Szukam bezpiecznego sposobu inwestowania swoich oszczędności

Banki - bez nich trudno zacząć i prowadzić własny biznes. Doradzamy - dobre konta bankowe, korzystne kredyty bankowe, lokaty bankowe itp.

Szukam bezpiecznego sposobu inwestowania swoich oszczędności

Postprzez Kamila » 16 Maj 2014 08:40

Tak jak w temacie, mam do zainwestowania tylko kilka tysięcy złotych, ale mam nadzieję, że na początek do wystarczy. Jaki (w miarę) bezpieczny sposób inwestowania polecacie? Jak prezentują się stopy zysków po upływie max. 5 lat?
Kamila
 
Posty: 62
Rejestracja: 26 Mar 2014 12:46

Re: Szukam bezpiecznego sposobu inwestowania swoich oszczędn

Postprzez Marek34 » 16 Maj 2014 11:40

Kamila napisał:Tak jak w temacie, mam do zainwestowania tylko kilka tysięcy złotych, ale mam nadzieję, że na początek to wystarczy. Jaki (w miarę) bezpieczny sposób inwestowania polecacie? Jak prezentują się stopy zysków po upływie max. 5 lat?

Moim zdaniem taka kwota pieniędzy spokojnie wystarczy. Dosyć bezpiecznym sposobem inwestowania są fundusze inwestycyjne o relatywnie niskim ryzyku np. BPH TFI. Subfundusz ten swoje działania opiera na inwestowaniu w instrumenty oraz papiery dłużne. Z tego co się orientuję minimalna wpłata wynosi tysiąc złotych, zaś minimalna dopłata sto złotych. Sam zastanawiam się nad tym sposobem inwestowania, ponieważ przekonują mnie stopy zwrotu - na dzień 14 maja 2014 wynoszą +8,66% po upływie 24 miesięcy oraz +30,1% po upływie 60 miesięczny (według danych ze strony internetowej http://www.bphtfi.pl/klienci-indywidualni/fundusze-inwestycyjne/fio/bph-obligacji-2/)
Marek34
 
Posty: 15
Rejestracja: 16 Maj 2014 09:54

Re: Szukam bezpiecznego sposobu inwestowania swoich oszczędn

Postprzez Theon » 22 Cze 2014 09:23

Najbezpieczniejsze są na pewno lokaty, czy konta oszczędnościowe, ale zyska tam nie jest bardzo duży. Najlepszy procent jest chyba na lokatach długoterminowych. Jak mądrze zainwestować nasze pieniądze można tu się poradzić - http://www.comperia.pl/forum/lokaty/320 ... iadze.html Trzeba uważać, bo niektóre inwestycją niosą ze sobą jakieś ryzyko.
Theon
 
Posty: 23
Rejestracja: 13 Lis 2013 10:10

Re: Szukam bezpiecznego sposobu inwestowania swoich oszczędn

Postprzez Natasza » 22 Cze 2014 10:17

do szuflady?;) żartuję , bezpiecznie będzie na lokacie
W pogoni za sukcesem:)
Natasza
 
Posty: 173
Rejestracja: 04 Kwi 2014 11:42

Re: Szukam bezpiecznego sposobu inwestowania swoich oszczędn

Postprzez Aleksander » 24 Paź 2022 10:03

Na pewno warto przede wszystkim zacząć inwestycje w złoto z pomocą sprawdzonej mennicy, jak wspomniana wcześniej mennica skarbowa. Ceny są naprawdę bardzo dobre, więc opłaca się postawić tutaj na inwestycję bezpieczną na swoją emeryturę, tym bardziej kiedy inflacja jest tak wysoka jak w ostatnich latach.
Aleksander
 
Posty: 596
Rejestracja: 20 Sie 2018 13:22

Re: Szukam bezpiecznego sposobu inwestowania swoich oszczędn

Postprzez Toska » 05 Gru 2022 11:05

Sprawdź sobie jaka jest prognozowana inflacja. Warto zacząć oszczędzać. Może być naprawdę ciężko po nowym roku. My cały rok oszczedzaliśmy ile się dało. Nie chcemy zaniżać naszego standardu życia.
Toska
 
Posty: 326
Rejestracja: 26 Mar 2018 11:52

Re: Szukam bezpiecznego sposobu inwestowania swoich oszczędn

Postprzez Gregor25 » 20 Sty 2023 00:01

Jeśli szukasz bezpiecznego sposobu na inwestowanie to najlepiej udaj się do sprawdzonych doradców finansowych. Na pewno odradzam ryzykowne inwestycje typu kryptowaluty czy forex. Dopiero jak dowiesz się na czym polega forex czy giełdy kryptowalut to wtedy możesz próbować. Większość inwestycji jest ryzykowna i wymaga wiedzy więc może najpierw inwestuj w nią.
Gregor25
 
Posty: 653
Rejestracja: 02 Maj 2019 20:44

Re: Szukam bezpiecznego sposobu inwestowania swoich oszczędn

Postprzez wiosenna13 » 21 Sty 2023 20:08

Jeśli chodzi o bezpieczny sposób inwestowania to warto przeczytać ten artykuł https://www.max-cms.pl/najpiekniejsze-domy-w-hiszpanii-na-sprzedaz/ Dowiesz się jak zakupić dom w Hiszpanii i dlaczego warto rozważyć taką inwestycję. Masz dobrą lokatę kapitału bo ceny nie spadną w długim okresie a już na pewni nie w Hiszpanii.
wiosenna13
 
Posty: 783
Rejestracja: 12 Lis 2017 19:15

Re: Szukam bezpiecznego sposobu inwestowania swoich oszczędn

Postprzez emma » 27 Kwi 2023 14:02

Ja też staram sie oszczędzać i inwestować swoje oszczędności ale to co się dzieje ostatnio w gospodarce trochę mnie przeraża. Jak sądzicie, czy inflacja spadnie w 2023 czy nadal będzie szybować do góry ? To przecież też ma ogromny wpływ na nasze oszczędności, które notabene tracą na wartości w tym momencie.
emma
 
Posty: 781
Rejestracja: 15 Maj 2017 12:13

Re: Szukam bezpiecznego sposobu inwestowania swoich oszczędn

Postprzez kulim » 25 Maj 2023 08:14

złoto, srebro czy monety to świetny sposób na lokowanie swoich oszczędności. natomiast warto byłoby wiedzieć też, gdzie ewentualnie można je sprzedać na dobrych warunkach. Czy ktoś z Was korzystał może z oferty SkupAu.pl ? kursy mają całkiem niezłe.
kulim
 
Posty: 472
Rejestracja: 04 Wrz 2017 16:27

Następna

Wróć do Banki i instytucje finansowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości