Sprzedaż internetowa

Sprawdzone i dochodowe firmy, co o nich wiemy ile zarabiają ich właściciele. Które branże sa najbardziej dochodowe, jaki sektor gospodarki ma największe szanse rozwoju.

Sprzedaż internetowa

Postprzez grosik » 06 Maj 2014 09:30

Witam
Mam pytanie odnośnie sprzedaży za pośrednictwem internetu. Czy lepiej próbować wystawiać produkty na aukcjach internetowych czy może uruchomić własny sklep internetowy.

Co do aukcji internetowych, to najbardziej przeraża mnie fakt, że pobierana jest opłata już za samo wystawienie produktu. Co gorsza nie zwraca się jej w razie, gdy produkt nie zostanie przez nikogo kupiony. Planowałem sprzedawać własne produkty. Poczytałem trochę na temat tego, jak pleść kolczugi i mam teraz kilka fajnych modeli, które z chęcią bym sprzedał. Nie wiem tylko jak US się na to zapatruje i czy nie będę musiał płacić podatku dochodowego albo jakichś kar za sprzedaż hurtową :mrgreen: bez założenia działalności gospodarczej.

Skłaniam się w stronę drugiej opcji, bo wygląda to poważniej. Co do produktów, to chciałem ogólnie jakieś zabawki. Takie nietypowe jak pod podanym linkiem, jak również standard czyli pluszaki, samochodziki, klocki etc. Zastanawiałem się, żeby połączyć to ze sprzętami szkolnymi i książkami. Zawsze to większy wybór :) Wadą takiej koncepcji są jednak znacznie wyższe koszty, a poza tym nie wiem jak to wygląda z oprogramowaniem (instalacja, koszty) i czy poradziłbym sobie z obsługą.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek przemyślenia i opinie. Zwłaszcza tych, którzy mają w tej kwestii jakieś doświadczenia ;).

Pozdrawiam
grosik
 
Posty: 12
Rejestracja: 14 Kwi 2014 13:12

Re: Sprzedaż internetowa

Postprzez roksana » 27 Maj 2014 15:46

Warto postawic na dobrą reklamę typu: marketing szeptany i pozycjonowanie stron, dzięki którym twoja stronka będzie na pierwszej stronie w wyszukiwarce google. Takie zabiegi powodują wzrost zainteresowania, a co za tym idzie większą sprzedaż
polecam http://skuteczni.pl
roksana
 
Posty: 224
Rejestracja: 18 Kwi 2014 16:30

Re: Sprzedaż internetowa

Postprzez Gotin » 20 Lip 2014 20:20

Mi się wydaje, że te dwie rzeczy można spokojnie sobie połączyć. Jedyne na co warto zwrócić uwagę to na sposób w jaki zaprezentujesz produktu. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że to bardzo ważny element od którego może zależeć jakieś 30-40 % Twojej sprzedaży, a to moim zdaniem dość dużo. Prezentacje produktów które są modne i przyciągają uwagę to takie robione w formacie 3D póki co mało tego jeszcze jest u nas na rynku, ale zainteresowanie rośnie. O co chodzi można zobaczyć w firmach motoryzacyjnych bo One bardzo mocno z tego korzystają. Wiele firm odzieżowych, dla mnie jako, dla klienta jest to dobre, kiedy mogę zobaczyć produkt który chce kupić z wielu stron.
Gotin
 
Posty: 201
Rejestracja: 27 Lis 2013 13:38
Miejscowość: Toruń

Re: Sprzedaż internetowa

Postprzez pik » 28 Lip 2014 16:41

Zajrzyjcie również do http://www.omegasoft.pl/ . Jest to bardzo dobry sklep internetowy, w którym naprawdę szybko zrobisz zakupy w dobrej cenie. Polecam.
pik
 
Posty: 779
Rejestracja: 11 Lip 2013 10:07
Miejscowość: Racibórz

Re: Sprzedaż internetowa

Postprzez Ares » 29 Lip 2014 16:26

Szukacie dobrej firmy zajmującej się pozycjonowaniem stron internetowych. Polecam wam firmę http://www-pozycjonowanie.eu/pozycjonowanie.html , dzięki w łatwy i szybki sposób możecie pozycjonować stronę internetową. Bardzo miła obsługa, łatwy kontakt oraz możliwość wykupienia miesięcznego abonamentu na pozycjonowanie. Naprawdę warto.
Content marketing jako skuteczna forma reklamy
Ares
 
Posty: 529
Rejestracja: 18 Paź 2013 14:19
Miejscowość: Warszawa

Re: Sprzedaż internetowa

Postprzez adameerr » 08 Sie 2014 13:13

Na Twoim miejscu również skłaniałbym się ku drugiej opcji. Musisz jedynie pamiętać, że profesjonalny sklep internetowy wymaga sporo pracy, dobrej reklamy oraz pomysłu. Bez tego się niestety nie wybijesz:)
adameerr
 
Posty: 255
Rejestracja: 03 Gru 2013 13:16

Re: Sprzedaż internetowa

Postprzez DarekK » 13 Sie 2014 14:19

Ja Ci powiem tak - sam zaczynałem w taki sposób, że najpierw były aukcje bo to można zacząć od razu bez praktycznie żadnych nakładów (po za szablonem) potem jak idzie możesz uruchomić sprzedaż za pośrednictwem sklepu internetowego. Na pewno opcja o tyle dobra, że pozwala dość szybko dojść do dużo większych zysków natomiast jak ktoś napisał w przypadku sklepu trzeba pozycjonować bez tego może być ciężko przebić Ci się przez konkurencje szczególnie na początku. Sam współpracuje z firmą Ditum i jest bardzo zadowolony efekty ich pracy widać do tego kontakt i informacja odnośnie tego co robią na odpowiednim poziomie.
DarekK
 
Posty: 234
Rejestracja: 07 Maj 2014 07:04

Re: Sprzedaż internetowa

Postprzez HenrykFro » 13 Sie 2014 14:38

Nigdy nie słyszałem o Ditum... Mam dosyć dużą firmę i korzystam ze sprawdzonej agencji seo. Dodatkowo potrafili też uporządkować u mnie sprawy związane z kadrami i płacami. Zawsze były z tym u mnie problemy...
Ostatnio edytowany przez HenrykFro, 05 Mar 2015 13:16, edytowano w sumie 1 raz
HenrykFro
 
Posty: 9
Rejestracja: 18 Lip 2014 13:19

Re: Sprzedaż internetowa

Postprzez pik » 27 Sie 2014 18:21

Dla osób prowadzących sklep internetowy, polecam artykuł http://blog.dih.pl/jak-sciagnac-klienta-do-sklepu-www/ , w którym opisane są sposoby na przyciągnięcie uwagi klienta do swojego sklepu. Myślę, że warto przeczytać ten wpis.
pik
 
Posty: 779
Rejestracja: 11 Lip 2013 10:07
Miejscowość: Racibórz

Re: Sprzedaż internetowa

Postprzez burn » 05 Wrz 2014 15:44

Pozycjonowanie to jedna z lepszy form reklamy dla sklepów internetowych zaraz po marketingu szeptanym bo ludzie wolą słuchać opinii klientów niż reklam w tv, które są zapłacone.
burn
 
Posty: 1351
Rejestracja: 22 Sie 2014 15:55

Następna

Wróć do O biznesie w mediach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron