Obsługa korespondencji z klientami?

Twoja firma, pytania i odpowiedzi jak polepszyć przepływ pieniądza, pomysły na firmę, porady odnośnie prowadzenia firmy.

Obsługa korespondencji z klientami?

Postprzez icon » 14 Mar 2019 14:04

Czy możecie podpowiedzieć jak radzicie sobie z obsługą korespondencji z klientami w firmie jedoosobowej. Gdzie realizujecie zlecenia, zamówienia i dodatkowo klienci wymagają od Was natychmiastowego kontaktu? Czy jest na to jakiś sposób, bo nie będę ukrywać, że jest to bardzo stresujące. Ale jednak dobra obsługa klienta jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna.
icon
 
Posty: 739
Rejestracja: 02 Sie 2016 09:53

Re: Obsługa korespondencji z klientami?

Postprzez Aga_szaga » 15 Mar 2019 14:31

U mnie odpowiadaniem na maile, telefonami, dokumentacją w firmie, prowadzeniem social media zajmuje się Wirtualna Asystentka. Pani Ania dla mnie ogrania biuro i sprawy kontaktów z klientami. Oddelegowałam jej zadania, które nie musza być wykonywane przeze mnie osobiście. Mam więcej czasu na rzeczy ważne i wszyscy są zadowoleni. Taką współpracę wybrałam po konsultacjach z Polą Sobczyk z BrandAssist (https://polasobczyk.pl/). To bardzo dobre rozwiazanie.
Aga_szaga
 
Posty: 187
Rejestracja: 21 Cze 2015 16:22

Re: Obsługa korespondencji z klientami?

Postprzez topelka » 04 Maj 2019 07:16

Aby ułatwić kontakty i obsługę klienta warto korzystać z takiego oprogramowania https://focustelecom.pl/system-helpdesk/. Daje ono naprawdę mnóstwo możliwości i znacząco ułatwia pracę, podnosi poziom obsługi klienta. Każde zgłoszenie jest odpowiednio rejestrowane, nie ma możliwości by coś przegapić. Cała rozmowa z klientem i sprawy go dotyczące umieszczane są w jednym miejscu, dzięki temu pracownik na podgląd na całą konwersację i wszystkie sprawy tego klienta dotyczące. Oprogramowanie ma również szereg innych właściwości, można się z nimi zapoznać testując go za darmo w wersji demo.
topelka
 
Posty: 477
Rejestracja: 19 Paź 2016 18:48

Re: Obsługa korespondencji z klientami?

Postprzez Paula883 » 28 Maj 2019 10:25

Ja dopóki nie rozwinęłam swojej firmy bazowałam na klasycznym scenariuszu kontaktu z klientami ale gdy tylko mogłam więcej pieniędzy zainwestować w swoich pracowników to wybrałam dla nich trening nlp , który bardzo im pomógł.
Paula883
 
Posty: 65
Rejestracja: 02 Lip 2018 20:30


Wróć do Po prostu Biznes

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron