Jak najlepiej dotrzec do klienta

Skuteczna reklama, dobrze przeprowadzona promocja. Czyli jak skutecznie podbijać rynek. Źródła i metody dotarcia do klienta. Koszt reklamy i wiele więcej.

Re: Jak najlepiej dotrzec do klienta

Postprzez vera » 18 Cze 2018 09:08

Jeśli chce się mieć dobry kontakt z klientem, to profil w social media jest obowiązkowy! Bardzo często klienci patrzą na to czy firma jest aktywna, np. na facebooku i to może przeważyć na tym czy skorzysta z waszych usług czy nie. Obsługa social media bywa cięższa niż by mogło się wydawać i trzeba być wciąż na bieżąco z nowinkami, więc według mnie najlepiej powierzyć to firmie, która zna się na rzeczy. My taką znaleźliśmy w Gliwicach: http://testimo.pl/social-media-marketing-i-pr/kompleksowa-obsluga-social-media/
vera
 
Posty: 28
Rejestracja: 27 Paź 2017 14:06

Re: Jak najlepiej dotrzec do klienta

Postprzez aleksandroo » 19 Cze 2018 11:05

Dobrym sposobem na dotarcie do kontrahenta może być montaż reklam np. na rusztowaniach bądź elewacjach. Mój brat korzystał przy tym z usług firmy: http://www.uslugialpinistyczne.pl/?montaz-reklam,14 Zrobili wszystko sprawnie, profesjonalnie po naprawdę dobrych cenach, polecam! Zajmują się montażem reklam w Warszawie.
aleksandroo
 
Posty: 28
Rejestracja: 19 Wrz 2017 13:57

Re: Jak najlepiej dotrzec do klienta

Postprzez semtak » 27 Cze 2018 21:08

Sposobów jest wiele tylko często bywa tak że zapominamy o tym żeby najpierw zdać sobie z tego sprawę kto jest naszym klientem oraz gdzie możemy go znaleźć. Dopiero to wiedząc możemy dotrzeć do nich...
Damian z Agencji SEMTAK
semtak
 
Posty: 28
Rejestracja: 27 Cze 2018 10:07

Re: Jak najlepiej dotrzec do klienta

Postprzez Truskkawska » 16 Lip 2018 19:42

Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest też outsourcing obsługi klienta. Po prostu zlecic to firmie zewnetrznej. Samemu w firmie skupić sie stricte na biznesie a działania z klientem powierzyć tym, co na tym znają się najlepiej. Aktualnie outsourcing obsługi klienta praktykuje wiele dużych firm. Popularny jest outsourcing magazynowy też. Po prostu każdy robi to, w czym jest najlepszy. To się najlepiej sprawdza.
Truskkawska
 
Posty: 662
Rejestracja: 04 Sty 2017 19:56

Re: Jak najlepiej dotrzec do klienta

Postprzez bonusboxmarketing » 17 Lip 2018 22:20

Truskkawska napisał:Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest też outsourcing obsługi klienta. Po prostu zlecic to firmie zewnetrznej. Samemu w firmie skupić sie stricte na biznesie a działania z klientem powierzyć tym, co na tym znają się najlepiej. Aktualnie outsourcing obsługi klienta praktykuje wiele dużych firm. Popularny jest outsourcing magazynowy też. Po prostu każdy robi to, w czym jest najlepszy. To się najlepiej sprawdza.

A co to oznacza skupić się na biznesie ? przecież biznes to sprzedaż, kontakt z klientem i kontrahentami, bez klienta nie ma biznesu.
Outsourcing jest dobry na pewnym poziomie biznesu, kiedy samemu dobrze się już wie jak biznes funkcjonuje, gdzie są punkty zapalne.
Można zlecać na zewnątrz, pewien wycinek obsługi klienta np. prowadzenie infolinii, spedycję, ale to i tak na określonym etapie rozwoju.
A dotarcie do klienta to :
1./ stworzenie obrazu klienta : kto to jest ? gdzie mieszka ? gdzie przebywa ? co lubi ?
możliwe dokładne opisanie go.
2./ teraz zastanowienie się gdzie możemy go "dopaść" tak, żeby przekazać mu informacje o nas,
o tym co robimy, co sprzedajemy, etc.
Oto historia:
po sąsiedzku mamy sklep taki z super herbatkami, ziołami, suplementami diety, kosmetykami naturalnymi.
Właścicielka, super babka żaliła się, że kiepsko idzie, zaraz nie będzie na czynsz ....
Pozastanawialiśmy się co można zrobić wspólnie z nią, podyskutowaliśmy..... a potem obserwacja : kto przychodzi, a kto chodzi tuż obok i nawet nie zajrzy.
A jeszcze jedna uwaga, właścicielka wydawała masę pieniędzy na specjalistów od SEM SEO facebooka itd. i w drukarniach.
Umówiliśmy się z nią tak : mamy tydzień na wygenerowanie pomysłów, nie mówimy jej co chcemy zrobić, ona się na wszystko zgadza, a w kopercie daliśmy jej kartkę
z ceną za usługę i warunek poskutkuje płaci i nie negocjuje.
Minął tydzień, przyszedł dzień działania, wieczór zmiana witryny, czyli zerwanie plakatów producentów różnych specyfików, a co za tym idzie pokazanie wnętrza sklepu
i parzenie herbatki takiej na poranną energię (przepyszna) i o 5 rano wynajęte hostessy ruszyły do parku tuż za sklepem w którym to młodzi ludzie mieszkający w pobliżu
biegają. W koszykach wiklinowych miały kubki z herbatką (takie papierowe z wieczkiem) i rozdawały.
Efekt, o 10:00 kiedy sklep otwierał swoje podwoje był dziki tłum !!!
Wieczorem powtórka akcji, tylko herbatka inna.
Kiedy właścicielka otworzyła kopertę jakiż był jej uśmiech, kiedy na kartce było "za piękny uśmiech".
Potraktowaliśmy to jak promocję własnej firmy. Z jej polecenia przyszło już chyba z 10 klientów, którzy nawet nie pytają ile to kosztuje.
Koszt to było jakieś 300 zł.
Owszem można powiedzieć, że byliśmy firmą outsourcingowaną, ale tak na prawdę to pokazaliśmy jej drogę, jak i którędy.
Teraz kiedy bardziej zwraca uwagę na swoich klientów, więcej z nimi rozmawia, obserwuje i zastanawia się kto jeszcze mógłby to być, sama wpada na takie pomysły, że pozazdrościć, zwiększa asortyment, powodzi jej się świetnie.
KONIEC.
Dziękuję za uwagę :)
I znowu taki piękny dzień :)
bonusboxmarketing
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 Lip 2018 21:39

Re: Jak najlepiej dotrzec do klienta

Postprzez wiosenna13 » 21 Lip 2018 09:28

Jeżeli chodzi o marketing w internecie to najlepszym sposobem na dotarcie do klienta będzie pozycjonowanie google, dzieki pozycjonowaniu google Twoja firma będzie o wiele bardziej widoczna w wyszukiwarce. Dzięki czemu żaden klient nie będzie miał problemu z znalezieniem twojej firmy. Pozycjonowanie google to jedno z lepszych narzędzi reklamowym SEO i warto się zastanowić nad używaniem go.
wiosenna13
 
Posty: 783
Rejestracja: 12 Lis 2017 19:15

Re: Jak najlepiej dotrzec do klienta

Postprzez indygo » 25 Sie 2018 08:41

Ja się przyznaje bez bicia że jak zakładałem biznes to niewiele wiedziałem o marketingu, dlatego poszukałem i na https://e-sensja.pl/signup/vanikinewsty ... ef7c1&sid=[=SID=] zapisałem się na specjalny kurs :) teraz mam o wiele wiekszą wiedzę, wiem jak rozwijać biznes, w jaki marketing inwestować. Warto na takie kursy chodzić, na prawdę dużo dają
indygo
 
Posty: 353
Rejestracja: 04 Lip 2017 21:22

Re: Jak najlepiej dotrzec do klienta

Postprzez ssabina » 25 Sie 2018 13:01

A gadżety reklamowe, macie jakieś swoje upominki dla klientów? My bardzo fajne na http://www.izisport.pl/ zamawiamy, nadrukowujemy logo, nazwę firmy i gotowe. To świetny sposób aby dotrzeć do nowych klientów ale także żeby jakiś miły gest w kierunku tych którzy już są wykonać
ssabina
 
Posty: 443
Rejestracja: 05 Lip 2017 21:55

Re: Jak najlepiej dotrzec do klienta

Postprzez Ajlar » 05 Wrz 2018 11:37

Sposobów jest co najmniej kilka. Moim zdaniem warto zainwestować w gadżety reklamowe. Każdy klient lubi dostawać drobne podarunki więc zawsze warto mieć coś, co można podarować klientowi. Fajna opcją są wymyślne karty do gry. Tego typu gadżety można zamówić w Fabryce Kart http://www.fabryka-kart.eu/karty/ . Karty na rewersie mogą mieć logo firmy lub dowolnie wybraną grafikę. Tego typu gadżety nie są zbyt drogie więc warto w nie zainwestować.
Ajlar
 
Posty: 703
Rejestracja: 29 Wrz 2015 11:55

Re: Jak najlepiej dotrzec do klienta

Postprzez janwan » 28 Wrz 2018 11:42

przez żołądek do serca :D :D :D
janwan
 
Posty: 6
Rejestracja: 28 Wrz 2018 11:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Marketing

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość