Dobry deweloper - czyli jaki?

Dział w którym można pisać na bardziej ogólne tematy. Nie koniecznie o zarabianiu bo przecież na tym świat się nie kończy.

Dobry deweloper - czyli jaki?

Postprzez Gotin » 21 Wrz 2015 20:22

Pytanie do osób, które miały okazję już kupić swoje wymarzone mieszkanie, w jaki sposób dokonujecie wyboru dewelopera? Czym się kierujecie, czy ewentualnie ktoś jest mi wstanie podać dane jakiejś sprawdzonej firmy we Wrocławiu? Bardzo dużo pozytywnych opinii można przeczytać o Partner Capital - http://www.pcg.pl/ - ale zamiast kupować w ciemno chętnie bym to potwierdził lub zaprzeczył temu. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą proszę o informacje.
Gotin
 
Posty: 201
Rejestracja: 27 Lis 2013 13:38
Miejscowość: Toruń

Re: Dobry deweloper - czyli jaki?

Postprzez Natasza » 23 Wrz 2015 13:19

ja tam żadnemu deweloperowi nie ufam , jak mawia babcia, ufaj sobie:)
I zawsze jak mam styczność z jakimś fachowcem to biore innego żeby go sprawdził.
W pogoni za sukcesem:)
Natasza
 
Posty: 173
Rejestracja: 04 Kwi 2014 11:42

Re: Dobry deweloper - czyli jaki?

Postprzez Apokalipto » 04 Paź 2015 18:54

Natasza, a wiesz, to całkiem niegłupi pomysł, chociaż pewnie nieco bardziej kosztowny, bo
przecież temu drugiemu tez trzeba zapłacić, ale z drugiej strony... oszczędza się potem na remontach.
Jak się odbiera dewelopera, to np żeby mieć 100% pewności, że nowa chata nie ma wad budowlanych,
to warto na odbiór mieszkania iść z innym budowlańcem, ale firmami, które robią takie zlecenia jak np.
warszawska http://www.deconova.pl/ - taka przyjemność kosztuje 500 zł, ale opłaca się jak potem nie musisz
robić remontu za 1000:)
Apokalipto
 
Posty: 187
Rejestracja: 27 Maj 2014 08:46

Re: Dobry deweloper - czyli jaki?

Postprzez zott » 26 Sty 2016 13:00

Sprawdzony, polecany i posiadający dobre opinie w necie!
A rozważał ktoś te mieszkania na Nałęczowska I w Lublinie?
Słyszałem, że są bardzo nowoczesne i buduje je sprawdzony deweloper. Może warto się zainteresować!
Nazywa się bodajże- Centrum Zana.
zott
 
Posty: 541
Rejestracja: 21 Maj 2013 12:01

Re: Dobry deweloper - czyli jaki?

Postprzez sajmon » 18 Paź 2016 19:03

Najlepiej przed odbiorem mieszkania sprawdzić wszystko z inspektorem budowlanym. Moim zdaniem to jedyne wyjście, aby miec pewność, że w mieszkaniu nie ma żadnych usterek.
sajmon
 
Posty: 94
Rejestracja: 29 Wrz 2015 17:37

Re: Dobry deweloper - czyli jaki?

Postprzez psb » 14 Lis 2016 13:12

Dokładnie, najpierw trzeba dobrze sprawdzić umowę potem odbierane mieszkanie i dom. Warto też poszukać w sieci opinii o tym czy deweloper wywiązuje się później ze zobowiązań gwarancyjnych itd. My kupiliśmy mieszkanie od tego dewelopera z Poznania i póki co jesteśmy ze wszystkiego zadowoleni.
psb
 
Posty: 526
Rejestracja: 12 Kwi 2016 09:51

Re: Dobry deweloper - czyli jaki?

Postprzez legosi15 » 16 Lis 2016 00:02

Który nie ukrywa niczego. Ale niestety zdarza się, że potrafią ukryć wiele złych rzeczy, i można coś kupić, będąc tego kompletnie nieświadomym
legosi15
 
Posty: 7
Rejestracja: 15 Lis 2016 23:59

Re: Dobry deweloper - czyli jaki?

Postprzez harvey54 » 26 Lis 2019 22:25

Myślę, że warto podczas współpracy z deweloperem zainwestować w prawnika, lub konkretną firmę zajmującą się odbiorem mieszkania, na przykład taką https://xn--odbir-3ta.pl/ nie znam jej za bardzo, ale widzę, że prosperuje w mojej okolicy, więc może jeśli ktoś z Was zna ją bardziej i miał okazję korzystać z jej usług to chętnie poczytam opinie na jej temat, bo może kiedyś będę takiej opieki przy pracy z deweloperem potrzebować ;)
Awatar użytkownika
harvey54
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 Lis 2019 21:41

Re: Dobry deweloper - czyli jaki?

Postprzez Aligru » 14 Sty 2021 14:01

Choćby deweloper był najlepszy na świecie, to nigdy nie można mu ufać w kontekście odbioru mieszkań. Zawsze znajdzie się coś do poprawki. Powtarzam, że samemu taki odbiór należy zrobić, jeśli ma się fachową wiedzę budowlaną. Bez tego łatwo wpaść na minę. Lepiej wtedy zgłosić się do profesjonalnej firmy, która pomoże znaleźć mankamenty. Polecam np. odbiór mieszkania Wrocław. Panowie znają się na rzeczy!
Aligru
 
Posty: 245
Rejestracja: 31 Sie 2018 14:52

Re: Dobry deweloper - czyli jaki?

Postprzez dorcia » 19 Sty 2021 18:35

Na to, żeby firmę nazwać dobrym deweloperem składa się przynajmniej kilka kwestii. Jeśli chodzi o wybór mieszkania to każdy ma swoje indywidualne wymagania i oczekiwania, które deweloper powinien spełnić. Zacznę od korzystnej ceny, ale też metraż, układ mieszkania, lokalizacja, jakość wykonania ma znaczenie. To takie najważniejsze jak dla mnie. Jeśli chodzi o Kraków to ja bym postawiła na https://www.superkrak.com.pl/ , ponieważ to taki deweloper, który te wszystkie wymagania w swoich realizacjach spełnia. Ma swoją renomę i zdecydowanie zasługuje na miano dobrego dewelopera.
dorcia
 
Posty: 208
Rejestracja: 29 Wrz 2018 10:33

Następna

Wróć do Na inne tematy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości