Dobry model biznesowy firmy

Twoja firma, pytania i odpowiedzi jak polepszyć przepływ pieniądza, pomysły na firmę, porady odnośnie prowadzenia firmy.

Dobry model biznesowy firmy

Postprzez Mariusz100 » 15 Paź 2018 05:55

Czy zastanawiacie się dlaczego jedne firmy świetnie działają a inne słabo? Często właściciele firm zastanawiają się co mogą zrobić, aby ich biznes sobie radził. Inni sobie radzą a ich firma wyraźnie niedomaga chociaż działa w tej samej branży co świetnie prosperujące firmy. Prawda jest taka, że dobrze działające firmy mają właściwie ustawione modele biznesowe. W gruncie rzeczy to model biznesowy decyduje o sukcesie firmy. Jeśli właściciele lub menedżerowie mają z tym problem to dobra firma doradcza powinna ich w tym wesprzeć. Nic nie jest wieczne, modele biznesowe firm tez nie są wieczne. Trzeba je systematycznie doskonalić. To co było dobre kilka lat temu, działało i dawało ponadprzeciętne zyski, dzisiaj może już się nie sprawdzać. Jest wiele sygnałów świadczących o tym, że model biznesowy jest do poprawy – niska marża, stagnacja lub spadek sprzedaż, skargi ze strony klientów, narzekania pracowników, pogorszenie płynności finansowej, bezradność menedżerów, którzy nie mogą uzyskać dobrych wyników i chęć sprzedaży biznesu przez właścicieli. Więcej na ten temat ciekawych informacji można znaleźć na stronie internetowej opisującej modele biznesowe firm. Oczywiście tam pokazali jedynie podstawowe sygnały, ale już te wystarczą aby dało do myślenia. Nie warto zbyt długo czekać ze zmianą modelu biznesowego i liczyć na samoczynną poprawę. W biznesie nic się samo nie naprawia.
Ostatnio edytowany przez Mariusz100, 30 Paź 2018 14:42, edytowano w sumie 1 raz
Mariusz100
 
Posty: 29
Rejestracja: 31 Sie 2018 13:05

Re: Dobry model biznesowy firmy

Postprzez adik356 » 24 Paź 2018 14:57

Masz rację, aby firma przynosiła zyski, musi działać w sposób odpowiedni. Mam sklep internetowy i doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że gdyby nie pewien portal aukcyjny, nie byłbym w stanie się utrzymać. I dlatego swego czasu wykonałem integrację swojego sklepu internetowego z tą platformą, kierując się instrukcją dostępną pod adresem http://mbrokers.pl/pozostale/informacje ... -to-zrobic i dzięki temu mój sklep generują olbrzymie zyski, a nie muszę martwić się, aby ręcznie korygować stan magazynowy...
adik356
 
Posty: 377
Rejestracja: 14 Cze 2014 16:18

Re: Dobry model biznesowy firmy

Postprzez Polya1982 » 28 Paź 2018 08:27

Wiadomo, że każdy kto otwiera swoją firmę chce żeby prosperowała ona jak najlepiej i przynosiła jak największe zyski. Ale nie zawsze to jednak wychodzi mimo podjęcia najróżniejszych działań. Wtedy jednym z rozwiązań są fuzje firm - http://www.glc.pl/fuzje-i-przejecia/. Dzięki temu można połączyć swoją działalność z inną firmą i zwiększyć zarówno kapitał finansowy, jak i potencjał i zakres działalności. Całą procedura może nie jest najłatwiejsza, ale z pomocą specjalisty nie będzie to takie trudne.
Polya1982
 
Posty: 56
Rejestracja: 20 Wrz 2017 20:24

Re: Dobry model biznesowy firmy

Postprzez saki89 » 02 Lis 2018 21:09

Aby klient mógł skorzystać z naszych usług i aby chciał skorzystać z naszych usług, to trzeba zdecydować się na najlepsze z możliwych rozwiązań. Wydaje mi się, że na stronie https://www.przelewy24.pl/blog/czym-jes ... l-commerce możecie znaleźć dość ciekawe informacje na ten temat. Na pewno znajdziecie pomoc, jeśli tylko skorzystacie.
saki89
 
Posty: 169
Rejestracja: 29 Sie 2018 12:52

Re: Dobry model biznesowy firmy

Postprzez steropon » 18 Gru 2018 20:07

Według mnie dzisiaj bardzo ważne jest, żeby tworzyć firmę tak, żeby była ona w stanie wejść na rynki zagraniczne. Pomagają w tym instytucje takie jak https://www.plsekb.pl/doradztwo-rynkowe/ Wejście na rynek innego kraju to zawsze ryzyko, ale jeżeli inwestycja się powiedzie, to jest to bardzo opłacalne ;)
steropon
 
Posty: 180
Rejestracja: 19 Lip 2018 21:34


Wróć do Po prostu Biznes

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron