Własna firma na zasadzie francyzy?

Twoja firma, pytania i odpowiedzi jak polepszyć przepływ pieniądza, pomysły na firmę, porady odnośnie prowadzenia firmy.

Własna firma na zasadzie francyzy?

Postprzez xxxyyy » 17 Wrz 2018 19:44

witajcie co myślicie na biznesie który jest prowadzony na zasadzie francyzy, myślicie że warto w to inwestować? Zastanawiamy się z bratem nad założeniem sklepu typowo motoryzacyjnego, oleje do silników i te sprawy. Chcemy wejść we współprace z firmą http://lucart.pl/zostan-franczyzobiorca/ ?
xxxyyy
 
Posty: 178
Rejestracja: 13 Lis 2017 23:16

Re: Własna firma na zasadzie francyzy?

Postprzez robertrys » 20 Wrz 2018 09:07

Francyza to dobra sprawa mam troszkę doświadczenia gdyż moja mam prowadzi sklep spożywczy również na zasadzie francyzy i jest to bardzo opłacalne. Wszystko masz dane już na tacy prawie, reklama dobre ceny także naprawdę fajna sprawa.
robertrys
 
Posty: 11
Rejestracja: 20 Wrz 2018 09:04

Re: Własna firma na zasadzie francyzy?

Postprzez jakubM » 20 Wrz 2018 14:02

Oczywiście, że watro ja już od 4 lat prowadzę sklep z Lucartem i świetnie idzie interes. Głownie dla tego że mam dobrą reklamę, niskie ceny oraz towar bardzo dobrej jakości. Biznes na zasadzie francyzy jest to dość dobre rozwiązanie szczególnie dla osób nie mających pojęcia o prowadzeniu działalności.
jakubM
 
Posty: 5
Rejestracja: 20 Wrz 2018 13:55

Re: Własna firma na zasadzie francyzy?

Postprzez Aleksander » 20 Wrz 2018 21:06

Mają dobrze rozwiniętą sieć swoich sklepów oraz franczyzy także wygląda na to, że naprawdę oferują dobre warunki dla klientów jak i dla franczyzobiorców. Ogólnie wszystko co związane z samochodami m.in częściach, akumulatory, oleje, płyny itd. zawsze będą potrzebne bo ilość samochodów stale rośnie więc na tym biznesie nie powinieneś stracić :)
Aleksander
 
Posty: 596
Rejestracja: 20 Sie 2018 13:22

Re: Własna firma na zasadzie francyzy?

Postprzez Jacekk » 21 Wrz 2018 07:07

Również mam pozytywne doświadczenie z LucaArt prowadziliśmy z przyjacielem serwis samochodowy i postanowiliśmy obok również zrobić również punkt motoryzacyjny w którym nasi klienci będą mogli również kupić potrzebne elementy czy oleje do swojego samochodu i muszę przyznać, że było to świetne posunięcie. Co miesiąc przynosi dobre zyski, mamy jedne z najlepszych cen i do tego otrzymaliśmy spore wsparcie na początku z planem działania który się sprawdził.
Jacekk
 
Posty: 433
Rejestracja: 23 Lip 2018 20:49

Re: Własna firma na zasadzie francyzy?

Postprzez biznak » 01 Gru 2018 14:45

W kazdej firmie mozna zastosowac najnowsze rozwiazania. Takie https://www.rp.pl/Nowe-technologie/1811 ... -Data.html systemy beda wskazane i dzieki nim latwiej sie zarzadza swoja firma. Macie takie rozwiazania?
biznak
 
Posty: 471
Rejestracja: 26 Kwi 2018 11:57

Re: Własna firma na zasadzie francyzy?

Postprzez T Rex » 07 Gru 2018 13:40

Według mnie to jak najbardziej może wypalić, choć wypadałoby posiadać jakieś doświadczenie w prowadzeniu takiej działalności. Ja sam prowadzę stosunkowo niewielki sklep i współpracuję z hurtownią Bodypak, która oferuję hurtową sprzedaż suplementów diety. Idzie mi całkiem nieźle, więc w sumie zastanawiam się nad otworzeniem dodatkowego w sklepu w jakiejś innej lokalizacji.

;)
Metropolia Krakowska ❤️ - https://kma4business.metropoliakrakowska.pl/
T Rex
 
Posty: 165
Rejestracja: 19 Lip 2017 14:16

Re: Własna firma na zasadzie francyzy?

Postprzez Michal92 » 09 Kwi 2019 16:21

Franczyza to moim zdaniem dobry pomysł. Mały koszt inwestycji, bo np w Cuk to tylko 15 tys i cenne wsparcie większego partnera, więc ryzyko w takim biznesie też jest mniejsze
Michal92
 
Posty: 383
Rejestracja: 15 Wrz 2018 08:09

Re: Własna firma na zasadzie francyzy?

Postprzez leann.pouros » 27 Lis 2019 16:40

Słuchajcie, prowadzę własny sklep spożywczy i niestety dotknęły mnie niehandlowe niedziele. Czy można skutecznie odpowiedzieć na zakaz handlu w niedzielę? W jaki sposób obejść ten problem? W sieci znalazłam na ten temat ciekawy artykuł https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/czy-mozna-skutecznie-odpowiedziec-na-zakaz-handlu-w-niedziele-sprawdz-jak-poradzic-sobie-z-niedzielnymi-zakupami,n,1000253553.html. Proszę, wypowiedzcie się na ten temat. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.
leann.pouros
 
Posty: 4
Rejestracja: 27 Lis 2019 16:37
Miejscowość: Szczecin


Wróć do Po prostu Biznes

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości