Budowa domu

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Re: Budowa domu

Postprzez mpiryjczyk » 22 Cze 2018 07:45

Ja nie budowałem swojego domu, wygrało lenistwo i postanowiłem zamiast tego kupić mieszkanie (czego teraz strasznie żałuję). Przy budowie domów niewątpliwie jedną z bardzo czasochłonnych i męczących czynności jest wybór odpowiedniego projektu. Aby ułatwić Ci ten wybór polecam oglądać projekty domów tylko takich, jakie Ciebie interesują (czyli np. wielopiętrowe).
mpiryjczyk
 
Posty: 1598
Rejestracja: 16 Gru 2017 22:40

Re: Budowa domu

Postprzez alwador » 23 Cze 2018 10:49

Pamiętajcie o tym by dzieciom stworzyć taką swobodę w tym domu, tak by miały miejsce do nauki i zabawy. Tutaj mały poradnik http://msquare.pl/zapewnic-swojemu-dzie ... nki-nauki/ o co zadbać w pokoju dziecka, by miało ono swobodne miejsce do zabawy i nauki. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie ma odpowiednie krzesło do nauki dla dziecka, zdecydowanie tutaj musicie postawić na krzesło ergonomiczne.
alwador
 
Posty: 317
Rejestracja: 22 Sty 2018 21:24

Re: Budowa domu

Postprzez wiosenna13 » 23 Cze 2018 12:41

ja w czasie budowy chciałabym aby zamontowano mi lampy oswietlenia ulicznego wokół domu, Znalazłam już nawet producenta takich lamp https://www.art-metal.pl/ ale zastanawiam się czy będę potrzebowała do montarzu jakieś pozwolenia i kogos kto przeprowadzi odbiory? jak to wygląda w praktyce? montował ktoś?
wiosenna13
 
Posty: 783
Rejestracja: 12 Lis 2017 19:15

Re: Budowa domu

Postprzez polek » 26 Cze 2018 11:36

Z jakich narzędzi i maszyn korzystacie podczas takiego remontu?
polek
 
Posty: 5
Rejestracja: 26 Cze 2018 11:32

Re: Budowa domu

Postprzez henio » 26 Cze 2018 11:51

Korzystaliscie z pomocy specjalnych firm, ktore pomagaja w budowie.
henio
 
Posty: 5
Rejestracja: 26 Cze 2018 11:47

Re: Budowa domu

Postprzez wiosenka » 09 Lip 2018 07:43

A z ciekawostek, które ostatnio widzieliście podczas budowy nowych domów i budynków możecie coś powiedzieć? Ja byłam w szoku, kiedy zobaczyłam, że istnieje coś takiego jak łyżka do betonu. Kiedy zapytałam swojego znajomego budowlańca, po co i dlaczego taki wymysł. Co się stało z dawnymi betoniarkami, odpowiedział, że takie łyżki bardzo ograniczają koszty uzyskania betonu. Jest to dla mnie argument przemawiający.
wiosenka
 
Posty: 26
Rejestracja: 24 Kwi 2018 12:25

Re: Budowa domu

Postprzez Małgorzata85 » 09 Lip 2018 10:51

Przy budowie domu trzeba załatwić tyle rzeczy, że ja gdybym wiedziała, że tak to wygląda to nie wiem, czy zdecydowałabym się na budowę. Wiadomo,że dom to lepsza opcja niż mieszkanie ale naprawdę trzeba mieć sporo cierpliwości aby się budować. Pamiętajcie, że jako inwestor to na Waszej głowie spoczywa załatwianie praktycznie wszystkiego. Na budowie no niezbędny jest kontener na odpady. Pojemne kontenery oferuje firma Ekombud. Więcej o kontenerach znajdziecie klikając tu. Brak kontenera może skutkować karą za nieprawidłowe przechowywanie odpadów dlatego warto zamówić kontener przed rozpoczęciem budowy.
Małgorzata85
 
Posty: 591
Rejestracja: 26 Wrz 2015 17:10

Re: Budowa domu

Postprzez rafek34 » 17 Lip 2018 13:26

Dużo cennych rad znajdziesz u nich https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ . Będzie łatwiej i na pewno rozwieją wiele twoich wątpliwości. Niestety nie jet to takie łatwe a technologie, które cały czas się rozwijają nie są łatwe w ogarnięciu dla przeciętnego Kowalskiego.
rafek34
 
Posty: 597
Rejestracja: 11 Maj 2015 18:48

Re: Budowa domu

Postprzez cwanaa » 22 Lip 2018 17:49

Akurat cenne rady, które przydały mi się najbardziej to te z https://interblue.pl/blog/gniazda-wtyko ... ,6396.html bo sami musieliśmy zdecydować jaki osprzęt elektryczny będzie nam potrzebny
cwanaa
 
Posty: 4
Rejestracja: 21 Lip 2018 19:31

Re: Budowa domu

Postprzez kakok » 23 Lip 2018 10:26

Proponuje również zastanowić się nad aranżacją balkonów lub dachu w stylu tzw. zielonych dachów. Piękny efekt a zarazem dodatkowe miejsce na wypoczynek.
kakok
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 Lip 2018 10:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości