Potrzebna pomoc odnosnie montazu alarmu w domu

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Potrzebna pomoc odnosnie montazu alarmu w domu

Postprzez aniamroz79 » 01 Mar 2017 10:43

Witam wszystkich. Moje pytanie związane jest z montażem systemu alarmowego w domu jednorodzinnym. Założyłam żeby system monitoringu oprócz powszechnie stosowanych czujek miał też czujki alarmujące o spadku temperatury w pomieszczeniu. Firma, która ma montować u mnie system alarmowy stwierdziła, że niezbędne są 2 centrale systemu alarmowego aby to wykonać. Natomiast znalazłam coś takiego w tym miejscu , ale nie do końca rozumiem jak można to zrobić w praktyce. W podanym przeze mnie przykładzie używana jest tylko jedna centrala systemu alarmowego. Tego typu rozwiązanie jest tańsze i nie będę musiała mieć 2 kart SIM. Dlatego moje pytanie, czy jesteśmy w stanie coś takiego wykonać wykorzystując pojedynczą instalację systemu alarmowego? Czy konieczne jest wykorzystanie dwóch modułów centralnych i dwóch kart SIM? Dodam tylko, że cały system ma być oparty na sprzęcie firmy Satel.
aniamroz79
 
Posty: 11
Rejestracja: 18 Paź 2016 11:12

Re: Potrzebna pomoc odnosnie montazu alarmu w domu

Postprzez draco » 21 Lis 2019 04:52

Zdecydowanie nie musisz kupować dwóch centrali. Z tego co wiem, centrala satel powinna sobie spokojnie poradzić z Twoimi wymaganiami co do instalacji alarmowej z dodatkowymi czujnikami. Musisz tylko wybrać odpowiednio rozbudowany model. Centrale znajdziesz w sklepie Fonex. Sam nie potrzebuję takiego rozbudowanego systemu. Zamierzam jedynie kupić kilka kamer ip od BCS https://www.fonex.pl/producenci/bcs-67.html. Żona wraca za kilka miesięcy do pracy. Zatrudniamy nianię i wolimy mieć na oku dom i naszego kochanego szkraba.
draco
 
Posty: 53
Rejestracja: 25 Maj 2019 04:50

Re: Potrzebna pomoc odnosnie montazu alarmu w domu

Postprzez jasio02 » 21 Lis 2019 15:14

Nie jestem ekspertem w tych sprawach. Ale z łatwością takiego znajdziesz.
Śmiałym los sprzyja i bojaźliwych odtrąca.
jasio02
 
Posty: 5
Rejestracja: 20 Lis 2019 23:19


Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości