Gdzie opłaca się kupić euro - kantor czy jednak bank?

Twoja firma, pytania i odpowiedzi jak polepszyć przepływ pieniądza, pomysły na firmę, porady odnośnie prowadzenia firmy.

Re: Gdzie opłaca się kupić euro - kantor czy jednak bank?

Postprzez Jonny » 15 Lis 2018 08:19

Tylko kantor internetowy. Co prawda banki ostatnio próbują równać do kantorów, ale wydaje mi się, że jest na to już kilka lat za późno. Już jakiś czas temu Cinkciarz pokazał, że wymiana walut przez internet może być mega opłacalna. Przy większych kwotach można dużo oszczędzić w porównaniu z kursami banków.
Jonny

Postprzez elektron » 29 Lis 2018 21:32

Banki zarabiają i tak swoje na kredytach, lokatach i innych sługach, także względem wymiany waluty średnio się starają. A kantor online właśnie na tym bazuje- aby zaoferować klientowi jak najlepsze warunki przewalutowań, na stałe- żeby klient wracał. Ja też wymieniam tylko w e-kantorze, inne formy nie sprawdzają się tak dobrze.
elektron

Postprzez DingDong » 05 Gru 2018 11:20

Banków unikaj - mają kosmiczne ceny. Sprawdź sobie ceny na Amronet - to jest mój sprawdzony kantor online, choć ja głownie wymieniam tam złotówki na funty i odwrotnie. Ale akurat ceny mają na wszystkie waluty zbliżone do rynkowych więc i euro ci się bedzie właśnie tam opłacało wymienić.
DingDong

Postprzez elektron » 08 Sty 2019 21:11

Bank to faktycznie nie jest najlepsza opcja, bo e-kantory wyceniają korzystniej, a poziom realizacji usługi jest minimum taki sam, często nawet w kantorach internetowych lepszy. Np. Pluskantor o każdej porze dnia i nocy umożliwia realizację transakcji i to jeszcze z odroczonym terminem zapłaty. Przy tym kursy są bardzo uczciwe i nie występuje koszt prowizji, co w wielu konkurencyjnych kantorach niestety jest.
elektron

Poprzednia

Wróć do Po prostu Biznes

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości