Trening i omylne żywienie

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Trening i omylne żywienie

Postprzez alicjajar12 » 01 Cze 2015 15:51

Błędy żywieniowe to bodaj najgorsze z dopuszczalnych, jakie wolno popełnić. Czy macie na nie jakieś rozwiązanie? Może jakaś rada? Ochoczo posłucham bardziej fachowych. Nazbyt późno jemy, za mało owoców, nazbyt wiele - jakie jeszcze błędy żywieniowe spotykacie u siebie lub ewentualnie swoich znajomych? Coś rzuca się Wam szczególnego w oczy? Pragnę uzupełnić braki wiedzy, skutkiem tego stworzyłem ten wątek. Mam nadzieję, że wspomożecie oraz że wykluczę błędy dietetyczne, żeby szybko powrócić do formy po kontuzji.
auto-szyby
alicjajar12
 
Posty: 6
Rejestracja: 09 Mar 2015 13:40

RE...

Postprzez AnulkaWros » 01 Cze 2015 16:40

Moim zdaniem najistotniejsze to trzymać się paru podstawowych zasad. Sam wiesz, że konsumowanie za późno bądź zagryzanie obiadu batonem to nic trafnego dla organizmu. Niemniej jednak jak czasami widzę, jak niektórzy pragną spalić zbędne kilogramy, a po treningu sięgają po colę, batona bądź inne tego typu fast foody, to najzwyczajniej w świecie nie wytrzymuję. Pomyłki są przez to, że nie podchodzimy do treningów logicznie i na serio. Jedz mniej, jedz zdrowo, nie smaż, nie jedz chemii i będzie poprawnie. W samej rzeczy nie trudno przestawić się na zdrowe żywienie. Trzeba wyłącznie chcieć.
zobacze też: niepubliczne przedszkole kraków
AnulkaWros
 
Posty: 7
Rejestracja: 04 Mar 2015 14:09
Miejscowość: Polska

re:

Postprzez vonfondy6 » 01 Cze 2015 16:56

To prawda - zgadzam się z przedmówcą. Dużo osób niezwykle pobłaża własnej woli oraz organizmowi. To nie prowadzi do niczego należytego. Skutkiem tego trzymaj się diety, doglądaj kcal, nie jedz słodyczy, a jeżeli robisz masę, to proteina i białko. Dodaj do tego odżywki, ale też dobierz je rozsądnie, bo w pewnych momentach ręce opadają, jak słyszy się na siłowni kogoś, kto pochłania wszystko o trzy dawki za sporo. Będzie dobrze, podejdź do tematu ostrożnie a błędy sam wyeliminujesz.
auto-szyby
vonfondy6
 
Posty: 6
Rejestracja: 07 Mar 2015 17:24

Re: Trening i omylne żywienie

Postprzez Wasyl369 » 03 Cze 2015 11:20

Słyszałem, że ponoć nie można łączyć ogórka zielonego z pomidorem w jednym daniu. Na pewno nie nadużywać słodyczy, ani alkoholu, bo alkohol też ma bardzo dużo kcal. Ale aby mieć więcej informacji i pewniejszych, to może warto by było zwrócić się do dietetyka ?
Wasyl369
 
Posty: 977
Rejestracja: 20 Wrz 2014 19:29

Re: Trening i omylne żywienie

Postprzez Tatanka » 03 Cze 2015 13:08

Jak się nienadużywa ani słodyczym alni alko ani tłuszczy, to żywienie się mocno racjonalizuje :) Samo, ważne, żeby dieta była uzrozmaicona i bogata w warzywa i owoce :)
Tatanka
 
Posty: 89
Rejestracja: 04 Kwi 2014 22:18

Re: Trening i omylne żywienie

Postprzez kitti32 » 29 Wrz 2017 07:04

Samodzielnie ciężko niektóre błędy wyeliminować. Dlatego jeśli poważnie myślisz o sporcie spróbuj skorzystać z pomocy trenera personalnego. Tutaj http://wswietnejformie.pl/trening-personalny-wroclaw/ masz namiary na taką osobę. Myślę, że w kwestii żywienia też pomoże.
kitti32
 
Posty: 398
Rejestracja: 08 Gru 2016 12:07

Re: Trening i omylne żywienie

Postprzez Leciutki632 » 29 Wrz 2017 11:04

Wystarczy poczytać internety poparte sensownymi badaniami lekarzy i sportowców profesjonalnych...
Leciutki632
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 Wrz 2017 09:09

Re: Trening i omylne żywienie

Postprzez Pacynka0 » 31 Paź 2017 20:07

wiadomo ,że lepiej wybrać się osobiście do lekarza czy trenera. W kwestii żywienia ostatnio zmieniłam swoją dietę ale myślę nad pewnymi odżywkami które wspomogą moje treningi na siłownii. Stosował ktoś może odżywki i suplementy z Amix? Chodzi mi o te jak na tej stronie sklepu https://makromass.pl/ bo czytałam wiele pozytywnych opinii ale wciąż się waham bo to będzie mój pierwszy taki zakup.
Pacynka0
 
Posty: 465
Rejestracja: 13 Wrz 2016 14:33

Re: Trening i omylne żywienie

Postprzez oleg98089 » 01 Lis 2017 01:17

Najlepiej po prostu jeść stosunkowo czysto i odpowiednią ilość kcal dziennie a nie faszerować się jakimś gównem :/.
oleg98089
 
Posty: 1
Rejestracja: 31 Paź 2017 17:19

Re: Trening i omylne żywienie

Postprzez ketu48 » 03 Lis 2017 11:42

Nie ma co ukrywać, że do skutecznego treningu potrzebny jest bardzo dobry plan treningowy. Bez tego efekty nie będą optymalne. Najlepiej w tym celu skorzystać z pomocy trenera personalnego, ale co bardzo ciekawe, nie jest to też jakoś specjalnie potrzebne. Bowiem równie dobrze można się samemu doszkolić w tym obszarze tematycznym i wybrać dla siebie jakiś dobry i sprawdzony plan treningowy. Można sobie w tym celu zajrzeć na przykład tutaj https://www.trener.pl/trening/trening-b ... na-biceps/ Moim zdaniem sporo tam dobrych informacji :)
Próbuję coś powiedzieć, ale przychodzą mi do głowy same nieodpowiednie słowa. Czasami nieodpowiednie, a czasami zupełnie przeciwne od tych, które mam na myśli.
ketu48
 
Posty: 5
Rejestracja: 23 Paź 2017 11:42

Następna

Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 17 gości