Oszczędzanie na świątecznych wydatkach ma sens?

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Oszczędzanie na świątecznych wydatkach ma sens?

Postprzez ekologia » 11 Gru 2017 14:53

Myślicie, że to ma sens?
Zastanawiam się czy tak faktycznie można ograniczyć te świąteczne szaleństwo zakupowe.
Widziałam tutaj, co ma do zaoferowania niejedna gazetka na Boże Narodzenie.
Każdy sklep ma teraz co chwilę nową, więc można na bieżąco sprawdzać.
Jestem ciekawa czy komuś z was udało się w ten sposób coś zaoszczędzić.
ekologia
 
Posty: 245
Rejestracja: 03 Mar 2015 15:36

Re: Oszczędzanie na świątecznych wydatkach ma sens?

Postprzez Iware » 12 Gru 2017 13:17

Uważam, że nie bardzo ma to sens... Ja w tym roku nie mam zamiaru oszczędzać i na przykład swojej żonie kupuję elegancki portfel Pierre Cardin :). Zawsze o takim marzyła więc w tym roku w końcu go dostanie :). Mam nadzieję, że zobaczę uśmiech radości na jej twarzy :)
Iware
 
Posty: 606
Rejestracja: 16 Sie 2017 21:41

Re: Oszczędzanie na świątecznych wydatkach ma sens?

Postprzez Otiss » 12 Gru 2017 14:48

Według mnie nie ma to sensu, bo sprawisz przykrość rodzinie.
Otiss
 
Posty: 4
Rejestracja: 12 Gru 2017 14:33

Re: Oszczędzanie na świątecznych wydatkach ma sens?

Postprzez kokainka » 22 Lis 2018 09:30

My staramy się oszczędzać na bieżąco, teraz udała nam się taka oferta od Inea - telewizja i internet w pakiecie https://www.inea.pl/oferta/dla-ciebie/i ... ia-mobilna Sporo mniej płącimy a usługi te same. Na takich rzeczach warto oszczędzać a nie na świętach
kokainka
 
Posty: 201
Rejestracja: 17 Sie 2018 17:20

Re: Oszczędzanie na świątecznych wydatkach ma sens?

Postprzez klaska » 27 Lis 2018 20:28

Ja też staram się oszczędzać na bieżąco . Jakiś czas temu moje oszczędności powiększają się dzięki zmianie operatora sieci komórkowej. . Wybrałam nową na naszym rynku sieć Otvarta https://otvarta.pl/abonament . I teraz moje miesięczne wydatki na telefon to 17,99 zł i mam nielimitowane rozmowy i sms.
klaska
 
Posty: 145
Rejestracja: 19 Paź 2018 20:36

Re: Oszczędzanie na świątecznych wydatkach ma sens?

Postprzez Inka » 28 Lis 2018 13:38

Zawsze można ograniczyć zbędne wydatki, np. zamiast kupowania prezentów na ostatnią chwilę warto pomyśleć o tym wcześniej i poszukać jakiś promocji i przecen. Ja np. kupiłam mojej mamie perfum, który normalnie kosztuje 300 zł za połowę ceny, bo trafiłam na fajną promocje.
Inka
 
Posty: 279
Rejestracja: 05 Sty 2018 14:17

Re: Oszczędzanie na świątecznych wydatkach ma sens?

Postprzez koliber » 01 Lis 2019 12:13

Ja nie oszczędzam raczej na świętach. To według mnie nie ma sensu, bo Wigilia jest tylko raz do roku ;) Już niebawem zacznie się szał zakupów. Trzeba będzie kupić prezenty, choinkę (ja polecam od plantatora https://www.choinki.pl/ ), dekoracje etc. Naszykujcie się więc na większy wydatek.
koliber
 
Posty: 470
Rejestracja: 18 Maj 2016 10:06

Re: Oszczędzanie na świątecznych wydatkach ma sens?

Postprzez monikabert90 » 08 Lis 2019 10:01

Wiele zakupów na Boże Narodzenie warto zrobić wcześniej, na przykład w sklepach internetowych. Ja na przykład zamówiłam już piękne bombki szklane na moją choinkę w sklepie Happenings.pl. To był naprawdę udany zakup :)
monikabert90
 
Posty: 657
Rejestracja: 21 Lis 2016 11:43

Re: Oszczędzanie na świątecznych wydatkach ma sens?

Postprzez jjusti18 » 31 Lip 2020 13:46

W sumie rozrzutnym też nie ma co być... Na pewno warto ogólnie postawić na oszczędzanie regularne. W ten sposób będziecie mieć pewne zabezpieczenie na przyszłość, a to jest już naprawdę bardzo wiele. Dlatego warto przekalkować sobie wszystko.
jjusti18
 
Posty: 917
Rejestracja: 13 Paź 2017 21:26

Re: Oszczędzanie na świątecznych wydatkach ma sens?

Postprzez biznesowa » 23 Sie 2020 17:24

Nie wiem czy akurat na świątecznych prezentach wskazane jest oszczędzanie jednak na pewno warto zaoszczędzić by kupić coś wymarzonego drugiej osobie. Ja Bardzo lubie robić dobrej klasy prezenty które osoba obdarowana doceni jak nic innego w tym dniu/.
biznesowa
 
Posty: 292
Rejestracja: 29 Kwi 2019 16:24

Następna

Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości