sklep internetowy + blog

Sprawdzone i dochodowe firmy, co o nich wiemy ile zarabiają ich właściciele. Które branże sa najbardziej dochodowe, jaki sektor gospodarki ma największe szanse rozwoju.

sklep internetowy + blog

Postprzez AnnaMaria90 » 22 Sie 2017 18:04

Od jakiegoś czasu prowadzę bloga - który powoli zyskuje coraz większe grono stałych czytelników. Teraz planuję dodatkowo otworzyć sklep internetowy powiązany nieco z blogiem i tak się zastanawiam jak to rozgryźć ? jak skutecznie wypromować i jedno i drugie ? Macie jakieś sugestie ?
AnnaMaria90
 
Posty: 329
Rejestracja: 10 Lip 2017 16:29

Re: sklep internetowy + blog

Postprzez Margo » 23 Sie 2017 12:06

Na pewno na stronie sklepu powinien być dobrze widoczny odsyłacz do bloga i odwrotnie. Jeśli posiadasz fanpejdż swojego sklepu, wrzucaj tam artykuły ze swojego bloga. Zarówno sklep i blog powinny być w bardzo podobnej szacie graficznej, żeby ładnie współgrały.
Awatar użytkownika
Margo
 
Posty: 91
Rejestracja: 17 Sty 2017 10:21
Miejscowość: Toruń

Re: sklep internetowy + blog

Postprzez emma » 23 Sie 2017 14:57

zgadzam się z poprzednikiem. Od siebie dodam jeszcze taką sugestię - jak nie znasz się na tym a zależy Ci na porządnym wypromowaniu biznesu to moim zdaniem warto skontaktować się ze specjalistami w tej dziedzinie. Jest teraz tyle dobrych agencji marketingowych/seo. Może masz taką w swojej okolicy ? Albo powiedz skąd jesteś to będzie nam łatwiej polecić Ci kogoś sprawdzonego.
emma
 
Posty: 781
Rejestracja: 15 Maj 2017 12:13

Re: sklep internetowy + blog

Postprzez tilam » 29 Sie 2017 13:09

Wiesz co prowadząc tego typu biznes warto działać na kilku frontach jak to mówię. Pozycjonowanie to podstawa, wypadałoby też przyjrzeć się bliżej konkurencji bo to tez sporo Ci podpowie. Jak nie masz o tym zielonego pojęcia to za żadne skarby nie rób tego samodzielnie. Jak jesteś z Wawy lub okolic to zerknij sobie na ofertę agencji soluma sem. Jakiś czas temu z nimi współpracowałem i było ok.
tilam
 
Posty: 232
Rejestracja: 02 Lut 2017 18:24

Re: sklep internetowy + blog

Postprzez dikor » 03 Wrz 2017 17:27

soluma sem jest ok - ja zleciłem im przygotowanie kilku tekstów seo i pozycjonowanie mojego bloga i e-sklepu i jestem zadowolony z wyników tych działań. Współpraca też ok, bez żadnych opóźnień itd.
dikor
 
Posty: 30
Rejestracja: 03 Wrz 2017 17:26

Re: sklep internetowy + blog

Postprzez kulim » 04 Wrz 2017 16:32

Sprawdziłem z ciekawości tą agencję, o której wspominacie i widzę, że mają też opcję badania konkurencji w wyszukiwarce google. Sam prowadzę serwis w necie i przydałoby mi się dowiedzieć co nie co na temat moich konkurentów :)
kulim
 
Posty: 472
Rejestracja: 04 Wrz 2017 16:27

Re: sklep internetowy + blog

Postprzez dolar » 06 Wrz 2017 22:33

Koniecznie aktualizuj asortyment na blogu i informuj o promocjach ;) Czytelne i jasne odsyłacze ułatwią poruszanie się po witrynach i w sumie to chyba tyle. Jeszcze żeby podobna kolorystyka i styl były na blogu i sklepie.
dolar
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 Wrz 2017 22:29
Miejscowość: Grajewo

Re: sklep internetowy + blog

Postprzez rafek34 » 11 Wrz 2017 21:54

Moim zdaniem pamiętaj też o bezpieczeństwie danych. Praca w chmurze też pomoże Ci połączenie tego wszystkiego i szybszych funkcji. Warto tutaj pomyśleć o firmie w tym celu https://bluer.pl , która sprawi, że wszystko będzie tak jak trzeba. Chmura BLUER. to niezawodna platforma usług informatycznych na żądanie. Oferta obejmuje infrastrukturę serwerową, profesjonalne usługi oraz oprogramowanie.
rafek34
 
Posty: 597
Rejestracja: 11 Maj 2015 18:48

Re: sklep internetowy + blog

Postprzez AnnaMaria90 » 13 Wrz 2017 12:14

dzięki wszystkim za rady i sugestie :) Skontaktowałam się z tą agencją soluma sem i jestem już umowiona na spotkanie, zobaczymy co z tego wyjdzie :) Dam znać.
AnnaMaria90
 
Posty: 329
Rejestracja: 10 Lip 2017 16:29

Re: sklep internetowy + blog

Postprzez dikor » 03 Lis 2017 16:49

AnnaMaria90 daj znać jak tam współpraca z agencją :) Ja rozszerzyłem właśnie nieco działania marketingowe i sam jestem ciekaw efektów :) Ta agencja soluma sem wyprowadziła ostatnio na prostą jeden ze sklepów mojego kumpla - słupki sprzedaży poszybowały w górę :)
dikor
 
Posty: 30
Rejestracja: 03 Wrz 2017 17:26

Następna

Wróć do O biznesie w mediach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron