Kantor online - Czy to bezpieczne?

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Re: Kantor online - Czy to bezpieczne?

Postprzez elektron » 15 Lis 2018 01:29

Bezgotówkowe rozwiązania są najlepsze. I praktyczne i tańsze od wymiany waluty na mieście:) Jestem tego pewien, bo dziesiątki razy kupowałem walutę w kantorze internetowym. Kantor online nie pobiera wysokiego spreadu- jak zauważyłem tam gdzie ja wymieniam walutę 2 gr. to maks. i wycenia bardzo rozsądnie, kursy są zbliżone do rynkowych.
elektron
 
Posty: 328
Rejestracja: 18 Paź 2018 12:29

Re: Kantor online - Czy to bezpieczne?

Postprzez DingDong » 15 Lis 2018 07:42

Ja już pomijam, że wszystkie e-kantory twierdzą, że są w pełni bezpieczne, bo wiadomo, że nic innego nie mogą powiedzieć. Ale wymieniam przez internet dość często (mam swój sprawdzony kantor online) i zawsze wszystko jest ok. Żadnych opóźnień w wypłacie, żadnych haczyków, dodatkowych opłat, czy innych problemów. Dlatego mam do takiej wymiany 100% zaufanie.
DingDong
 
Posty: 158
Rejestracja: 10 Paź 2018 09:15

Re: Kantor online - Czy to bezpieczne?

Postprzez elektron » 29 Lis 2018 21:24

To, czy kantor jest bezpieczny można samemu sprawdzić, zwracając uwagę na to czy witryna otwiera się w połączeniu szyfrowanym , czy wymaga rejestracji oraz uwierzytelniania płatności jednorazowym kodem SMS. Ja pewność mam np. co do Amronet. Poza tym o czym wspomniałem kantor zawsze na koniec miesiąca wystawia dokumenty dla księgowości, a potwierdzenia od razu dostaję mailem. W historii transakcji też wszystko zawsze można zobaczyć, a nawet śledzić status przewalutowania.
elektron
 
Posty: 328
Rejestracja: 18 Paź 2018 12:29

Re: Kantor online - Czy to bezpieczne?

Postprzez Aster » 05 Gru 2018 12:40

Dokładnie, ten kantor online, który jest dobry, bezpieczny i uczciwy, to ma bardzo proste zasady i czytelne. Nie ma problemu, żeby wszystko sobie sprawdzić przed wymianą i mieć pewność, że w trakcie przewalutowania nic nas nie zaskoczy. A tam, gdzie trudno znaleźć jakiekolwiek informacje na temat zasad wymiany, to lepiej omijać z daleka.
Aster
 
Posty: 19
Rejestracja: 10 Paź 2018 09:15

Re: Kantor online - Czy to bezpieczne?

Postprzez elektron » 07 Gru 2018 00:07

Dodam, że trzeba też sprawdzać czy kantor online podaje ewentualne koszty przelewów. W tym, z którego korzystam jest tabela, do wielu banków są bezpłatne, a względem zagranicznych wyjaśniają jak wysłać transfer z kantoru najtaniej- za 5 zł. Bez problemu można też uzyskać wszelkie informacje na infolinii lub rozmawiając przez czat internetowy. Poziom obsługi klienta i pod względem merytorycznym i pod względem kultury bardzo sobie chwalę.
elektron
 
Posty: 328
Rejestracja: 18 Paź 2018 12:29

Re: Kantor online - Czy to bezpieczne?

Postprzez dorcia » 31 Maj 2019 20:08

Bezpieczne jak najbardziej. Tak jak Pluskantor.pl to stosuje takie zabezpieczenia jak w bankowości elektronicznej. Dodam, że chodzenie po mieście z kasą również do bezpiecznych nie należy. A tak chwila moment i pieniążki wymienione.
dorcia
 
Posty: 208
Rejestracja: 29 Wrz 2018 10:33

Re: Kantor online - Czy to bezpieczne?

Postprzez Jonny » 03 Cze 2019 09:35

Nie ma się co za bardzo obawiać. Wystarczy wybrać duży i znany kantor - np. Cinkciarz.pl i wszystko będzie w porządku. Dzisiaj kantory są zabezpieczone tak samo, jak banki, a kursy mają znacznie lepsze, więc moim zdaniem wymiana waluty tylko w taki sposób.
Jonny
 
Posty: 18
Rejestracja: 20 Cze 2018 09:15

Re: Kantor online - Czy to bezpieczne?

Postprzez wiktorski » 08 Lip 2019 23:56

Ja tam wolę kantor w realu, jakoś te internetowe do mnie nie przemawiają. Korzystam z kantoru Cent w Opolu http://www.centkantor-opole.pl/ i jestem z niego zadowolony. Mają dobre stawki i miłą obsługę plus pełne bezpieczeństwo realizacji usługi.
wiktorski
 
Posty: 149
Rejestracja: 05 Cze 2019 12:54

Re: Kantor online - Czy to bezpieczne?

Postprzez Jonny » 09 Lip 2019 09:33

Tylko że taki kantor trzeba najpierw znaleźć i do niego podjechać, by przekonać się że... kursy nie są tak wspaniałe, jak się myślało. A w takim Cinkciarz.pl masz wszystko podane na tacy. Kasę wymieniasz online i trwa to chwilę. No ale jak ktoś szybko potrzebuje gotówki, to może faktycznie stacjonarny dla niego lepszy, jak lubi przepłacać :)
Jonny
 
Posty: 18
Rejestracja: 20 Cze 2018 09:15

Re: Kantor online - Czy to bezpieczne?

Postprzez biznak » 29 Paź 2019 22:27

Nie ma ryzyka podczas wymiany pieniędzy przez internet, więc warto z tego korzystać, bo na pewno jest to wygodniejsza i szybsza opcja. Także Waluteo to świetny kantor internetowy i tutaj można znaleźć korzystne kursy walut. To bezpieczna opcja wymiany pieniędzy.
biznak
 
Posty: 471
Rejestracja: 26 Kwi 2018 11:57

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości