Zmiana parku maszynowego - obrabiarki CNC

Twoja firma, pytania i odpowiedzi jak polepszyć przepływ pieniądza, pomysły na firmę, porady odnośnie prowadzenia firmy.

Zmiana parku maszynowego - obrabiarki CNC

Postprzez damian12 » 01 Cze 2018 11:32

Witam. Prowadzę firmę, która zajmuje się obróbką CNC w większości stali, czasami tworzywo sztuczne. Niestety moje obrabiarki co raz gorzej pracują. Są niedokładne i dużo czasu poświęcam z pracownikami nad ustawieniem współrzędnych, żeby detale wykonywane były z zakładaną tolerancją. Chyba teraz nadszedł ten czas, aby zastanowić się nad zmianą parku maszynowego wraz z jego rozbudową. Mam parę namiarów na różne firmy oferujące sprzęt, ale może ktoś ma doświadczenie, z jaką firmą się związać jeżeli chodzi o urządzenia CNC? Zależy mi na kompleksowej obsłudze , czyli sprzedaży, serwisowaniu i odpowiednim zapleczu narzędziowym i serwisowym. Z góry dzięki wielkie.
damian12
 
Posty: 11
Rejestracja: 18 Maj 2018 19:26

Re: Zmiana parku maszynowego - obrabiarki CNC

Postprzez dusiek098 » 04 Cze 2018 08:09

Cześć,
nie wiem jakim budżetem dysponujesz i ile maszyn planujesz wymienić, ale moim zdaniem najlepiej korzystać z kompleksowych usług wyspecjalizowanych firmach, które mają już spore doświadczenie i masz pewność, że za chwilę nie znikną z rynku pozostawiając Cie bez pomocy i wsparcia technicznego. Ja aktualnie korzystam z jednej firmy, która od paru lat ze mną współpracuje i nie mogę powiedzieć złego słowa. Posiadają wyspecjalizowanych pracowników, którzy po dostarczeniu maszyn odpowiednio dokonają ich kalibracji i ustawienia, jakość wykonanych maszyn jest na wysokim poziomie i są bardzo wytrzymałe. Polecam zapoznanie się z https://www.tbitech.pl i kontakt. Może się dogadacie.
dusiek098
 
Posty: 8
Rejestracja: 23 Maj 2018 13:07

Re: Zmiana parku maszynowego - obrabiarki CNC

Postprzez Radecki » 13 Cze 2018 20:07

Potwierdzam słowa dusieka. Słyszałem, że firma ma się nieźle i wielu producentów chwali sobie współpracę z TBI. Posiadają maszyny o wysokich parametrach technicznych, które cechują się duża szybkością wymiany narzędzi, dojazdów dzięki czemu relatywnie skraca się czas wytwarzania detalu.
Radecki
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 Cze 2018 19:59

Re: Zmiana parku maszynowego - obrabiarki CNC

Postprzez Mariusz » 21 Cze 2018 20:50

Ostatnio poszukuje firmy do współpracy w zakresie dostarczenia odpowiedniego sprzętu. Odwiedziłem stronę TBI i widzę, że ma co zaproponować. Ale może ktoś ma inne firmy, które mógłby polecić, a ja bym sobie porównał?
Mariusz
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 Cze 2018 20:46


Wróć do Po prostu Biznes

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości