Własna firma

Twoja firma, pytania i odpowiedzi jak polepszyć przepływ pieniądza, pomysły na firmę, porady odnośnie prowadzenia firmy.

Własna firma

Postprzez Alicja88 » 31 Mar 2019 20:04

Cześć,

Od jak długiego czasu prowadzicie własną firmę? Jestem w trakcie planowania swojej i przerażają mnie te wszystkie formalności ...
Znalazłam w sieci firmę spolka.org (click!). Wszystkie formalności mogą załatwić za mnie.
Czy korzystacie z takich usług? Zastanawiam się bardzo mocno nad podjęciem współpracy ;)
Alicja88
 
Posty: 44
Rejestracja: 28 Wrz 2018 06:04

Re: Własna firma

Postprzez tarzycjusz21 » 02 Kwi 2019 12:58

Prowadzę własną firmę w zasadzie już kilkanaście lat. Formalności to nic, w porównaniu do tego co czeka cię podczas działalności. Nigdy nie przewidzisz co może się wydarzyć oraz na jakiego klienta trafisz. Od siebie polecam ci rozeznać się w temacie faktoringu - https://www.monevia.pl/uchronic-swoja-firme-upadkiem-zadbaj-o-faktury/ tym bardziej, jeżeli zamierzasz oferować swoim klientom odroczone płatności. W takim układzie, pieniądze otrzymasz od ręki, a w przypadku gdy klient nie będzie skory do zapłaty, to dalsze postępowanie przeprowadza firma z którą współpracujesz.
tarzycjusz21
 
Posty: 246
Rejestracja: 23 Sty 2019 15:13

Re: Własna firma

Postprzez inka55 » 12 Maj 2019 10:07

Ja zastanawiam się czy w swoim sklepie internetowym nie zacząc korzystać z systemu płatności online jakim jest https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online Usprawniło by to znacząco szybkie przelewy dzięki czemu wysyłki do moich klientów wychodziły by o wiele szybciej.
inka55
 
Posty: 1241
Rejestracja: 08 Lip 2018 10:35

Re: Własna firma

Postprzez Bonczek89 » 16 Maj 2019 12:36

Inka dobrze prawi. Zainteresuj się płatnościami online. Ja osobiście korzystam z HotPay. Na samym początku przyjmowałem płatności bezpośrednio na konto, co było udrękom, a teraz mam wszystkie modele płatności w jednym miejscu.
Najlepsze portale randkowe - EROTEUSZ.PL
Bonczek89
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 Maj 2019 12:30

Re: Własna firma

Postprzez juuuuuustyna » 16 Maj 2019 18:11

W swoją formę bez wątpienia warto inwestować. Tylko to pozwoli jej się ciągle rozwijać. Z pewnością warto pomyśleć o odpowiednim oprogramowaniu, które ma na celu pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie całego biznesu, jak i na jego kontrolę. Już niemalże każda branża decyduje się na odpowiednio dobrany program. Z takim rozwiązaniem można się spotkać już nawet w przychodni lekarskiej, zwłaszcza prywatnej. Gabinet lekarski program pozwala na prowadzenie elektronicznej dokumentacji, wystawianie elektronicznych recept czy aktualną bazę leków, z której na bieżąco mogą korzystać lekarze. To tylko nieliczne z zalet, jakie posiada to oprogramowanie.
juuuuuustyna
 
Posty: 142
Rejestracja: 22 Wrz 2017 10:26

Re: Własna firma

Postprzez jjusti18 » 19 Maj 2019 11:48

Skoro planujecie otworzyć swój biznes, warto przeczytać artykuł https://monitorurzedowy.pl/article/310/ ... ap-s4-hana . Z niego dowiecie się o ciekawych strategiach, rozwiązaniach dla firm, które usprawnią jej działanie. Dlatego polecam zapoznać się z nim.
jjusti18
 
Posty: 917
Rejestracja: 13 Paź 2017 21:26

Re: Własna firma

Postprzez monikabert90 » 21 Maj 2019 18:04

A czy zatrudniacie w Waszych firmach pracowników? Jeśli tak, to w jaki sposób prowadzicie ich dokumentację pracowniczą? Czy macie akta osobowe podzielone na cztery części, zgodnie z najnowszymi, obowiązującymi od stycznia 2019 roku przepisami? Na stronie http://akta-osobowe.pl/#rodzaje-akt możecie sobie zobaczyć, jak takie akta powinny wyglądać i jakie są ich rodzaje, myślę, że każdy pracodawca powinien to wiedzieć :)
monikabert90
 
Posty: 657
Rejestracja: 21 Lis 2016 11:43

Re: Własna firma

Postprzez Ingrid321 » 30 Maj 2019 18:31

Faktycznie jeśli ktoś ma własny sklep internetowy to z pewnością płatności online takie jak https://www.cashbill.pl/ są jedną z najbardziej podstawowych rzeczy. Ja właśnie takie rozwiązanie zastosowałam i jestem przekonana, że był to najlepszy wybór jakiego mogłam dokonać. W końcu chcę, aby moi klienci czuli się bezpiecznie podczas płacenia za zakupy.
Ingrid321
 
Posty: 1168
Rejestracja: 24 Paź 2018 10:32

Re: Własna firma

Postprzez tomoking » 31 Maj 2019 23:00

Ja mam swój biznes, ale zatrudniam tylko 5 osób. Jeśli chodzi o ich akta to przechowuję w biurze i też wirtualnie. Jeśli chcesz otworzyć własną firmę to po co jest to forum by zadać więcej pytań, a my na nie wszystkie odpowiemy. Wiadomo na początku wydaje się to być czarną magią, ale potem już będziesz mieć to w jednym palcu.
tomoking
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 Maj 2019 22:37
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice

Re: Własna firma

Postprzez inka55 » 06 Cze 2019 20:54

................................
Ostatnio edytowany przez inka55, 07 Cze 2019 18:23, edytowano w sumie 1 raz
inka55
 
Posty: 1241
Rejestracja: 08 Lip 2018 10:35

Następna

Wróć do Po prostu Biznes

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości