Borelioza - poważna choroba

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Borelioza - poważna choroba

Postprzez koliber » 10 Lis 2017 12:50

Borelioza to choroba bardzo trudna do wyleczenia, czasem wręcz niemożliwa.Wiele osób niestety nie zdaje sobie sprawy, że jest chora. Problem tez czasem jest samo miejsce gdzie można dokonać odpowiedniej diagnostyki. Jeśli chcecie więc dowiedzieć się jakie badanie na boreliozę będzie najskuteczniejsze w wykryciu tej choroby, polecam poczytać w Internecie. Warto się zabezpieczyć zawczasu.
koliber
 
Posty: 470
Rejestracja: 18 Maj 2016 10:06

Re: Borelioza - poważna choroba

Postprzez Kindzia0034 » 21 Gru 2017 18:22

Borelioza jest to ciężka i uprzykrzająca choroba. Im wcześniej się ją zdiagnozuje tym szybciej podaje sie przeciwciała. Pierwszym objawem i sygnałem o rozwijającej się boreliozie są problemy ze stawami. Dlatego jak już ją rozpoznacie trzeba naprawdę dbać o stawy bo może dochodzić do ich sztywnienia (zobacz tutaj jak dbać o stawy). Mojej ciotce bardzo często na początku sztywniały całe palce i nie mogła ich zginać. Potem niestety to się rozwinęło jeszcze bardziej...
Kindzia0034
 
Posty: 67
Rejestracja: 30 Lis 2017 19:20

Re: Borelioza - poważna choroba

Postprzez rosochacki » 10 Sty 2018 12:37

Zgadzam się. Borelioza to bardzo powazna choroba, a samo rozpoznanie boreliozy odbywa się poprzez specjalistyczne badania. Kiedyś czytałem, że w krwi pojawiają się jakieś przeciwciała. Generalnie zasada jest jedna: jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia, czy kleszcz który Nam ugryzł był nosicielem choroby, warto wykonać testy specjalistyczne.
rosochacki
 
Posty: 374
Rejestracja: 17 Kwi 2016 17:39

Re: Borelioza - poważna choroba

Postprzez Anakin » 11 Sty 2018 10:41

Bardzo ważne jest, by w okresie wiosny/lata, zwracać bardzo dużą uwagę na kleszcze. Tyczy się to przede wszystkim osób, które sporo spacerują po lasach i które mają zwierzaki domowe. ;)
Awatar użytkownika
Anakin
 
Posty: 290
Rejestracja: 15 Wrz 2017 12:29

Re: Borelioza - poważna choroba

Postprzez jjusti18 » 27 Lut 2018 16:00

Moim zdaniem jeżeli ma się odpowiedni środek zapobiegawczy przed kleszczami to można spokojnie sobie spacerować po lesie. Jeżeli chodzi to ja poprzedniego lata miałam spray marki Mugga https://kleszczolapki.pl/mugga-spray-9- ... i-p-5.html i nie powiem, bo byłam z niego zadowolona. Żaden kleszcz mnie nie dopadł :). Co fajne środek nie był drogi, także warto wydać te parę groszy na skuteczny preparat.
jjusti18
 
Posty: 917
Rejestracja: 13 Paź 2017 21:26

Re: Borelioza - poważna choroba

Postprzez inka55 » 15 Lis 2018 11:29

O tak to bardzo poważna choroba, nie leczona lub nie wykryta ma wiele nieszczęścliwych następstw jak chociażby zapalenie opon mózgowych. Warto sie badać po każdym lecie aby nie mieć niespodzianki ponieważ nie tylko kleszcze to przenoszą ale również komary. Warto sie zainteresować tą kliniką http://biorezonans-wilanow.pl/borelioza/ Która bardzo dobrze wspomaga leczenie tej choroby, na pewno będziesz czuć sie tutaj dobrze.
inka55
 
Posty: 1241
Rejestracja: 08 Lip 2018 10:35

Re: Borelioza - poważna choroba

Postprzez daroman » 04 Sty 2019 13:00

Zgadzam się z poprzednikami i również sądzę, że przezorny zawsze powinien być ubezpieczony. Podczas wypraw na grzyby czy gdziekolwiek gdzie można złapać kleszcza jak idę to pryskam się sprayem od Mugga, a dla dzieci w wersji https://muggasklep.pl/mugga-spray-deet- ... l-p-2.html i przynajmniej jestesmy pewni ze nic nas nie ukąsi. Borelioza to poważna choroba i lepiej wydać kilkadziesiąt złotych na spray niż później użerać się z czymś znacznie gorszym...
daroman
 
Posty: 55
Rejestracja: 06 Lut 2018 19:20

Re: Borelioza - poważna choroba

Postprzez tetko » 04 Sty 2019 15:40

warto zrobić sobie badania, bo szczerze, coraz więcej wychodzi, ze ktos cierpi na te chorobe
tetko
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 Sty 2019 12:35

Re: Borelioza - poważna choroba

Postprzez Karolcia22 » 18 Lip 2019 15:45

Też uważam, że borelioza jest poważną chorobą, dlatego warto wiedzieć o niej więcej https://www.centrumdobrejterapii.pl/oferta/borelioza/ . Przede wszystkim zawsze po powrocie ze spaceru warto dokładnie obejrzeć ciało i sprawdzić, czy nie ma kleszcza. Jeżeli już go znajdziemy należy go delikatnie wyjąć i obserwować to miejsce. W przypadku jakiś zmian warto skonsultować się z lekarzem. Warto się zabezpieczyć, by nie doprowadzić do późniejszych powikłań.
Karolcia22
 
Posty: 12
Rejestracja: 26 Cze 2019 11:33

Re: Borelioza - poważna choroba

Postprzez garderobiana » 18 Lip 2019 16:29

To tak łatwo powiedzieć, zapobiegajmy. Idąc do lasu powinniśmy sie wypsikać odpowiednim aerozolem, by kleszcze omijały nas szerokim łukiem,ale kiedy spacer nagle, bez planowania jest czymś spontanicznym niestety nie zawsze mamy przy sobie odpowiedni preparat. Dlatego też na wypadek złapania nieproszonego gościa dobrze mieć przyrząd do wyciagania kleszczy https://sanity.pl/przyrzad-do-usuwania-kleszczy-kleszcz-out/ To drobiazg, który doprawdy niewiele kosztuje. Każdy powinien go mieć w domu.
garderobiana
 
Posty: 822
Rejestracja: 30 Cze 2018 19:04

Następna

Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości