Założenie konta walutowego bankowego

Twoja firma, pytania i odpowiedzi jak polepszyć przepływ pieniądza, pomysły na firmę, porady odnośnie prowadzenia firmy.

Założenie konta walutowego bankowego

Postprzez tetate » 13 Kwi 2018 10:27

Potrzebuję założyć konto walutowe, bankowe. Zastanawiam się tylko gdzie maja dobre warunki. Konto służące do odbierania i wysyłania środków w takich walutach jak Euro, Dolar czy Funt brytyjksi. A więc trzy konta. Możecie polecić mi coś konkretnego w tym zakresie? Ktoś już to może przerabiał?
Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna.
tetate
 
Posty: 150
Rejestracja: 30 Lip 2013 12:04

Re: Założenie konta walutowego bankowego

Postprzez iloczyn » 17 Kwi 2018 10:39

Tak się składa, że mam konto walutowe w Nest Banku. Może i jest to bank, który nie ma zbyt rozbudowanej sieci placówek, ale za to oferta chyba jedna z najlepszych w kraju.
Konto zakłada się szybko, sprawnie i bezproblemowo. Można to zrobić np przez internet.
Zresztą w sieci jest wiele porównywarek, największa to chyba Tanie-Konto.pl -> http://www.tanie-konto.pl/ która jest na bieżąco aktualizowana.
Czas robi za ciałem to samo co głupota z duszą.
iloczyn
 
Posty: 91
Rejestracja: 08 Kwi 2013 10:24

Re: Założenie konta walutowego bankowego

Postprzez e-Doradca » 26 Kwi 2018 08:34

Jeśli chodzi o rachunki w walutach obcych, to na uwagę zasługują przede wszystkim 3-4 oferty: kantor walutowy Alior Banku, eMax od mBanku, konto walutowe Nest Banku oraz rachunek T-Mobile Usługi Bankowe.
Ostatnio edytowany przez e-Doradca, 19 Kwi 2019 06:19, edytowano w sumie 1 raz
e-Doradca
 
Posty: 73
Rejestracja: 17 Gru 2017 13:33

Re: Założenie konta walutowego bankowego

Postprzez opiekunnestbank » 08 Maj 2018 16:08

tetate napisał:Potrzebuję założyć konto walutowe, bankowe. Zastanawiam się tylko gdzie maja dobre warunki. Konto służące do odbierania i wysyłania środków w takich walutach jak Euro, Dolar czy Funt brytyjksi. A więc trzy konta. Możecie polecić mi coś konkretnego w tym zakresie? Ktoś już to może przerabiał?


Szanowny Panie, zachęcam do zapoznania się z ofertą konta walutowego Nest Konto Waluta w Nest Banku. To konto, w którym otrzymuje się wygodny dostęp do swoich środków z dowolnego miejsca na świecie. Wykonując przelewy krajowe i zagraniczne, wypłacając środki z dowolnych bankomatów i płacąc kartą za darmo, unika się kosztów przewalutowania. Otwarcie i prowadzenie Nest Konto Waluta oraz wydanie i używanie pierwszej karty płatniczej oferujemy za 0 zł. W ramach konta otrzymuje się ponadto Kartę Visa, która dostępna jest w trzech walutach (EUR, GBP, USD) oraz akceptowana niemal na całym świecie (z ograniczoną akceptowalnością w krajach europejskich z lokalnymi systemami płatniczymi). Konto można założyć na stronie internetowej banku, w aplikacji mobilnej lub w oddziale banku. Szczegóły tego konta znaleźć można na stronie banku: nestbank.pl/indywidualny/konta/nest-konto-waluta.html

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl
opiekunnestbank
 
Posty: 4
Rejestracja: 30 Kwi 2018 12:24

Re: Założenie konta walutowego bankowego

Postprzez adik356 » 19 Lip 2018 18:23

W kilku małych krokach na pewno założysz konto takie na; https://www.igoriacard.com/ . Mają tam sporo ciekawych propozycji godnych uwagi. Każdy znajdzie coś dla Siebie praktycznego. Konto tego typu jest praktyczne i nie kosztuje wiele. Walutę możemy mieć w każdej chwili inną. Zmiana za każdym razem jest bezpłatna.
adik356
 
Posty: 722
Rejestracja: 14 Cze 2014 17:18

Re: Założenie konta walutowego bankowego

Postprzez stokes » 23 Sty 2019 21:31

Potwierdzam, że Nest Bank https://opinierum.pl/konto-nest-bank-oplaty-opinie ma bardzo dobre konto opisane choćby na blogu zawierającym opinie o rachunku.
stokes
 
Posty: 2
Rejestracja: 07 Sty 2019 18:19

Re: Założenie konta walutowego bankowego

Postprzez tarzycjusz21 » 07 Lut 2019 10:05

tetate napisał:Potrzebuję założyć konto walutowe, bankowe. Zastanawiam się tylko gdzie maja dobre warunki. Konto służące do odbierania i wysyłania środków w takich walutach jak Euro, Dolar czy Funt brytyjksi. A więc trzy konta. Możecie polecić mi coś konkretnego w tym zakresie? Ktoś już to może przerabiał?

Ja mam konto walutowe w Eurobanku. Przyznam, że jestem z niego bardzo zadowolony i jakoś mnie nie kusi, żeby je z najbliższym czasie – o ile w ogóle – zmieniać. Jak chcesz się dokładnie zapoznać z tym, jakimi warunkami się ono cechuje, to zajrzyj sobie na tę stronę: https://www.eurobank.pl/produkty,konta- ... 250,9.html, gdzie powinieneś znaleźć wszystko, co trzeba wiedzieć na jego temat. Osobiście jak najbardziej polecam – no ale sam powinieneś ocenić, czy Ciebie także zadowoli :).
tarzycjusz21
 
Posty: 246
Rejestracja: 23 Sty 2019 15:13

Re: Założenie konta walutowego bankowego

Postprzez Ingrid321 » 19 Maj 2019 09:02

Ja raczej zdecydowałam się na wyrobienie karty wielowalutowej https://www.igoriacard.com/ która moim zdaniem całkowicie zastępuję ideę konta walutowego. Najbardziej w niej podoba mi się to, że bez najmniejszego problemu mogę realizować wszelkiej maści płatności jak jestem za granicami. Bardzo pomocna rzecz dla każdej podróżującej osoby.
Ingrid321
 
Posty: 1168
Rejestracja: 24 Paź 2018 10:32

Re: Założenie konta walutowego bankowego

Postprzez coco » 05 Sty 2020 09:47

Jeśli planujecie otworzyć rachunek walutowy w banku to polecam skorzystać z rankingu tego typu kont. To na pewno ułatwi podjęcie decyzji. Zajrzyjcie więc na stronę https://www.najlepszekonto.pl/ranking-kont-walutowych. Tam znajdziecie wszystkie ważne informacje na ten temat.
coco
 
Posty: 1688
Rejestracja: 05 Kwi 2017 09:10

Re: Założenie konta walutowego bankowego

Postprzez walkiria12 » 02 Mar 2020 22:16

Ciekawą alternatywą w stosunku do konta walutowego jest kantor online, nie trzeba udawać się do banku a jest on równie wygodny. Kantor internetowy Waluteo to szybkie i bezpieczne transakcje online, bardzo dobry i zawsze aktualny kurs wymiany a oprócz tego bardzo niski wskaźnik spread - czyli różnica w kursie sprzedaży a kupna waluty. W Waluteo spread wynosi zaledwie jeden grosz.
walkiria12
 
Posty: 71
Rejestracja: 11 Sie 2019 11:57

Następna

Wróć do Po prostu Biznes

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość