2014 20:49

Re: Czytaliście o ustawie Budrewicza?

Postprzez DarekK » 02 Wrz 2015 21:19

No miejmy nadzieję, że ten projekt przejdzie bo jest po prostu dobry. Akurat ustawa Budrewicza to bardzo dobra inicjatywa, nawet jakby nie udało się wproadzić wszystkiego to sama inicjatywa być może natchnie tych rządzących i spowoduje, że w końcu coś w tym kraju zacznie się dziać pozytywnego. Przynajmniej mam taką nadzieje, że tak będzie. Zresztą posłuchajcie przedsiębiorców co na ten temat mówią - https://www.youtube.com/watch?v=e4Mgd-W_qxQ nadzieje wiąże każdy. Dlatego ja za Pana Pawła trzymam kciuki, że jest jednym z nielicznych który chce coś zmienić.
DarekK
 
Posty: 234
Rejestracja: 07 Maj 2014 07:04

Re: Czytaliście o ustawie Budrewicza?

Postprzez Kucharz » 03 Wrz 2015 21:26

DarekK napisał:Akurat ustawa Budrewicza to bardzo dobra inicjatywa, nawet jakby nie udało się wproadzić wszystkiego to sama inicjatywa być może natchnie tych rządzących i spowoduje, że w końcu coś w tym kraju zacznie się dziać pozytywnego.

Akurat nie wierzyłbym, że inicjatywa sama z siebie natchnie rządzących do dokonania zmian. Tu trzeba presji społeczeństwa, żeby projekt osiągnął pozytywne rezultaty. A ta presja powstanie, jeśli o ustawie zrobi się głośno. Dlatego rozmawiajmy o niej, bo na pewno na to zasługuje :)
Kucharz
 
Posty: 65
Rejestracja: 18 Maj 2014 20:49

Re: Czytaliście o ustawie Budrewicza?

Postprzez Gotin » 07 Wrz 2015 10:44

Dokładnie tak.
ustawa Budrewicza sama się nie wprowadzi do sejmu, ale nacisk społeczny już widać. W coraz większej ilości miejsc widać wzmianki na ten temat. Coraz więcej ludzi domaga się zmian. I to jest dobra droga, trzeba o tym pisać, trzeba o tym informować gdzie się, da i może uda się coś zmienić. Sam Paweł Budrewicz jest dość aktywny w tym temacie, jak ktoś go nie kojarzy to odsyłam do jego bloga - http://www.wprost.pl/autor/2592/Pawel-Budrewicz/ bardzo dużo ciekawych pomysłów i opinii tam wyraża.
Gotin
 
Posty: 201
Rejestracja: 27 Lis 2013 13:38
Miejscowość: Toruń

Re: Czytaliście o ustawie Budrewicza?

Postprzez Kucharz » 15 Wrz 2015 20:11

Gotin napisał:ustawa Budrewicza sama się nie wprowadzi do sejmu, ale nacisk społeczny już widać. W coraz większej ilości miejsc widać wzmianki na ten temat. Coraz więcej ludzi domaga się zmian. I to jest dobra droga, trzeba o tym pisać, trzeba o tym informować gdzie się, da i może uda się coś zmienić.

I nawet PO już obiecuje likwidację składek ZUS i NFZ ;) Oczywiście zakres jest trochę inny, ale może w końcu zaczniemy (obywatele i politycy) grać do jednej bramki? Eh, chyba odpłynąłem ;)
Kucharz
 
Posty: 65
Rejestracja: 18 Maj 2014 20:49

Re: Czytaliście o ustawie Budrewicza?

Postprzez bella91 » 22 Cze 2021 07:26

Nie czytałam, ale mam zamiar... Jeśli interesujesz się polityką to pewnie zainteresuje cię też baza pep. Dowiesz sie z niej sporo na emat zajmowanych stanowisk politycznych w kraju i zagranicą.
bella91
 
Posty: 504
Rejestracja: 20 Lut 2020 20:24


Wróć do O biznesie w mediach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość