Inwestowanie małych kwot na forex

Grasz na giełdzie? Obracasz walutami na Forex? Śledzisz kursy walut i chcesz się podzielić swoimi prognozami odnośnie notowań czy kursów walut - ten dział jest dla Ciebie.

Inwestowanie małych kwot na forex

Postprzez paku » 20 Mar 2017 15:17

Jak wyglądały wasze początku na forex? Czy dysponując naprawdę niewielkim kapitałem, na poziomie kilku tysięcy, warto w ogóle próbować?
Co za tym idzie - chodziłoby o obracanie niewielkimi sumami przy pojedynczych transakcjach.
Czy coś takiego realnie ma sens?
paku
 
Posty: 340
Rejestracja: 03 Paź 2013 09:50

Re: Inwestowanie małych kwot na forex

Postprzez Gruszka » 21 Mar 2017 21:04

To jest tak naprawdę jedyna słuszna strategia. W sensie - inwestujesz niewielkie kwoty na etapie kiedy nie masz jeszcze odpowiedniego doświadczenia. Jeśli wchodzisz na system, który nie daje obligatoryjnego stop loss, który nie gwarantuje utrzymania salda na poziomie 0+, to możesz łatwo stracić te środki. A kwota kilku tysięcy będzie odpowiednia na start. Musisz dokładnie sprawdzić, ale zdaje się, że przy tysiącu dolarów EasyMarkets daje najwyższe premie.
Gruszka
 
Posty: 78
Rejestracja: 17 Maj 2012 09:44

Re: Inwestowanie małych kwot na forex

Postprzez paku » 22 Mar 2017 15:07

Ten system ma narzędzia/opcje które wymieniasz?
Te premie już sprawdziłem w sieci, mają pdfa z opisem. Faktycznie przy takiej sumie na start najwyższa jest premia.
Na pierwszy rzut oka dziwne, ale pewnie też nie chcą dawać na starcie tych premii od 10 tysięcy USD.
Każdy wpłaci taką kwotę, na jakiej wyjdzie najlepiej.
paku
 
Posty: 340
Rejestracja: 03 Paź 2013 09:50

Re: Inwestowanie małych kwot na forex

Postprzez cookie » 22 Mar 2017 19:23

Chyba najlepiej właśnie zacząć od małych.
cookie
 
Posty: 682
Rejestracja: 28 Lip 2013 15:18

Re: Inwestowanie małych kwot na forex

Postprzez Gruszka » 23 Mar 2017 19:08

Ale przecież jeśli ktoś ma większą sumę to i tak bardziej opłaca mu się od razu z taką kwotą wyjść na start, bo kwotowo dostanie więcej. A premia za pierwszą wpłatę jest jednorazowa. Tak - w EasyMarkets masz te wszystkie narzędzia. Najlepiej jeśli uruchomicie sobie wersję demontracyjną systemu i zaczniecie testowanie poszczególnych narzędzi. Żeby faktycznie inwestowanie miało sensu, musicie wszystkie te narzędzia dokładnie poznać.
Gruszka
 
Posty: 78
Rejestracja: 17 Maj 2012 09:44

Re: Inwestowanie małych kwot na forex

Postprzez paku » 24 Mar 2017 15:25

Ok, poświęcę temu czas. A czy faktycznie korzystacie ze wszystkich tych narzędzi?
Po jakim czasie realnie to można opanować w takim stopniu, aby praktycznie wykorzystywać?
paku
 
Posty: 340
Rejestracja: 03 Paź 2013 09:50

Re: Inwestowanie małych kwot na forex

Postprzez Gruszka » 27 Mar 2017 18:04

Jak to czy korzystamy? Stop loss, stałe spready, brak poślizgów, gwarancja salda to po prostu jest. A tak naprawdę jedynie z anulowania operacji korzystasz kiedy potrzebujesz. Pozostałe pozycje po prostu są w systemie włączone, albo inaczej - obowiązują. Nie musisz niczego szukać, uruchamiać. Zaczynasz inwestowanie i po prostu od razu to wszystko masz.
Gruszka
 
Posty: 78
Rejestracja: 17 Maj 2012 09:44

Re: Inwestowanie małych kwot na forex

Postprzez paku » 28 Mar 2017 14:03

Ok, dziękuję.
Obiecuję, że ograniczę maksymalnie zadawanie głupich pytań i teraz skupię się na nauce.
Chcę więcej rozmawiać/pisać z osobami pracują przy EasyMarkets. Po tym co napisałaś przynajmniej zaczynam zdawać sobie sprawę z tego, że droga do normalnego inwestowania jest jeszcze dla mnie dosyć daleka... Każda uwaga naprawdę cenna.
paku
 
Posty: 340
Rejestracja: 03 Paź 2013 09:50

Re: Inwestowanie małych kwot na forex

Postprzez Gruszka » 30 Mar 2017 17:48

Nie ma problemu. Początek jest trudny w każdym przypadku, bez względu na teorię. Po prostu nie zadawaj pytań na które odpowiedzi można znaleźć na forum. Forex to temat rzeczywiście bardzo szeroki, ale bez przesady - prawie wszystko co może się zdarzyć, zostało już opisane. Trzeba tylko chcieć to znaleźć i zrozumieć. A przy każdych wątpliwościach najlepiej pytać ludzi z EasyMarkets.
Gruszka
 
Posty: 78
Rejestracja: 17 Maj 2012 09:44

Re: Inwestowanie małych kwot na forex

Postprzez paku » 31 Mar 2017 14:10

Czytałem o opóźnieniach w cenach transakcyjnych. To naprawdę występuje? Pamiętam, że nawet kiedy kupowałem walutę w kantorze internetowym, to po takim kursie, po jakim kliknąłem, z tym że było kilkanaście sekund na potwierdzenie operacji. Naprawdę systemy brokerskie mogą mieć po kilkanaście minus opóźnienia? Trochę to dziwne. Z czego to wynika?
paku
 
Posty: 340
Rejestracja: 03 Paź 2013 09:50

Następna

Wróć do GPW + Forex

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron