Kupno czy budowa domu

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Kupno czy budowa domu

Postprzez pablo » 31 Lip 2012 08:58

Co waszym zdaniem jest bardziej opłacalne? kupno nowego domu czy budowa od podstaw? Zaznaczam, że interesuje mnie lokalizacja blisko Warszawy. Nie wiem za bardzo ile kosztować budowa domu, natomiast w kwestii kupna znalazłem m.in. taką ofertę - nowe domy Wieliszew - jak oceniacie ją pod względem cenowym? czy to dobra cena za taką nieruchomość? jeśli ktoś jest zorientowany w tym temacie, to będę wdzięczny za odpowiedź.
pablo
 
Posty: 3
Rejestracja: 31 Lip 2012 08:46

Re: Kupno czy budowa domu

Postprzez Adam_Smo » 03 Wrz 2012 12:35

nigdy tak na prawdę nie wiadomo...

kupisz to już wszystko będziesz miał gotowe, jedynym elementem do wykończenia chyba tak naprawdę będzie wystrój. Ale tak do końca nie wiesz jak wszystko jest zrobione i za co tak naprawdę płacisz... natomiast jak sam stawiasz swój dom od początku to wszystko masz pod kontrolą i nic dla Ciebie nie jest niespodzianką ;)
Adam_Smo
 
Posty: 32
Rejestracja: 12 Lip 2012 21:11

Re: Kupno czy budowa domu

Postprzez Officedepot_pl » 05 Wrz 2012 15:04

Pytanie jest zbyt ogólne. Ciężko powiedzieć co w tej chwili bardziej się opłaca,ponieważ jeśli mamy działke w atrakcyjnym miejscu to wystarczy tylko zacząć budowę. Druga sprawa to jaka będzie powierzchnia domu- im większa,tym wyższe koszty. W przypadku jesli nie mamy działki,dochodzą takze koszty jej kupna,a wiec to już większy wydatek.
Officedepot_pl
 
Posty: 15
Rejestracja: 28 Sie 2012 13:36

Re: Kupno czy budowa domu

Postprzez hugog » 07 Wrz 2012 06:10

Finansowo pewnie bardziej opłacalne jest zbudowanie nowego domu w nowszej technologii z pewnością, że wszystko jest pod naszą kontrolą. Jak komuś się nudzi to może z pośrednikiem kupować nieruchomość, jeszcze kredyt nam załatwi tańszy jak coś ;) Żartuje, żadnych pośredników, żadna wiedza tajemna nie jest potrzebna. Jak się chce jednak kupić dom to tu są procedury do tego: http://thekredytymieszkaniowe.pl/kupnodomu
hugog
 
Posty: 7
Rejestracja: 22 Cze 2012 10:00

Re: Kupno czy budowa domu

Postprzez qwerty » 29 Wrz 2012 23:13

Kupiłem niedawno mieszkanie w stolicy. Tanio nie było, ale to i tak dużo mniejszy koszt niż budowa domu, no i od razu mogliśmy się wprowadzić. Poza tym dobre negocjacje z pomocą zawodowego negocjatorateż zrobiły swoje i M2 kupione 20 procent taniej niż wynosiła cena wyjściowa:)
qwerty
 
Posty: 29
Rejestracja: 09 Maj 2012 02:42

Re: Kupno czy budowa domu

Postprzez fleszyn » 06 Gru 2012 14:46

A mi udało się nareszcie kupić dom w górach zamontowałem w nim już nowoczesny kominek i teraz będę siedział przed nim, palił cygaro i czytał książki.
fleszyn
 
Posty: 271
Rejestracja: 19 Lis 2012 15:09

Re: Kupno czy budowa domu

Postprzez dirtydancer » 27 Cze 2013 08:21

Wyceniłam ostatnio nieruchomość dzięki stronie e-propertyrating.pl . Wszystko przebiegło pomyślnie, jestem zadowolona. Właśnie takie usługi ułatwiają życie.
dirtydancer
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 Cze 2013 14:50

Re: Kupno czy budowa domu

Postprzez mista » 18 Lip 2013 15:13

jeśli ktoś ma czas i nerwy to pewnie bardziej opłaca się budowa samodzielna (z jasnego powodu - oszczędność na wszelkiego rodzaju marżach). jeśli ktoś dysponuje gotówką to pewnie najłatwiej zaprojektować i zlecić budowę.
mista
 
Posty: 7
Rejestracja: 18 Lip 2013 15:07

Re: Kupno czy budowa domu

Postprzez brownskin » 23 Lip 2013 16:32

Właśnie do budowy domu trzeba mieć stalowe nerwy ;) ale z drugiej strony jest ta przyjemność z tworzenia wszystkiego samemu od podstaw - od uzdatniania wody (wybór pompy itd.) po wybór okien i framug.
brownskin
 
Posty: 29
Rejestracja: 30 Wrz 2012 18:01

Re: Kupno czy budowa domu

Postprzez Edmund » 26 Lip 2013 22:03

Ja właśnie chciałbym sam wybudować sobie dom, nie ważne, czyby się to opłacało czy nie. Wybrałbym sobie jakiś fajny kawałek ziemi, fajny projekt domku i od podstaw powolutku starałbym się go "wznieść" - a to wszystko dla własnej satysfakcji.
Edmund
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 Lip 2013 22:00

Następna

Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 16 gości