Pilnie potrzebna porada adwokata.

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Pilnie potrzebna porada adwokata.

Postprzez HarryP » 16 Sty 2018 10:51

Witam wszystkich! Więc sprawa wygląda następująco. W naszym zakładzie niestety, ale pracownika traktuje się strasznie. Kierownictwo, choć wcale nie najwyższe, tylko takie wiecie… tuż nad pracownikiem szeregowym, stosuje metody, które są co najmniej uwłaczające ludzkiej czci. Jeden kolega z pracy to chodzi tak znerwicowany, że ostatnio odjechał po pracy karetką… Możecie sobie więc wyobrazić, jaka jest atmosfera. W związku z tym chciałbym znaleźć namiar na jakiegoś adwokata, który byłby w stanie nam coś na ten temat powiedzieć. Ma ktoś jakieś informacje o takim?
HarryP
 
Posty: 30
Rejestracja: 20 Lut 2014 12:48

Re: Pilnie potrzebna porada adwokata.

Postprzez BratŁani » 16 Sty 2018 15:19

To o czym piszesz kolego, to nic innego jak tylko mobbing. Według polskiego prawa jest to karalne i szczerze się dziwię, że do tej pory nie zgłosiliście tego na przykład do państwoej inspekcji pracy, czy do innego organu. Wierz mi, nie ma co się męczyć z jakimś bubkiem nad sobą, co myśi, że jest bogiem i może poniewierać pracownikiem.
BratŁani
 
Posty: 15
Rejestracja: 16 Wrz 2015 14:20
Miejscowość: Kraków

Re: Pilnie potrzebna porada adwokata.

Postprzez HarryP » 17 Sty 2018 09:47

Tak właśnie słyszałem, że to się tak jakoś nazywa, ale wolałbym się skonsultować z jakimś adwokatem jeszcze.
HarryP
 
Posty: 30
Rejestracja: 20 Lut 2014 12:48

Re: Pilnie potrzebna porada adwokata.

Postprzez Byczek » 17 Sty 2018 13:57

Powiem Ci, że nie warto. My poszliśmy z pozwem zbiorowym do sądu i nie wiem, czy ktoś tam ładnie posmarował czy co, ale sprawę przegraliśmy. Dodatkowo ludzie jeszcze w trakcie zaczęli się wycofywać i ostatecznie zostało nas kilka osób walcząc o nasze prawa… Skończyło się na tym, że po wszystkim zaczęli sobie na nas jeszcze bardziej odbijać i w końcu sam się zwolniłem.
Byczek
 
Posty: 15
Rejestracja: 16 Lis 2017 14:48

Re: Pilnie potrzebna porada adwokata.

Postprzez mowolfik » 17 Sty 2018 19:20

Serio posmarował, wątpię w to...
mowolfik
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 Sty 2018 19:11

Re: Pilnie potrzebna porada adwokata.

Postprzez BratŁani » 18 Sty 2018 11:22

A mieliście prawnika? Albo czy przynajmniej może próbowaliście się dogadać ze związkiem zawodowym? Kurczę, nie fajne, że tak wyszo.
BratŁani
 
Posty: 15
Rejestracja: 16 Wrz 2015 14:20
Miejscowość: Kraków

Re: Pilnie potrzebna porada adwokata.

Postprzez Byczek » 18 Sty 2018 15:22

Związek się na nas wypiął, że tak to brzydko ujmę, a prawnika to wzięliśmy z urzędu. Nie wiem, czy to była przyczyna, jak dla mnie sprawa wygladała już póxniej na z góry przegraną.
Byczek
 
Posty: 15
Rejestracja: 16 Lis 2017 14:48

Re: Pilnie potrzebna porada adwokata.

Postprzez bizneswomen » 19 Sty 2018 10:50

Jak na mój gust to prawnik był bez doświadczenia, bo takie sprawy są jak najbardziej do wygrania. Zresztą, proces, jaki się odbył między pracownikami a firmą, w której pracował mój mąż też wyglądał z początku na przegrany. A to chodziło po prostu o dobrego adwokata, który by tę sprawę pociągnął. Jako, że mój TŻ jest raczej nieustępliwy, to znalazł taką stronę lodz-adwokat.pl i skorzystali z pomocy pani mecenas. Powiedziała im dokładnie, co należy zrobić, a jeszcze ich wsparła w sądzie.
bizneswomen
 
Posty: 21
Rejestracja: 04 Sie 2014 11:12

Re: Pilnie potrzebna porada adwokata.

Postprzez HarryP » 19 Sty 2018 13:36

Sam już nie wiem… No niby porada prawna to chyba dużo kosztować nie będzie, a zapytać zawsze warto. Masz jakiś kontakt do tego prawnika?
HarryP
 
Posty: 30
Rejestracja: 20 Lut 2014 12:48

Re: Pilnie potrzebna porada adwokata.

Postprzez zuzia.gola » 21 Sty 2018 21:00

Jeśli to okolice Trójmiasta to chyba Kancelaria Cejrowski będzie najlepszym wyborem jeśli mowa o prawie pracy. Zajmują się tym od lat, zerknij na opinie. Do tego w ich publikacjach możesz znaleźć cenne porady, które pozwolą poznać przepisy w danym temacie i pozwolą przygotować się do sprawy.
zuzia.gola
 
Posty: 278
Rejestracja: 16 Lip 2014 16:42

Następna

Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości