Jak najlepiej sprawdzić samochód przez zakupem?

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Jak najlepiej sprawdzić samochód przez zakupem?

Postprzez Olsy » 17 Sie 2018 08:17

Cześć,
Potrzebuję Waszej pomocy, ponieważ chciałbym kupić samochód używany jednak znajduje się on ok. 400km od mojego miejsca zamieszkania i powiem szczerze, że nie za bardzo jestem chętny aby robić tak duże odległości. Szczególnie jak okaże się, że jest w nim bardzo wiele usterek i nie warto go kupować. Jak to załatwić, czy działają może jacyś sprawdzeni mechanicy na odległość, którzy będą mogli je porządnie sprawdzić?
Olsy
 
Posty: 933
Rejestracja: 23 Lip 2018 22:00

Re: Jak najlepiej sprawdzić samochód przez zakupem?

Postprzez Jacekk » 17 Sie 2018 08:41

Również byłem w podobnej sytuacji i w moim przypadku świetnie sprawdziła się firma https://www.autotesto.pl/ którą jak najbardziej mogę Ci polecić, ponieważ mają swoich specjalistów na terenie całego kraju, którzy bez twojej obecności mogą również zabrać samochód na sprawdzenie go z każdej strony na przeglądzie, komputerze itd. (na ich stronie znajdziesz rodzaje pakietów które oferują). Do tego na sam koniec przygotują Ci pełne podsumowanie odnośnie tego auta w przeciągu 24h, także jeżeli będzie warto zakupu to od razu możesz już po nie jechać. Moim zdaniem będzie to najbardziej rozsądna opcja w Twoim przypadku :)
Jacekk
 
Posty: 433
Rejestracja: 23 Lip 2018 20:49

Re: Jak najlepiej sprawdzić samochód przez zakupem?

Postprzez Miren » 19 Sie 2018 22:42

No brzmi to naprawdę ciekawie, nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tego typu firmą ale dobrze wiedzieć na przyszłość jak zdarzy mi się kiedyś, że będę chciał kupić auto w większej odległości ode mnie.
Miren
 
Posty: 1422
Rejestracja: 19 Sie 2018 22:40

Re: Jak najlepiej sprawdzić samochód przez zakupem?

Postprzez senzo » 19 Sie 2018 22:59

Sprawdź wszystko. Absolutnie. Każda zauważona "usterka" działa na Twoją korzyść. Nie będziesz musiał za nią płacić. Fajnie wiedzieć jak sprawdzić np. wiek opon: https://www.continental-opony.pl/samoch ... wiek-opony - to naprawdę ułatwia sprawę. Wielu "Januszy" biznesu ma samochody, które jeżdżą na tych samych oponach od początku. Inni mają wszystkie opony inne, co również nie jest dozwolone. Sprawdzajmy wszystko to, co potrafimy, a im więcej będziemy potrafić, tym niższą cenę utargujemy.
senzo
 
Posty: 9
Rejestracja: 08 Gru 2017 18:27

Re: Jak najlepiej sprawdzić samochód przez zakupem?

Postprzez Kondik » 20 Sie 2018 08:59

O to również jest bardzo przydatna wiedza, szczególnie jeżeli ktoś kupuje opony nie z pewnego źródła. Natomiast w przypadku już dokładnego sprawdzenia samochodu to https://www.autotesto.pl/ daje radę, czego potwierdzenie znajdziesz na ich stronie internetowej ponieważ są tam umieszczone opinie klientów oraz dokładny opis i zakres ich pracy, więc na pewno w ciemno nie będziesz za ich usługi płacił.
Kondik
 
Posty: 413
Rejestracja: 20 Sie 2018 08:56

Re: Jak najlepiej sprawdzić samochód przez zakupem?

Postprzez Aleksander » 20 Sie 2018 13:26

Zgadzam się z Wami, że dobrze mieć na kogo postawić, szczególnie gdy też nie mamy za dużo czasu. Autotesto działa w przeciągu 24h i już na koniec mamy tak jak piszecie dokładne informacje o samochodzie i właśnie o to w tym wszystkim chodzi, czyli łączenie skuteczności z jak najlepszym czasem.
Aleksander
 
Posty: 596
Rejestracja: 20 Sie 2018 13:22

Re: Jak najlepiej sprawdzić samochód przez zakupem?

Postprzez colorful.life » 20 Sie 2018 14:16

może weź ze sobą mechanika?
colorful.life
 
Posty: 4
Rejestracja: 20 Sie 2018 14:13

Re: Jak najlepiej sprawdzić samochód przez zakupem?

Postprzez igregor » 20 Sie 2018 14:59

Jedź autem na stację diagnostyczną.
igregor
 
Posty: 991
Rejestracja: 14 Lut 2014 19:34

Re: Jak najlepiej sprawdzić samochód przez zakupem?

Postprzez Olsy » 21 Sie 2018 09:39

Zgadza się ale diagnostyka to nie wszystko , poza tym pisałem że jednak odległość jest znacząca. Natomiast propozycja ze wspomnianym Autotesto brzmi ciekawie, bo fajnie jakbym mógł oddelegować wykonanie pełnego sprawdzenia samochodu sprawdzonym fachowcom na odległość.
Olsy
 
Posty: 933
Rejestracja: 23 Lip 2018 22:00

Re: Jak najlepiej sprawdzić samochód przez zakupem?

Postprzez Nena19 » 22 Sie 2018 17:29

Dzięki wielkie za niezwykle interesujące porady. Sądzę, że z całą pewnością przydadzą mi się one ;)
Ktoś, kto nie wie, co ma zrobić ze swoim czasem, nie będzie odczuwał skrupułów narzucając się innym.
Nena19
 
Posty: 5
Rejestracja: 21 Sie 2018 15:22

Następna

Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości