Konto walutowe

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Konto walutowe

Postprzez tarzycjusz21 » 08 Lut 2019 12:15

Cześć,

Za jakiś czas wybieram się na dość długą podróż po całej europie. Zastanawiałam się długo jak rozwiązać kwestię finansową, a dokładnie wymianę walut w zależności od miejsca w którym się znajde. Znajomy polecił mi, abym założyła konto w Eurobanku - https://www.eurobank.pl/produkty,konta-osobiste,konto-walutowe,250,9.html z tego co czytam, nie pobierają oni opłat za przewalutowanie, co wydaje się bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Co więcej, nie będę musiała biegać po kantorach oraz nosić ze sobą sporej ilości gotówki. Co myślicie? Może powiecie mi jak wy radziliście sobie w takich sytuacjach?
tarzycjusz21
 
Posty: 246
Rejestracja: 23 Sty 2019 15:13

Re: Konto walutowe

Postprzez mirek477878 » 08 Lut 2019 13:35

W tym kraju jest bardzo dużo bardzo ciekawych kont walutowych.Moim zdaniem to jest bardzo normalna sprawa w dzisiejszym kraju.
mirek477878
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 Lut 2019 13:33

Re: Konto walutowe

Postprzez igregor » 08 Lut 2019 15:07

Ile kosztuje utrzymanie konta?
igregor
 
Posty: 991
Rejestracja: 14 Lut 2014 19:34

Re: Konto walutowe

Postprzez elektron » 26 Lut 2019 15:52

Z doświadczenie powiem Ci że najlepiej wybrać bezpłatne konto walutowe z możliwie najtańszą kartą, a walutę wymieniać przez kantor online, tak jest taniej niż w banku. Przelew z kantoru na rachunek walutowy też nic zwykle nie kosztuje. Za granicą wtedy zarówno kartą jak i gotówką możesz płacić (na miejscu wybierając z bankomatu) bez żadnych prowizji itp. Sporo oszczędzasz też na przewalutowaniu środków, bo e-kantor umożliwia nawet wymianę po kursie rynkowym.
elektron
 
Posty: 328
Rejestracja: 18 Paź 2018 12:29

Re: Konto walutowe

Postprzez Jonny » 27 Lut 2019 09:41

Konto walutowe to jedno, ale musisz jeszcze mieć miejsce, gdzie będziesz tę walutę wymieniać. Nie wiem jak kursy w tym banku, ale z doświadczenia wiem, że w kantorach internetowych jest lepszy. Ja wymieniam na Cinkciarzu i jestem zadowolony - kasa szybko przychodzi na konto, nie ma z tym żadnego problemu.
Jonny
 
Posty: 18
Rejestracja: 20 Cze 2018 09:15

Re: Konto walutowe

Postprzez elektron » 27 Lut 2019 17:01

Dokładnie tak, a kantor online to sądzę najlepsze miejsce do wymiany walut w obecnych czasach. Mimo że bank też umożliwia przewalutowanie, w e-kantorze najczęściej oferowane są lepsze kursy i niższy spread. A kombinacja rachunek w walucie i e-kantor to bardzo prosta sprawa, kwestia darmowego przelewu.
elektron
 
Posty: 328
Rejestracja: 18 Paź 2018 12:29

Re: Konto walutowe

Postprzez dzuma » 02 Mar 2019 00:50

wydaje mi sie, ze lepiej jest znalezc odpowiedni kantor jak https://www.pluskantor.pl/ ktory wymienia ekspresowo waluty. Tam masz tez dodatkowe promocje na poczatek:)
dzuma
 
Posty: 638
Rejestracja: 25 Kwi 2018 13:18

Re: Konto walutowe

Postprzez elektron » 07 Mar 2019 23:21

Niektóre promocje w kantorach internetowych są super, dzięki nim klient oszczędza, bywa że całkiem sporo. Gieldawalut np. daje 80% zniżki na koszt wymiany waluty przez okres miesiąca. Jak ktoś wymienia często walutę (np. w firmie) to warto taką okazję wykorzystać.
elektron
 
Posty: 328
Rejestracja: 18 Paź 2018 12:29

Re: Konto walutowe

Postprzez Ingrid321 » 18 Maj 2019 17:42

W sumie nie wiem czy akurat konto walutowe jest potrzebne jeśli mamy takie miejsca jak kantor online https://cinkciarz.pl/ gdzie bez problemu również możemy wymienić walutę obcą na złotówki i odwrotnie. Wydaje mi się również, że w bankowych kontach walutowych nie otrzymamy takiego kursu jak w kantorze internetowym z tego faktu, że banki pobierają sobie jeszcze jakieś procenty za obsługę. Nie jestem pewna czy tak jest, ale gdzieś tak słyszałam.
Ingrid321
 
Posty: 1168
Rejestracja: 24 Paź 2018 10:32

Re: Konto walutowe

Postprzez white » 20 Maj 2019 04:43

W necie jest dużo takich informacji. Ja zawsze korzystam z przeglądarki.
Żadne uczucie bardziej nie upadla człowieka niż nienawiść.
white
 
Posty: 3
Rejestracja: 20 Maj 2019 04:33

Następna

Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości