Szkolenie z programowania

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Szkolenie z programowania

Postprzez marcinhuber » 18 Wrz 2015 13:09

Witam,

coraz częściej się słyszy, że na efektywność, a co najważniejsze zarobki ma wpływ szkolenie. Programowanie to bardzo ciężka sprawa, której nie da się nauczyć w godzinę, ale w przypadku kilkudniowych szkoleń jest już możliwość "załapania" podstaw i następnie "doszlifowania" ich w domu?

Co myślicie? Czy to raczej ciężkie do osiągnięcia bez zrobionych studiów w tym kierunku?
marcinhuber

Re: Szkolenie z programowania

Postprzez alska » 12 Maj 2018 19:55

Języka programowania nauczysz się spokojnie sam. Bo nie ma w tym niczego skomplikowanego. A są do tego odpowiednie książki, tutoriale etc. Najważniejsze w programowaniu jest ukształtowanie się specyficznego punktu patrzenia, czy myślenia o problemach. Kolejną istotną rzeczą jest umiejętność rozwiązywania jakichkolwiek problemów (algorytmów postępowania). A tego można zacząć uczyć już w przedszkolu. I faktycznie coraz większa ilość przedszkoli inwestuje w tego typu pomoce naukowe - https://www.mojebambino.pl/2111-programowanie, które właśnie uczą dzieci kodowania - czyli rozwiązywania dostosowanego do ich wieku problemu. Takie dzieci na pewno nie będą miały problemów z nauką i to nie tylko programowania.
alska

Postprzez T Rex » 14 Maj 2018 12:26

W programowaniu nie ma nic skomplikowanego? Naprawdę? :roll:
T Rex

Postprzez oski2344 » 14 Maj 2018 12:30

Teraz takich szkoleń jest bardzo dużo. Myśle, że nawet w internecie można poczytać takie rzeczy.
____
wycieczki kilkudniowe szkolne
oski2344

Postprzez meggie » 16 Maj 2018 21:13

Zależy o jakim programowaniu mówimy. Na jaki poziomie. Ja w liceum miałam podstawy programowania. Wtedy wydawało mi się, że będę Bóg wie co pisać i tworzyć. A okazało się, że to są takie podstawy, że mogę sobie... pogwizdać do monitora ;) Owszem, można wertować książki czy jakieś tutoriale, ale jak czegoś nie rozumiesz, to kto ma Ci to wyjaśnić? Nauka, gdy masz kogoś pod ręką, kto powie - "o to źle wpisałeś", "to popraw", albo "to wpisz tak" - to jest zupełnie inna sprawa. Jeśli chodzi o czas potrzebny do nauki, to jest to kwestia indywidualna. Ja szkolenie robiłam z http://www.imperiumszkoleniowe.pl/ i trwało 24 godziny nauki. W zupełności mi to wystarczyło. Na zapoznanie, na przećwiczenie, pytania, a nawet małe błądzenie. Uzyskałam certyfikat, a umiejętności wykorzystuję w pracy ;)
meggie

Miejscowość: Warszawa

Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości