Jaka firma kurierska?

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Jaka firma kurierska?

Postprzez koliber » 17 Maj 2017 08:49

Czy możecie polecić dobre i sprawdzone firmy kurierskie?
koliber
 
Posty: 470
Rejestracja: 18 Maj 2016 10:06

Re: Jaka firma kurierska?

Postprzez spartan » 17 Maj 2017 08:54

U mnie w firmie sporo przesyłek wysyła się za granicę, a jak wiadomo - koszt takiej usługi jest dosyć wygórowany (zarówno Poczta Polska, jak i niektóre firmy kurierskie liczą sobie słono za taką usługę). Mam jednak namiar na taniego kuriera do Irlandii - brokera kurierskiego, który obsługuje wiele firm transportowych, zajmujących się przewozem paczek. Współpracują oni m.in. z dużymi kurierami np. DPD czy UPS, a także z mniej znanymi. Generalnie cena za przesyłkę zagraniczną jest u nich bardzo atrakcyjna, więc uważam, że warto zapisać ten namiar.
spartan
 
Posty: 328
Rejestracja: 17 Maj 2016 10:37

Re: Jaka firma kurierska?

Postprzez litosX5 » 17 Maj 2017 14:27

DPD jest dość dobrą i solidną firmą kurierską i zawsze na czas dowożą.
______________________________________
suszarka do naczyń
litosX5
 
Posty: 516
Rejestracja: 22 Lis 2016 17:19

Re: Jaka firma kurierska?

Postprzez rosochacki » 22 Maj 2017 10:15

Najtańsze przesyłki oferuje również kurier Ebox24.pl: https://www.ebox24.pl/tani-kurier-krajowy . Dla przykładu - nadając u nich paczkę o wadze 10 kg i wymiarach 10x20x5 cm możesz znaleźć kuriera od 12 zł. netto ( w UPS zapłacisz za identyczną przesyłkę ponad 47 zł, 47,07 zł, w DHL nawet ponad 60 zł). I niska cena nie oznacza słabej jakości, bo ta firma istnieje wiele lat na rynku i ma wielu zadowolonych Klientów. Warto im zaufać + mogą pochwalić się konkretnymi certyfikatami jakości!
rosochacki
 
Posty: 374
Rejestracja: 17 Kwi 2016 17:39

Re: Jaka firma kurierska?

Postprzez trexow » 22 Maj 2017 12:25

Moim faworytem jest oczywiście DHL - mają moim zdaniem najlepiej działający system śledzenia paczki.
trexow
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 Maj 2017 12:24

Re: Jaka firma kurierska?

Postprzez emma » 29 Cze 2017 13:55

To fakt ja też cenię sobie DHL choć nie korzystam bezpośrednio z ich oferty. Dużo bardziej opłaca się korzystać z oferty brokerów, którzy pośredniczą pomiędzy klientem a firmą kurierską. Ze swojej strony polecam https://www.szybkikurier.eu/kurier-bez-drukowania-listu. Gdy zdecydujecie się właśnie na przesyłkę z DHL wtedy nie ma nawet konieczności drukowania listu bo kurier zajmie się tym już na miejscu. Plus za sprawne działania i niskie ceny.
emma
 
Posty: 781
Rejestracja: 15 Maj 2017 12:13

Re: Jaka firma kurierska?

Postprzez Margo » 29 Cze 2017 14:16

Ja też uważam, że DPD jest b.dobra. DHL też daje radę.
Awatar użytkownika
Margo
 
Posty: 91
Rejestracja: 17 Sty 2017 10:21
Miejscowość: Toruń

Re: Jaka firma kurierska?

Postprzez koliber » 29 Cze 2017 15:21

Ja szukałem ostatnio dobrego kuriera, by nadać paczkę z Wielkiej Brytanii do Polski i trafiłem na stronę: http://www.znajdzkuriera.pl/poradnik/pa ... -polski,99 . Napisano tam, że najlepszym sposobem na odnalezienie najtańszej opcji, będzie skorzystanie z wyszukiwarki usług kurierskich i brokerskich. To właśnie tam można porównać i zestawić oferty wielu firm, działających w internecie. Korzystaliście z takich brokerów kurierskich?
koliber
 
Posty: 470
Rejestracja: 18 Maj 2016 10:06

Re: Jaka firma kurierska?

Postprzez rowia » 03 Lip 2017 21:48

Nie, nie korzystałam. Jeśli chodzi przesyłki międzynarodowe to tanio wypada transport drogowy w dhl. Jak wysyłam do Austrii czy Danii to termin doręczenia max. 4 dni, a zdarza się, że przesyłka jest jeszcze szybciej na miejscu ;)
rowia
 
Posty: 766
Rejestracja: 10 Wrz 2012 16:16

Re: Jaka firma kurierska?

Postprzez Anegdota » 17 Sie 2017 12:08

Jaka firma kurierska? - najtansza w danej chwili i najbezpieczniejsza. Mozna sobie to samemu sprawdzic, korzystajac z brokerow kurierskich np: https://www.brokerkurier.pl/ - oferuja zarowno przesylki krajowe jak i zagraniczne. Ten sposob znajdowania kuriera jest wg mnie najlepszy. Warto z niego korzystac, o ile jest taka mozliwosc.
Anegdota
 
Posty: 839
Rejestracja: 21 Maj 2016 19:36

Następna

Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości