konto 500 plus

Banki - bez nich trudno zacząć i prowadzić własny biznes. Doradzamy - dobre konta bankowe, korzystne kredyty bankowe, lokaty bankowe itp.

konto 500 plus

Postprzez ezef » 03 Paź 2016 13:11

Do tej pory konto bankowe służyło mi wyłącznie do spraw związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Jednak pani w gminie, która informowała mnie o tym jak załatwić papiery by dostać 500 plus podpowiedziała, że dobrze jest założyć konto rodzinne w banku. Przejrzałem oferty i wyszło że w mBanku można założyć konto przez internet. Mieszkam na wsi więc jest to duże ułatwienie. Były tam również formularze do załatwienia 500 plus, takie same jak w gminie.
Dlaczego to jest takie ważne by oddzielić konto rodzinne od firmowego ?
Przede wszystkim by mieć przejrzystą sytuację że pieniądze które dostajemy na dzieci wydajemy na dzieci. To może być pomocne w razie kontroli urzędników. Poza tym prowadzenie biznesu jest obciążone ryzykiem, a pieniądze z 500 plus nie są objęte żadnymi obciążeniami windykacyjnymi, tylko trzeba je trzymać osobno. Po trzecie banki dają szereg profitów i promocji byśmy to u nich założyli konto. Tak właśnie jest w mBanku https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/500/ . To cały system rabatów i zniżek dla posiadaczy nowych kont rodzinnych. Jest on adresowany do mieszkańców małych miejscowości i wsi by im ułatwić bezgotówkową obsługę pieniążków na dzieci. Odbierane za pośrednictwem konta świadczenie 500 plus podnosi też naszej rodzinie wiarygodność kredytową. Dzięki temu uruchomione są dla takich rodzin preferencyjne kredyty na różne cele. Są również promocyjne lokaty i udział w programie mOkazje uprawniający do zniżek nawet 50 % w wybranych sklepach.
Przykładowi partnerzy programu mOkazje :
Image
ezef
 
Posty: 7
Rejestracja: 10 Kwi 2015 20:18

Re: konto 500 plus

Postprzez jasnota » 05 Paź 2016 18:10

W Deutsche Bank dodatkowo do lokaty db Plan 500+Premia dają nawet 500 zł premii co roku na każde dziecko https://www.deutschebank.pl/klienci-ind ... remia.html . Zachęcający rodziców do oszczędzania produkt DB daje możliwość systematycznego oszczędzania środków na każde dziecko poniżej 18 roku życia. Lokata db Plan 500+Premia jest adresowana zarówno do nowych jak i obecnych Klientów Banku. Dzięki niej rodzice mogą zgromadzić pieniądze jakie państwo dało ich dzieciom tak by gdy osiągną pełnoletność mogły je osobiście rozdysponować na studia czy wydatki związane ze startem w dorosłe życie.
jasnota
 
Posty: 6
Rejestracja: 13 Kwi 2015 20:39

Re: konto 500 plus

Postprzez pik » 07 Paź 2016 13:57

Warto przejrzeć sobie na portalu - konto dla studenta opinie specjalistów odnośnie wyboru kont bankowych. Myślę, że i wam się portal może przydać przy wyborze konta bankowego, więc polecam wam tutaj zajrzeć.
pik
 
Posty: 779
Rejestracja: 11 Lip 2013 10:07
Miejscowość: Racibórz


Wróć do Banki i instytucje finansowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości